Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

bambiz

Film naplnil moje očekávání. Bohužel. Knížku od Patrika Hartla jsem zkusila a přišla mi povrchní a v podstatě jen "o tom jednom". Film je samé klišé, předvídatelný, jedinou originalitou mi přišel první pánský úkol, hru na pravdu už jsme viděli několikrát, vždy se stejnými účinky. Z herců dostal zaslouženě nejvíc prostoru Martin Pechlát, ostatní hrají to své. Nejvíc mě pobavila jediná scéna (s polívkou) a čekání, kdo další si ještě střihnul cameo. ()

Klik

Viděl jsem několik divadelních představení Patrika Hartla a moc mě bavili. Netušil jsem ale, že Hartl kromě toho, že píše knihy, je i skvělý filmový režisér. Film beru jako protipól k českým filmům tipu „Ženy, co Na vrcholu nebo v běhu líbají jako bůh“ a v zásadě plní myšlenku, že i „Muži mají své dny“.  Film mě bavil. Vše bylo uchopeno poctivě filmařsky. Skvělé herecké obsazení, dialogy, lokace, dekorace, výborná hudba.  Snad jenom kdyby to bylo o 10 minut kratší. Podtrženo a sečteno znamená 5 hvězd. Jinak doporučuji vidět. A určitě v kině. ()

Sedro

Nejlepší domácí produkce za hodně dlouhou dobu. Vtipné i mrazivé zároveň, ale přitom velmi civilní a uvěřitelné... Potěší camea snad všech současných herců :) ()

pavlicek1

Čekal sem o hodně víc chvilku vtipný chvilku depka. Nechápu tak vysoké hodnocení ale měl sem tušení jak tady na Čsfd dostane film víc jak 70% tak to zpravidla stojí za prd. Nedal sem si říct a přece jen nato šel do kina a to byla chyba fim tak na nedělní odpoledne v telce nebo na videu na kino určitě ne!! 1 hvězdu Martin Pechlát 1 hvězdu Hynek Čermák proto 2 hvězdy,sklamání. ()

plutofv

Jako komedii je těžké Prvokovi cokoliv vytknout. Timing vyprávění šlape, situace jsou vypointované a ústřední čtveřice herců je naprosto skvělá. Poselství v závěru je zřetelně vyjádřeno, jediné, co nevylo úplně na 100%, je emocionální vyznění na konci. Přesto jde o nadprůměrný film. Za mě jistých 80%. ()

jit13

Dlouho jsem nebyla v kině a jsem ráda, že jsem si vybrala film, při kterém jsem se vážně bavila a dokonce i vážně zamyslela. 5 hvězdiček za to, že je to dobrý český film. Navíc skvělá camea ()

agil001

Musím říct, že jsem šel do kina, po řadě předcházejících českých filmů, s tím, že od toho nic nečekám. Byl jsem mile překvapen. Ode všech výborný herecký výkon a vtipy, kterým se dá zasmát a nemusí se člověk za tvůrce stydět. Knižní předlohu jsem neznal. Díky ()

kacenkin

Neskutečně přehajpovaný film...nafouknutá bublina....kterou drželi nad vodou super výkony mladého Švehlíka a Čermáka.... A suprovej Pechlát...jinak bída, scénář psal retard....nechápu jak to autor myslel... Pokud tedy myslel... Obrovský potenciál dobrého obsazení a prd... ()

alienable

Vyšší českej průměr. Příběh pokulhává, neubrání se spoustě okoukanejch klišé, včetně sluníčkovýho konce. Na druhou stranu - každýmu z nás by neškodilo nastavit si zrcadlo a otestovat si míru svýho sráčství. Ať už během krize středního věku, před nebo po ní. Ale smála jsem se. I když mnohdy spíš z mírnýho zoufalství. ()

Svatopluk.Vi

Mým hlavním problémem je, že je mi přesně tolik, co hrdinům ve filmu. V podstatě jim vlastně rozumím. Film mne příběhem zaujal, je zajímavě postavený. I když bych asi některé situace mohl trochu rozporovat (např. vyčítat manželce, že si plní sen o velké rodině, neb na to musí být dva), odnáším si z něj několik silných momentů. Zaprvé je to báječný hudební doprovod - po dlouhé době mne hudba hodně zaujala. Zadruhé je tam několik věcí, o kterých taky asi budu přemýšlet, třeba že dělám rozhodnutí, protože jsou rozumná, nikoliv proto, že je chci dělat. A zatřetí, jak moc nemáme rádi svůj život a jak závidíme život někomu jinému, který ten svůj taky nenávidí. Minimálně mne to nutí si sednout a přemýšlet, jak moc jsem "do toho spadnul" nebo jak moc jsem spokojený. Teď jsou doma ještě děti, ale až nebudou, co pak? ()

j1c2

Skvělý film, všichni herci hlavních rolí výborní ve svých postavách. Smála jsem se na mnoha místech...výborná zábava. ()

Prezdivenka

Ale jo! :) Sice jsem čekala možná malinko víc, ale tady ti čtyři mě baví (jak tady spolu, tak každý zvlášť ve svých filmech). Jedni z mála našich herců, kteří umí hrát a je radost se na ně koukat. Ovšem těžko říct, jestli je obrovská návštěvnost způsobená mediální masáží, přitažlivými herci, na který ženský prostě slyší, nebo tím, že tolik lidí čte Hartla :D ()

5tipes

Trošku jsem se bál, že to bude hloupé a křečovité. Rozhodně je to nadprůměrný film, který by mohl i méně tlačit na ten "středoproud" a více si ještě pohrát s uměleckým vyjádřením. Herecky mi přišel neslabší a neméně ukázněný Čermák, nicméně obsazení hlavní čtveřice je velmi, velmi povedené. ()

avogrebnork

Tak konečně jsem se dočkala. Po všech těch hrůzách posledních let (Seznamka, Po čem muži touží apod. ) , film na který stojí za to jít.  Skvělé obsazení, dobrý scénář. Základ pro komedii která vás i tak trochu dojme.  Musím říct že na pana Langmajera už mám trochu alergii. Je obsazován do všeho co se u nás točí. Ani tady nechyběl. Zřejmě zkouší kam až se dá spadnout. Myslím že to nemá zapotřebí.  Velmi zdařilé dílo. Děkuji za tu trochu naděje, na lepší časy naší kinematografie. ()

Charliesed

Je to hodně nadržený film, ve kterém se řeší hodně sex nebo je něco sexuálního v rámci komediálních scén, ty jsou ale zase v kontrastu s vážností a citlivostí snímku – ten sex je důvod, proč mu vlastně dávám jen 4 hvězdy, ale zasloužil by 5. Jinak se mi film moc líbil, kvůli dobře zachyceným postavám, které působí hodně lidsky, upřímně a i samotné problémy, co řeší nebo jak se s nimi vypořádávají, jsou a je to takové milé. Až jednoduché, když později ve filmu se narovinu chtějí postavit, z čeho mají strach: to je na tom ale krásné a nevinné a vytváří celkový pocit z postav a důvod, proč jsou 4 hlavní protagonisté sympatičtí. A je důvodem, proč a v čem se snímek odlišuje – PŘÍMOČAROST, UPŘÍMNOST, CIT. ()

BigAlex

Filmové zpracování podle knižní předlohy Patrika Hartla, které humorně, upřímně a přirozeně zobrazuje novodobou realitu a krizi středního věku prostřednictvím čtyř nerozlučných kamarádů a bývalých spolužáků. Každý se v něčem liší, každý je rozdílný ale společně tvoří ucelenou partu a role hercům sedí náramně. Pokud bych měl ale vyzdvihnout jeden herecký výkon tak za mě Martin Hofmann. Líbila se mi plynulost děje, která ovšem v závěru byla dle mého názoru trochu narušena v podobě absence zvýšené gradace. Z tohoto důvodu 4/5. Nicméně po delší době český film, u kterého jsem upřímně pobavil bez ohledu na ostatní diváky. ()

fajntomas

Mám delší dobu problém s CZfilmy, dokola tejný herci, štáby, kamery, hřebeyk, trojan,... tenhle byl konečně posun, není to super film, ale pěkný film bez těch profláklejch hérců. U mě 70%. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+