Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyně Skálová (Hana Vagnerová) a detektivové Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákem (Lukáš Příkazký). Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský) je jasný – vyšetřit vraždu Starablažkové. Postupně kriminalisté vypátrají, že úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Ale mnoho stop nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi šlape navíc na paty jeho nadřízený plukovník Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden – tedy sedm dní! Detektivní rámec je však základem pro vtipné scény a zdařilé herecké výkony. (Falcon)

klukluka

Čekal jsem to po pravdě horší. Ne že bych u toho ryčel blahem nebo aspoň smíchy, ale po celou dobu jsem si uvědomoval, že mě tím někdo chtěl pobavit, že to dělal se záměrem zlepšit mi náladu. A kdybych u toho chvílema neusínal, tak se to vlastně celkem povedlo. ()

Lencha

Nejsem fanynka českých děl. Většiny. Prostě to tak mám. Tahle kravina byla tak blbá, až byla vlastně zábavná. Dokonce jsem se místy i usmívala a asi dvakrát se zasmála nahlas. A to už je u mě při sledování českých filmů co říct. Herci pobavili, takže takové slabší tři hvězdy si toto dílo zaslouží. ()

Eraserhead odpad!

Velmi dlouho se mi nestalo, abych projekci po půlhodině opustil. Kdyby se to rovnou jmenovalo Kameňák 6, asi bych tou strašlivostí nebyl zaskočen tolik (doufal jsem, že to bude jen tak normálně a třeba i trochu zábavně debilní). Bolelo to... hodně to bolelo... ()

Stružák odpad!

Tohle už snad není ani parodie, tohle je bohužel troškovina a přehlídka těch nejtrapnějších a nejdebilnějších vtipů. 🙁 Kdo ví, kam až může úroveň český kinematografie klesnout. 🤔 ()

cmenda

Krásná a povedená Česká komedie která si bere na paškál všechny současné kriminálky ať už zahraniční nebo české , a ukazuje klasické klišé a postupy které jsou vždy jak přes kopírák. Chápu že nikdo to může brát jako snižování úrovně českého filmu ale musí to brát s nadsázkou a s tím že je to komedie .Nakonec obsazení je bezvadné a David Novotný ten ukazuje že umí zahrát vše bravůrně . ()

Pavkan

Cesta do filmového pekla byla dlážděná dobrým úmyslem natočit povedenou parodii, jenže kde není smysl pro humor, tam ani smrt nebere. Upřímně jsem se zasmál jednou jedinkrát, a to Pavle Beretové a její neodolatelné výzvě "Dáte si kávu?". Neschopnost tvůrců ovšem pěkně ilustruje to, že i tenhle vtip dokázali rozmělnit a opakováním zcela zničit. ()

Mitin odpad!

Úroveň Kameňáku za zástěrkou parodování kriminálek. Je pokaždý smutný vidět, když parodie nepřesáhne úroveň odpadů, které paroduje. Natočit parodii a myslet si, že bude mít film protekci toho, že si to jen dělá srandu ze stereotypů je velkej omyl. Humor je neskutečně low effort. ()

Renfield

Že šla Nova do něčeho jiného než přiblblých vztahových "komedií" mě překvapilo. Žel po zhlédnutí Nebožtíka už tak překvapen nejsem, je to totiž novácké až až! Většina fórů je docela trapná, některé trapné vyloženě a něco málo se povedlo. Jednou každopádně stačilo. 40% ()

mira007

Český pokus o variaci Bláznivé střely? Podle traileru jsem to čekal daleko horší, ale po slabší první půlhodině ( nebo jsem si na ten styl zvykl ) se jela smršť gagů, vtipů, groteskních scének jak palba kulometu a mně ten styl i seděl a pár věcí bylo opravdu vtipných, ale jako celek je to prostě v českých podmínkách tak nějak neuvěřitelné, nehledě na to, že pár vyloženě trapných věcí potopilo asi i to dobré. Tři hvězdy za snahu a za bezchybného Davida Novotného. ()

Zombi

Na poli bláznivých krimi komedií žádná sláva, ale v českém rybníčku se snaha cenní. Pár slušných fórků se tu najde a herci OK. Lepší 2 hvězdy. ()

suzanne1997

To bylo tak blbý, až to vlastně ve finále bylo dobrý. :D Vlastní blbosti hlavních hrdinů se lze jenom zasmát. Dialogy jsou tak stupidní, až to bolí a jak už i sám název napovídá, nic víc než nic od téhle komedie prostě čekat nemůžete. Přesto mě mrtvý nebožtík rozesmál a od smíchu mě téměř rozbolela bránice - nic horšího jsem totiž už dlouho neviděla. Ještě se musím pozastavit nad genialitou tvůrců, vymyslet film skládající se z jednoho klišé za druhým a dokázat jednu větu natáhnout na více než devadesát minut, zdá se obyčejnému průměrně smýšlejícímu smrtelníkovi téměř nemožné. Jako poslední volbu, když nic jiného nedávají, rozhodně doporučuji. Tenhle film totiž rozhodně stojí zato. A pět hvězdiček za ten nápad, který se dnes jen tak nevidí. Onu jedinou větu bych napsala asi takto: Vrahem je nebožtík. ()

Garch

Něco mezi Kameňákem z Olomouce a Bláznivou střelou. Jako parodie dobrý. David Novotný posouvá na tři. PS "Chcete kávu?" ()

bobstock

Další z případů jak je těžké udělat komedii, která by sedla většině nebyla trapná a na pozadí měla neotřelý nápad. Prostě to asi nejde. Pár fórů sedlo, protože sem je ještě neslyšel nebo neviděl, zbytku se člověk ušklíbne, protože nejsou váš vkus a nebo jsou provařený a film se hlavně nechce tvářit kameňákově po Šmídmajerově režii. Trailery těmto kouskům též ubližují vzhledem k vystříleným vtipům dopředu. Lehké zklamání po ukázce z kina, ale to se už občas stává stejně jako třeba unikající moč. 45% ()

nonick1 odpad!

Zřejmě díky spřátelené klace na CSFD neuvěřitelně nadhodnocený film - s ohledem na to, že se tahle "parodie" jednoduše nedá dokoukat. Neexistuje totiž žádný důvod, proč by to člověk měl dělat. Chápu, že - lockdown sem lockdown tam - herci musejí z něčeho platit složenky, jde o to, za jakou cenu... ()

Chundys

Taková kravinka oddechová u které se člověk fakticky párkrát hezky zasměje! Vyhozené peníze to určitě nejsou :-)... znam fakt větší blbosti a tohle bych neodsuzoval, navíc skvělá parta herců ()

Alex

Pokud se chcete pobavit u české parodie, toto je po dlouhé době velká příležitost! Děj správně absurdní, narážky na různé detektivky (včetně hudby) skvělé a výkony herců vynikající! To se musí vidět! Já si to dám určitě minimálně ještě jednou! ()