Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

gapa466

Často se mi v kině stává, že koukám na hodinky a přemýšlím, jak dlouho to ještě bude trvat. U tohoto filmu jsem kouknul až při závěrečných titulkách a bylo mi líto, že to nepokračuje. Pro: české, všechny mužské hlavní postavy 5*. ()

etanol

Po sračkách typu Špindl a Román pro ... konečně zase super český film. Spolu s Vlastníky už druhý za posledních dvacet let. ()

Anosompozer

Veľmi ma potešilo že humorná stránka sa neniesla v duchu trápneho pózerstva, no jedným dychom musim dodať, že som sa nevedel zbaviť pocitu, že sa pozerám na prvoplánové klišoidné sitcomové scénky. Inu, i tak som sa v celku príjemné pobavil. Hlavne tá dramatická časť filmu, ktorá mala vyspelejší charakter, a vážnejšie témy na zamyslenie sa podarila. ()

Gilmak

Nemohu si pomoc při psaní tohoto hodnocení, film je natolik realistický a proplouvá do tolika životů, že se v těch osudech najde snad každý. Prakticky je to psáno jako komedie, ale nakonec jsem si spíš uvědomil, že je mi z toho všeho smutno. Ale zanechalo to ve mně hodně pocitů. ()

kepejo

Po přečtení knihy jsem se na film moc těšil, protože jsem ji přečetl na jeden zátah, což se mi ještě nestalo. Film je dobrý, ale je skoda, ze se moc dbalo na to aby nebyl moc dlouhý, aby presne zapadal do soucasneho trendu (romantickych) komedii. Tim samozřejmě trpi kvalita, probarveni postav. Nektere fakt dobre sceny na ktere jsem se moc tesil se do filmu proste nevesly, coz je velika skoda a film tim hodne trpi. Vybrani herci byli sice dobri, ale asi bych jim protocil role, protoze takto to k nim moc nepasovalo. ()

JaKl

Film pro chlapy! Po dlouhé době zajímavý český film, o kterém přemýšlíte i po skončení samotného filmu. "Docela dobrý", poudala moje milovaná manželka, já byl nadšen! Takže po tomto dvoučetném výzkumu je naprosto jasné, že jde opravdu o film od chlapa hlavně pro další chlapy. Hartl nástup! Další film! PS: A cenu za nejlepší ženskou roli získává .... bezkonkurenčně a jednoznačně paní Daniela KOLÁŘOVÁ!!!! Velký potlesk a děkujeme. ()

Alagaesie

Nuseláķ je pro mě nostalgickej. Ježüš. Hoffman v autě výbornej. Karel byl vykreslenej asi jako vůl. „Co?“ Tyvole to tady měli všichni problémy s komunikací? Do psí... Když nemáš lidi, dej tam Koháka. Ztroskotanci? Čermák s Hoffmannem vedli. Existuje film, kde se Čermák nerve? Krchov, vole! „Když je vylitej, vůbec nezadrhává.“ Sázka v boji proti krizi. Dobře! „Máte mě zneškodnit, ne mi čumět na péro!“ Zelenina! Školka super. Chudák Švehlík. „Hned?“ „Ne, to máte za domácí úkol.“ Hoffmann to vystih. Byli jsme rovný, teď nejsme. Švehlík nezabodoval. Největší zoufalec byl u mě Pechlát. Pórek, vole... Rejža Langmajer byl nějak nervní. Josefíková je fakt herečka na baterky. Drtinová! „To sme hovada, co?“ Chudák Pechlát zelenej. Kabinka! Švehlík hrál zoufale. Matka, tyvole! Takže kámoši? Zoufalí, nerovný chlapi. Švehlík... Jó, život je spravedlivá svině. ()

shakira

to je tak nádherný až je to smutný :-))) četla jsem knížku u které jsem se hodně nasmála...film je tak reálný až mě to děsí...musím pochválit výkony moc jsem si to užilaT ()

mdf

Docela slušná oddechovka, při které se i zasmějete,třeba,když se vysvětluje mámě,co jste celý den dělal. ()

duch9

Musím říct, že takhle jsem se dlouho nezasmála! Mám ráda crazy komedie a tohle se povedlo, vtipné, rychle mi to utíkalo, zajímavé postavy a perfektní herci. A doufám, že Martin Pechlát dostane nějakou cenu, ten byl vynikající a může se živit i jako zpěvák či transvestita, kdyby mu herectví nevynášelo. ()

Falanx

82% Prdel to je  úžžžasná, ale popsati jí nelze aniž bych  jí neopsal z brku scénáristy. Pokud jste mladší než 30 let tak nepochopíte texty písní (jejich blbost a zároveň genialitu), ale "koule" v příběhu ( či genderového poštěváčka, frajtra,.... ) uvidí i mimčo. ()

Lucy39

vynikající, nepřeslazené.. na konci se až zatajil dech.. občas se člověk zasmál, ale primárně netvořeno na komerci a smích, což cením :-) skvělé ! a ty charaktery vystižené naprosto uvěřitelně, konečně ! díky..  no a velmi mne pobavila samozřejmě kultovní hláška : Proč zrovna já musím mít doma pičí farmu :-D ()

huhuhu783

Na to že sem k tomuto filmu přišel jako slepej k houslím na letošní dovči v kině musím dát 4* Vůbec sem nevěděl do čeho jdu ale nakonec sem se bavil i zasmál. Navíc sme ,po doporučení, k tomu měli půllitrový vinný střik s brčem sebou takže :-). Konec už byl roztahaný ale celkově si myslím že to fungovalo. Ale vyhledávat ho znovu nebudu. Prostě jednohubka ()

guasimodo

Tak na závěr roku povedený český film, který je vtipný a to na úrovni. Čtveřice hlavních hrdinů tam seděla jak prdel na hrnci. Začínám se mi práce Hartla líbit. Jen tak dále! ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+