Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

P_Soar

V některých scénách z natáčení jsem si připomněl Burtonova Ed Wooda, kde se ale právě dokonale podařilo to, na co "Prvok" jen aspiroval - to je spojení komediálního žánru s dramatem, které diváka chytne za srdce. To se Hartlovi nepovedlo, čímž pádem z filmu zůstala jen taškařice s několika povedenými gagy, avšak s větší než malou dávkou kýče (příběhového i obrazového). ()

Jindra_S

Měl bych být věkem cílová skupina a přesto (a nebo právě proto) mi to přišlo podivné a neuvěřitelné - a ztratil jsem se už u prvního úkolu, kdy jsem prostě nedovedl uvěřit, že by se otec rodiny, zoufale hledající práci, svlékl při pracovním pohovoru. Pak pro mne bylo těžké dále s hrdiny nějak soucítit. V podstatě se mi nejvíce líbily covery socialistických ženských hitů, musím se jít podívat, zda nevyšly na soundracku. ()

JerryPilsen

Konečně česká komedie která není imbecilní. Humoru sice míň,ale kvalitní a došlo i na solidní drama. Herci výborní obzvlášť Pechlát mě dostal. ()

Verbudrak odpad!

Ano, jsem cílovka, chlap čtyřicátník, a upřímně se děsím, že si moji kámoši budou chtít hrát na tento film. Nechtěl bych, abych měl s čímkoli spojeného s tímto dílem ještě někdy něco společného. ()

lineker

Román o mužích v přechodu určený ženskému publiku. Stejně jako samotná kniha. Bohužel se i přes strašně sympatické obsazení nedostal z povrchních vod současného hůmoru a tak jediné slušné ponory vstříc nekonvenčnímu divákovi se konaly při pasážích kdy film zvážněl. Nicméně naprosto chápu ta červená čísla. Ženy v běhu se do nich také dostali. ()

McGuffin

Prvok, Šampón, Tečka a Karel je pražský kolektivní hrdina středního věku s třemi úkoly, za jejichž splnění i nesplnění mu nic nehrozí. Svléknout se na veřejnosti, mluvit pravdu a udělat správnou věc. Navrch s pár sociálními vazbami, za jejichž zlepšení ani zhoršení také nic nehrozí. K tomu točí reklamu, hraje naživo osmdesátky, prodává firmu, školí policii a mrví a lepí sociální vazby. Podle své knihy režíroval a scénář napsal Patrik Hartl. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

bambulka

Kde začít? Začnu autorem a režisérem. Patrika Hartla mám, z toho co ho znám z obrazovek a podobných zdrojů, celkem v oblibě. Né pouze kvůli jeho netradičnímu smíchu, při kterém se sám občas přistihnu, že se tlemím jak mýval, ale sám o sobě působí jako opravdu sečtělý a inteligentní borec.  Co se týče filmu (přiznám se, že jsem knihu před tím nečetl), obsazení super, herecké výkony jakbysmet. Obsahově však podle mě nejde o ryzí komedii. Je tam pár povedených scén, ale nevím, kde se v životě Patrika Hartla vzala inspirace na takhle stavěnou tragikomedii. I vtipné scény jsou většinou "smíchem přes slzy" a i když jsem měl z filmu celkově příjemný požitek, na konci filmu jsem byl emočně sklamán. ()

stuj

Po delší době český film, který se líbil a postavy nepřipadaly trapné. A děj nebyl standardně předvídatelný, jak to často bývá. Příjemné obsazení a kupa známých tváří v minirolích je také plus. :) ()

Smells

Kde jsou doby, kdy česká kinematografie uměla točit komedie? Za první republiky to uměli, za Němce to uměli, za komančů se to taky nakonec naučili, ale po revoluci ne a ne se chytnout. Bohužel se to netýka jen ČS kinematografie, ale celkově světové. Vzpomeňme na skvělé Francouzské komedie, na výborné akční komedie USA z 80. a začátku 90. let. No nic, aspoň v tom ta naše není sama. Ano Prvok je jedna z těch lepších nových komedie, ale nejvíce smutné na tom je, že i jedna z lepších si nezaslouží víc jak **. ()

majorzeman13

Rozhodně jde o nadprůměrný a povedený snímek. Kor v té naší české kinematografii. Herecký ansábl je fakt  skvělý. Hlavně Martin Pechlát je super ! Jeden z nejlepších,nejůspěšnějších českých filmů roku 2021. ()

Pucmeloud

Blbý námět, diletantský scénář a režisérské neumětelství nezachrání ani herecké "nevýkony" jinak slušných herců. Již nikdy více... ()

jethrotull odpad!

Aj ked Hartl je mozno vtipny host v zabavnych relaciach,ako autor a reziser je slaby ako 10 krat vyluhovany caj. Je to trapny a ubohy pokus byt vtipny,ale je to skor do placu nad takym primitivnym humorom.Jedine kde som sa zasmial bol moment pri veceri,ked Hynek Cermak opisal ako prezil den. Tento film presne vystihuje scena s T.Medveckou ohladom hemeroidov ,ze presne taku nuroven ma toto dielo. Pre mna je tato uboha sracka jedine za odpad. ()

Vdecnydivak

Dal jsem 5 hvězdiček. Zřejmě proto, že jsem přesně ve věku hlavních představitelů a bylo to jako bych seděl s klukama v hospodě, nebo byl na návštěvě u kamaráda. Prostě tak nějak ze života. Vtipné situace doplněné vymazlenými hláškami, skvělé herecké obsazení a i oko chlípníka si přijde na své. Konec sice moc komediální nebyl, ale tentokrát mi to zase až tak nevadilo. Za mě like. ()

drsny_hery

Vemte si Americkou krásu. Hlavní postavu rozdělte na čtyři základní charaktery dnešních čtyřicátníků. Když nemáte Kevina Spaceyho, tak tam dejte čtyři nejcharizmatičtější herce současnosti. Potlačte hloubku a naopak přidejte velkej pytel toho, čemu se říká Český filmový humor. Do ostatních rolí obsaďte film tolik známých osobností, kolik jen potkáte ve vestibulu o přestávce natáčení Slavíka. Nezapomeňte na povinné kvóty Slováků a česky mluvících Slováků. Zapomeňte na Čvančarovou, ta už se do záběru nevejde. Protože by český divák konec Americké krásy příliš nepobral, udělejte z toho happy end podmalovaný nějakým echt českým cover hitem. Tadá. Na tu bídu vznikne překvapivě koukatelný film! ()

Burejsa

Moc se mi líbila knížka, tedy vlastně audiokniha v podání Martina Hofmana. Těšil jsem se i na film o to víc, že jej režíroval sám autor. A přišlo rozčarování. Film má docela svižný děj až na ten závěr. Ten byl jakoby useklý, nebo (oproti knížce) nedomysleny. Tak musím dát 3*. ()

TomKey

Myšlenka zajímavá, scénář ucházející....ale přesto herci nemají co hrát. Kromě pár "povinných" komických situací, odříkávají herci až pochmurné hamletovské dialogy, které se točí pořád kolem stejného tématu. Chybí tomu život. Pár lechtivých scén ani travesti fleshe to nezachrání. ()

Enon

Asi úplně nejsem cílovka ale bavilo mě to. Spoustu skvělých herců, humor který není trapný a příběhy, které opravdu působí hrozně reálně. Podle mě si to zaslouží více uznání, protože na to, že je to česky film to není úplně špatný. 7,5/10 ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+