Hotel Transylvánie: Transformánie

• USA Hotel Transylvania: Transformania (více)

Když se Van Helsingův záhadný vynález zblázní, Drak a jeho kámoši se promění v lidi a z Johnnyho se stane příšera! Drak a Johnny ve svých nových, nesourodých tělech se musí spojit a najít lék. S pomocí Mavise a Drakovy party hledají způsob, jak se změnit do původní podoby, než se jejich proměna stane trvalou. (Prime Video)

Little_Sawy

Posledný a z celé sérií závěřečný díl je prostě podle mě zcela báječně natočen, hlavně mě fakt pobavilo převtělení Johnnyho v gigantického draka, a hrábě Drááácula v jeho nějhorší noční můru..člověka. Tak hrabě Dráác spoznáva pekelný muky v těle člověka, smrad jak kdyby se týden nekoupal, déžď, alergií na peľ, a komáre, ti kvrežíznivé sviňě, co sajou křev i mě a v tu chvíli mám 100 chutí sebrat plamenomet a podpálit izbu. Dokonca bylo celkem psina sledovať i přeftelení Dráculové bandy. ()

Amazonas

Koukla jsem dnes a musim rict, ze je to des. Treti dil taky nebyl kdovi jakej zazrak, ale tohle uz bylo tak zbytecne urvany, pohyby postav prehnany nad snesitelny maximum, vtip minimalni a kde chybel dobrej for, tam byla prdel neviditelneho muze… za me rozhodne zklamani, protoze prvni dil prinesl cerstvej vitr mezi animaky. ()

soukyd33

Poznámka: Chtěl jsem dát plný počet hvězdiček. Nakonec hodnocení snižuji. To je zase animovaná ptákovina. 😄 Prakticky se pořád něco děje, ale co, to by nikoho nenapadlo. Tohle musel vymýšlet naprostý blázen. 😄 Humor zde vede na plné čáře. Výhoda animací. Tohle by natočit nikdy nešlo. Prostorový zvuk 5.1 je velmi dobrý. Český dabing je dobrý. Hvězdiček 4 ()

PISTA226

4/10 Na tohle jsem se kouknul jen kvůli jménu, které si to u ně vytvořilo prvním, trochu i druhým dílem a také aninovaným seriálem. Celý ten nápad s hotelem a hromadou tajných uliček a zajímavých příšer, které jsou i celkem vtipné a s hlavně celkem dojemným příběhem, působí úplně skvěle a pravě první díl nám dokázal, že v naší době, kdy příšery nebereme tak hrozně, ale i zábavně a dětsky, dokáže udělat dobrý zajímavý a i celkem vtipný film. Upřímě každým dílem je to horší a horší. Najednou se celý tento svět přetváří v běžný mozky-vymívající dětinský filmíky, které už i pro ty děti jsou moc debilní. U třetího dílu jsem ztratil naději v záchranu téhle neskutečně potenciální značky, kdy si příšery vyrazily na dovolenou na lodi... tomuhle se říká ždímání peněz na něčem, co má člověk rád a následně tu radost zdemoluje. Vemte si třeba film Auta 1: Je jak pro děti, tak i pro některé dospělé a rozhodně je kvalitní a dává smysl a není nutný, aby celou značku zničila naše doba. Nechápu jak mohl 3. díl být tak úspěšný, asi je to tím lákadlem z celkem fajn dvojky. Říkal jsem si, že horší než ta trojka to už být nemůže, ale pak přišel trailer a já jsem byl ještě víc zklamaný. Na začátku tohoto filmu jsem byl ale překvapený, ono to snad i celkem klape (ve stylu, že je to nudný průměr, který se zatim nepokazil) a říkal jsem si, že by snad... ale ne pak se to rozjelo a to je prostě hrůza. Ano, můžu tu vyzvednout třeba některé fráze s maršmelounem, či drákulovy občasné fajn projevy, ale to je uboze málo. Celý film je naplácaný totálními kravinami, nad kterými už vývojáři ani nepřemýšleli, jestli vůbec dávají smysl a je dobré je tam dát, prostě viděli jen ty malé děti jak z nich mají peníze. Ten nápad proměňování je sice hezký, ale v tomhle příběhu je to totální nelogičnost a hrůza. Přeměna Johnyho mě opravdu bolela u srdce. A konec s Hotelem taky... tohle je asi konec mé naděje na pravý a poctivý Hotel Transylvánie. ()

DK197

Popravdě jsem se čtvrtého dílů poněkud bála, ale ukázalo se, že mě to baví možná o trošku víc než předchozí díl. Pořád to dobře funguje, člověk si u toho odpočine a rozhodně se nenudí. Těžko tomu věřit ale já bych se nezlobila ani za další díl. ()

dundu

Dcera ho zbožňuje a to je asi u tohoto typu filmu nejdůležitější. Za mě je to prostě v pohodě film. ()

Holly_Molly

Jen málo co je ve filmu horší, než když se postavy chovají jako mentálové jenom proto, aby to vyhovovalo scénáři a je jedno že je to pohádka...Příběh čtyřky jede podle stejný šablony jako obvykle, teda: Johny je lobotom se zápornym IQ a to způsobí zápletku, která sice má pár dobrých nápadů i vtípků, ale je ve výsledku tak debilní, že už se tomu dá zasmát fakt zřídkakdy a celý to působí jako natáčený záměrně pro děti -7 nebo retardy... ()

Calabria

Na to jak jednička byla dobrý to jde čím dál víc ke dnu. Už se z toho stala fakt hovadina. Tohle už je pro nemluvňata mi přijde ()

Buxo

Film bol dosť slabý a pre mňa sklamaním. Je veľmi ľahké si všimnúť jednoduchosti zápletky, ktorá nieje nijak komplikovaná a ani zaujímavá. Smutnejšia vec na tomto celom je fakt že si nedali ani prácu s postavami. Postavy riešia jednoduchú morálnu dilemu ktorú vyriešia bez akýchkoľvek ťažkostí a tým sa dej aj postavy ochudobňujú o možný vývoj postáv po etickej stránke. Bolo to jednoducho sklamanie. Nakoľko mám vo zvyku dávať zhovievavé recenzie a som schopný oceniť všeličo Hotelu Transylvánia sa to netýka. ()

Kesinka

Naprosté zklamání. Dokoukali jsme to jen proto, že to chtěly děti. Já jsem si už po pár minutách říkala: "bože, to je ale pítchovina". Humor prakticky žádný nebo hodně retardovaný. Scény trapné. Naprosto to ztratilo úroveň. Doufám, že na to brzy zapomenu. ()

Belphegor

Nejhorší na tom je, jak děsně uječené to celé je. Opravdu tu není pět minut, aby někdo excentricky nevyvaděl, nepobíhal s rozhazováním rukou nebo se něčeho nelekal. Bolí z toho hlava. Je to přehnané. Scénáristi se tuze moc snažili zaujmout vyhrocenými situacemi, jenže v závěru to není vůbec vtipné, všeho moc škodí. Možná ty nejmenší to rozveselí?... Ale opravdu ty, co ještě nemají žádný rozum. Námět sám o sobě není špatný, trailer mě totiž zaujal, jenže je to tak seksakramentsky nevyužitý námět, že to bolí. Chápu že je to pro děti a tudíž logika jde do pozadí, jenže některé scény jsou opravdu na hlavu, film šroubuje jak to jde. Například scénka, kdy Johnny a Drak zjistí, že vyšli na špičku kopce, což zjistíme, až po rozplynutí mlhy. Ale celou dobu nejdou vůbec do kopce, přitom ten kopec je strmý, že by skoro měli šplhat... Ok, ok, je to pro děti, jenže takových "debilnich" scének je tu hafo a rozhodně by mohli být udělané tisíci logičtějšími způsoby, aby nad tím aspoň dospělák nemusel kroutit hlavou. Ačkoliv myšlenka, že si monstra a lidi vymění role, je zajímavá, dál od proměny je to celé zbytečné, nelogické a vlastně i nudné, hezká animace nic nezmůže. ()

JohnDark

Hotel Transylvania 4: Transformania, Animovaný Fantasy, USA 2022, R: Derek Drymon, Jennifer Kluska, H: Selena Gomez, Brian Hull, Andy Samberg, Kathryn Hahn, Steve Buscemi, Jim Gaffigan, Molly Shannon, Brad Abrell, David Spade, Keegan-Michael Key, Fran Drescher, 60% ()