Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dcera velitele Arazíma se stává centrem jeho sporu s Jarým, který se do ní zamiluje. Celou pátračku zaměstná případ utonulého muže, který nikomu nechybí... Úvodní díl druhé série Četnických humoresek začíná radostnou událostí - kuchařka Andělka se vdává. Ale právě při této příležitosti začíná konflikt mezi štábním strážmistrem Jarým a jeho velitelem. Arazím se nechce smířit s tím, že Jarý jeví o jeho dceru Klaudii vřelý zájem, a jak se zdá, ani jí není Jarý zcela lhostejný. Arazím sice ještě nedávno ani nevěděl, že nějakou dceru má, to mu však nebrání, aby se choval jako otcovsky žárlivý ochránce její nedotknutelnosti. Narůstající napětí mezi oběma muži narušuje dokonce jindy tak přátelskou atmosféru v pátračce.
Četníci přitom musí vyřešit záhadu velmi složitého případu: v zamrzlém bahně vypuštěného rybníka je objevena asi čtyři měsíce stará mrtvola muže, zatížená kamenem. A jakoby ten mrtvý nikomu nechyběl. Nikdo v okolí nehlásil, že by někdo zmizel nebo byl pohřešován.
Nezdá se, že by se Arazím a Jarým mínili udobřit. Naopak celý konflikt postupně nepříjemně eskaluje. To vše neblaze ovlivňuje i Arazímův vztah k Ludmile, která se posléze rozhodne k energickému a nečekanému kroku. (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z nejslbších dílů Četnických humoresek. Případ se odsouvá na druhou kolej, většinu epizody se řeší jenom vztahy. Navíc jsem mladší generace, takže ruským částem absolutně nerozumím. Škoda, případ stoprocentně pětihvězdičkový. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Do velmi silného příběhu o vraždě staršího muže a jeho nálezu na dně rybníka zasahují do děje Arazímovy starosti o nově nabytou dceru a další osobní příběhy, které zásadně ovlivní další díly (např. Jarý, Ludmilka, Karlička). Krimi linka je však naštěstí výrazná a zajímavá, takže kdo nemusí osobní příběh (jako já), spokojí se s pátráním po vrahovi. Lepší průměr. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v obci Bobrová. (M.B)

Reklama

Reklama