poster

Hra bez pravidel

 • anglický

  A Game Without Rules

Krimi / Drama / Akční / Film-Noir

Československo, 1967, 89 min

Komentáře uživatelů k filmu (81)

 • Malarkey
  ****

  Kriminálky a detektivky jóo, ty jsme uměli. To byl taky jeden z důvodů, proč mě tenhle film hned ze začátku zaujal. Začátek je totiž naprosto skvělý a ta loupež nemá chybu. Je to snad dokonce i jedna z nejlépe natočených loupeží, co jsem u české kriminálky kdy viděl. Bez soucitu, bez emocí. Ty se začínají rodit až v průběhu filmu a film už upadá do takového toho pohodového stereotypu. A jelikož je délkou normální, dá se to přežít. Závěr za to rozhodně stojí.(3.10.2012)

 • Enšpígl
  ****

  Kvalitně natočená úvodní loupež, až jsme si říkal áááá tady se nám někdo hodně koukal na Henri Verneuila, pěkně svižně, dramaticky a bez keců, přesně jako z nejlepších časů francouzských kriminálek. Dál už si ale příběh jde svou vlastní cestou a nutno dodat že je to velmi kvalitní cesta. Celá pointa se točí kolem úvodní loupeže a je udělána v duchu, každý chvilku tahá pilku. Napětí ani na chvilku nepolevuje, zápletka v podstatě nemá jediný hluchý místo a to všechno každou minutou ještě graduje až se příběh dostává v naprosto strhujícím tempu do závěrečného finále, který nemá v dějinách českolovenské filmové kriminálky příliš konkurenci. Záslouhou bezchybné práce kameramana ( záběry netrvají o sekundu déle ani méně než mají ), vynikajího střihu a za doprovodu výborné hudby přichází závěrečné rozluštění v tempu, na českolovenský film naprosto nevídáným. Kriminálka, která chytne a až dokonce nepustí.(20.3.2010)

 • gudaulin
  **

  Nemůžu si pomoct, ale Hra bez pravidel mě nepřesvědčila natolik, abych jí dal více než 2*. Solidní námět a slušné herecké obsazení podle mě nemůžou zastřít fakt, že Jindřich Polák se ke svým slavnějším kouskům teprve prokousával a režie mě zkrátka a dobře nepřesvědčila. V porovnání s moderními dynamickými thrillery se nedají zastřít chyby ve scénáři, předvídatelnost a protivné momenty s kvílivou hudbou, která má vyvolat pocit napětí. Celkový dojem: 45 %. Ve své době nicméně vyčnívala Hra bez pravidel už jen tím, jak potlačovala ideologičnost a žánrový schématismus předchozí tvorby.(4.5.2011)

 • Sarkastic
  ***

  Vzhledem k tomu, že byla Hra bez pravidel natočena 4 roky po výborné Ikarii XB 1 a jen rok před ještě kvalitnějšími Nebeskými jezdci, měl jsem před zhlédnutím poměrně vysoká očekávání. Ta bohužel zůstala z velké části nenaplněna. Přitom začátek byl více než slibný. Ta nápaditost a profesionalita při úvodní loupeži mě okamžitě navnadila a předl jsem u ní jako kocour. O to víc jsem nechápal pozdější naprostý amatérismus zlodějů, který následoval záhy po ní. Jenže poté se mi přihodila podstatně zapeklitější věc. Nevěděl jsem komu fandit, resp. záporáci mi byli o dost sympatičtější než „ruce zákona“ (což nebylo, alespoň myslím, záměrem tvůrců). V případě „klaďasů“ to totiž byla co do kvality napsání postav dost mizérie. Takže ve výsledku film nad vodou drží Adamíra s Kryzánkem, postupně ale stále více Menšík (v roli možná nenápadné, ale o to lépe zahrané). A najednou je tu konec, který velmi dobře graduje, kvalitou je srovnatelný s již zmiňovaným úvodem, a já jen lituju nenaplněného potenciálu. Slabší průměr, bohužel.(14.9.2018)

 • Tom_Lachtan
  ***

  rozhodně to není špatné, ale mezi brilantním úvodem, kde exceluje Jan Tříska, a neméně dobrým závěrem (kde zas vyniká Vladimír Menšík) je pasáž, která... Nijak neuchvacuje a sem tam nudí, navíc i hlavní hrdina (teda pokud tenhle film něco jako hrdinu má) je poměrně nevýrazný i díky jeho skvělým hereckým kolegům, filmovým oponentům (Adamíra a Kryzánek). A ani skvělá technická stránka tohle v mých očích nezvedne na lepší hodnocení(15.3.2013)

 • D.Moore
  ***

  Tak tahle hra je nejen bez pravidel, ale také bez jediné třeba jen trochu sympatické postavy. Zvláštní. Jindřich Polák si s filmem docela pohrál a obzvlášť úvodní loupež natočil neskutečně strhujícím způsobem. Škoda, že jakmile se děj posunul o čtyři roky vpřed, začala mě Hra bez pravidel silně nudit. Závěr se sice opět rozjel v tempu zmiňovaného úvodu, ale to čekání na něj... Bylo příliš dlouhé. Velice podobně na mě včera zapůsobil film Poslední loupež s Genem Hackmanem: Nebýt herců v hlavních i vedlejších rolích, do konce bych se asi dívat nevydržel.(29.4.2012)

 • cheyene
  ****

  Solidní kriminálka se skvělým Menšíkem v menší roli, Adamírou v jedné z hlavních a několika dalšími skvělými herci v rolích policistů nebo lupičů. Některé scény mají i jistou dávku napětí, což je velké plus. Slabší 4*.(27.10.2014)

 • Pepinec
  ***

  Koho by také bavila hra s pravidly? Pravidla jsou jen pro lidi bez fantazie a tenhle film zase jen pro ty, co dokážou udržet pozornost celou dobu. Mně se to nepodařilo...(26.9.2012)

 • Snorlax
  *****

  Zdařilý film-noir, který by se klidně mohl postavit vedle svých mnohem slavnějších kolegů. Námět, scénář i režie si zaslouží velké uznání. A taktéž herecké výkony. Snad nejlepší film, ve kterém Svatopluk Matyáš hrál. Zdá se, že mnozí mu stále ještě neodpustili, že v roce 1985 létal nad přehradou, a tak kritizují jeho výkon ve Hře bez pravidel. Mám však dojem, že to není oprávněné.(10.4.2011)

 • eLeR
  ***

  Hra, ktorá naozaj nemá pravidlá a človek s napätím čaká, kto zdvihne nad hlavu kufrík plný zlata. Nechýbajú ani mŕtvoly. A ani František Šťastný. A slečna blond podala nesmierny výkon .. priam uspávací. (Filmová výzva 2018 - MontyBrogan)(21.7.2018)

 • Marthos
  *****

  Výbornej film. A velmi drsnej. Minulost nikdy nespí, zvlášť jsou-li ve hře ukradené diamanty. Za pozornost stojí kromě hereckých výkonů Svatopluka Matyáše, Jiřího Adamíry a Zdeňka Kryzánka i perfektní (stylová) hudba Wiliama Bukového. Dost možná jeden z nejlepších českých krimi filmů, bohužel neprávem opomíjený.(9.2.2017)

 • špaček421
  ****

  Na české poměry dost drsná a dobře natočená akční kriminálka. Adamíra, Kryzánek a v menší roli Menšík skvělí, Matyáš nebyl tak dobrej, chtělo by to charismatičtějšího představitele, např. kdyby to hrál Cupák, nebo třeba Brzobohatý. Líbilo se mi i vyhýbání klišé, nejsou tu zlí ani hodní, a třeba jsem čekal, že když tu závodník František Šťastný hraje sám sebe (ne moc šťastná volba, moc mu to nejde), tak se mu nic nestane... Mohlo to bejt ale barevný. Pak by se to mohlo klidně rovnat západním kriminálkám té doby. I když ta černobílá dělá určitou atmosféru...(19.3.2010)

 • honajz
  *****

  Náhodou odchyceno na jinak shitové TV Barrandov a velice dobrá a i trochu akční kriminálka s úžasnou atmosférou, šikovnou prací s ruchy a tichem, přesným načasováním scén... I po letech mě to drželo přibitého napětím ke křeslu.(11.2.2009)

 • snaked
  ****

  3-4 // Neherec Frantisek Stastny hraje podobne jako herec Svatopluk Matyas (kdo nevidel: Matyas je podobne spatny jako treba ve Zde jsou lvi, prazdny vyraz, odrikavani replik, akorat s ti rozdilem, ze ve Zde jsou lvi prehraval, tady podehrava - je fakt spatny a nevyrazny, kdo to nevidi, tak tomu zavidim). // Hudba zbytecne tlaci na pilu // Zajimavi padousi, vynikajici Mensik: "Brýtro fotr! Šéf už je tady? ... Už tady paříte, co?!" // Kdyby se vystrihla postava kapitana/majora VB, kterou hraje Josef Blaha, a to zejmena v zaveru, bylo by na ciste 4 hvezdy(21.7.2017)

 • Terva
  ****

  Velice povedené české kriminální drama. Scénář : Jindřich Polák, Luděk Staněk a Václav Šasek. Kamera : Rudolf Milič.(1.8.2011)

 • Tommassi3
  ***

  "Někdy je dobré o sobě vědět i to, co není pravda.."(3.6.2014)

 • liquido26
  ****

  Československé krimi, které si v ničem nezadá s americkými nebo francouzskými noiry. Bývalý esenbák Málek mohl být trochu větší drsňák, ale jinak super. Potěšil Menšík v hodně netypické roli.(12.7.2017)

 • Padme_Anakin
  ****

  Loupežné přepadení klenotnictví odstartuje napínavou hru bez pravidel, resp. já bych si dovolila napsat, že tahle hra má jedno jediné pravidlo - získej lup pro sebe. Zúčastnění se totiž nehodlají mezi sebou dělit a tím se honba za klenoty stává nepředvídatelnou. Bylo mi potěšením sledovat vytrvalost Svatopluka Matyáše a úskoky Jiřího Adamíry za doprovodu úžasné hudby Wiliama Bukového.(29.4.2018)

 • YURAyura
  ****

  8/10 Prekvapive dobra kriminalka s chareaktery, ktere nejsou cernobile jako material tohoto snimku, se zakonitostmi, co neplati a podarenym scenarem vyhybajicim se chybam a klische, co do dneska vidame i v kolorovanych akcnich filmech. Mihne se tam i ceskoslovensky motoking Franta Stastny a docela mu to hrani jde ;]](15.1.2007)

 • fragre
  ***

  Na svou dobu jistě překvapivé, když tu nevystupují sympatičtí a chytří esenbáci. Dokonce bych řekl, že je to jeden z mála českých kriminálních filmů, kde akční scény nejsou zdrojem nechtěného veselí. Prostě, povedená variace na západní (francouzské) kriminálky. Zvláště ta loupež bez jediného slova je skvělá, pak už kvalita kolísá. Největší slabinou je hlavní hrdina. Svatopluk Matyáš je typově dobrá volba, herecky už méně dobrá volba. František Šťastný jen trochu přebytečná kuriozita.(28.2.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace