Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

JeyeK

Prvok má hodnou a milující ženu. Šampón může mít libovolnou ženu, na kterou ukáže. Tečka je pořádný tvrdý chlap. A Karel je majitel úspěšné firmy. I tady se však ukáže, že z pohledu cizí osoby se lidské životy vždy jeví růžovější, než jaké doopravdy jsou. Čtyři různé silné osobnosti, každá z jiného prostředí, s jinými problémy, a přitom spolu velmi dobře fungují. Hartl dokázal namíchat svěží dvouhodinový koktejl emocí, u kterého jsem se ani chvilku nenudil. Žádné utahané dialogy, žádná omáčka okolo –⁠ každá scéna je vybroušená do detailu. Novodobý český klenot. 80 % ()

Vltaava

Hartla nemám ráda a jeho smích mě doslova odpuzuje...asi se to promítlo i do filmu, na který už koukám tímto prizmatem. Takže za mě skvělé obsazení, no...a to je tak všechno. Je to nejen děláno pro "vejdělek", ale taky je to i "vejdělkovina" jako vyšitá z jeho dílny. Za mě ne. ()

Cesty timem

Taková jednohubka. Tedy na jedno shlédnutí, ale délkou spíše bageta. Ale ty problémy a pohnůtky udělat nějakou kravinu, tak tomu jsem rozuměl. ()

KuceraJohny

Po dlouhé době jsem dostal chuť na nějakou českou komedii a vzhledem k dobrým ohlasům jsem si vybral tuto s divným názvem. Upřímně měl jsem mnohem větší očekávání a po shlédnutí jsem byl lehce zklamán. Píšu lehce, jelikož jsem za prvé, měl radost vidět snímek s českými představiteli a hlavně s českými kulisy a za druhé nebylo to nejhorší. Co se týče hlavních představitelů tak, Martin Pechlát byl jednoznačně ze všech nejzábavnější a to celkem s předstihem. David Švehlík rozhodně nedokázal zahrát postavu, která mohla mít obrovský potencionál, ale to může být i chyba scénáře. Hynek Čermák nezklamal, ale ani nepřekvapil a Martin Hoffmann jakbysmet. Celkově tu bylo pár vtipných momentů a jak jsem již psal nejedná se o nejhorší film, ale opět narážíme na problém, že tu je obrovský potencionál, který zůstal nevyužit. Škoda. Na druhou stranu zvrat postavy Davida Švehlíka byl pro mě skutečným šokem a dal ještě ke konci snímku nějaký ten spád. ()

koragg

Film, ve kterém se mihnou téměř všichni aktuálně známí herci nepřevýšil svůj žánr české komedie, ačkoliv to byl zřejmě záměr. Pár scén by ho jistě řadilo k lepším v žánru, nicméně více scén ho připoutá ke klasickému dnu. Svlékání se na veřejnosti (navíc ještě v mateřské školce!!!), osáhávání striptérky, vymlácení vyhazovačů a útěk před policajty zakončený scénou, kde se všechny hlavní postavy smějou ve stylu "boys will be boys" je jen pár scén, které kdyby ve filmu vůbec nebyly, spíše by to filmu pomohlo. Kdyby opravdu byly pouze smazány, na ději by se to nijak nepodepsalo. Ten je totiž nic moc, film se táhne hrozně dlouho, v jednu chvíli si člověk všimne divného dialogu, který vlastně připomíná divákům, co se odehrává (druhé kolo "soutěže" srabů). Kdo na tento film narazí v cizině nebo v budoucnosti by měl být překvapen, že se jedná o dílo z roku 2021. Hvězda navíc, protože se ve filmu objeví Langoš. Kdyby film neměl ambice být "lepší" českou komedií, mohlo být o hvězdu více. ()

NikiVai

Z tohoto filmu jsem tak trochu rozpolcená. Nebylo to jo úplně trapný jako jiná tuzemská tvorba, ale zas že by to byla echt hitparáda to taky ne. Humor pro mě občas tak na hraně sklouznutí do bahna, ale povětšinou mě nechával v klidu, neuvědomuji si, že bych se zasmála. Příběh celkem nápaditý a herecké výkony dost dobré. ()

Jardatekk

Já jsem se ze začátku i zasmál, ale pak já nevím. Čekal jsem , že se budu bavit, ale nastoupil spíše zmar a to je pořád dokola.  Takové ty pochmurné pražské příběhy asi zrcadlí dnešní dobu, ale já si takové šedé chování a vztahy k tělu pouštět prostě nechci. Škoda, protože obsazení bylo dobré. ()

Pecuchet

Jedno z největších překvapení za dlouhou dobu, pro mě. Žádná tupá řachanda, ale feel-good movie hollywoodského střihu v tom nejlepším smyslu slova. Dost vtipný, ale zároveň hodně skoro až smutnejch míst, ty hlavní chlapi jsou každej svým způsobem celkem dost v pr*deli. Díky energii, kterou film díky vtipným momentům nasbírá, se lidi smáli i na místech, který nejsou zrovna veselý. A právě za ten smutek a melancholii namísto sázení dalších fórů má film za mě respect. Prostě to funguje. P.S. Nechápu hodnocení od "psema", asi má nějaký svůj problém. Nemusí se to líbit, pochopitelně, ale filmový odpad vypadá úplně jinak ()

majakmp3

Zaplať pán Bůh, už jsem si říkal, že se letos ničeho podobného nedočkám - Bravo! Opravdu povedená nekorektní macho komedie z prostředí „drsnejch chlapů před padesátkou,“ kteří již mají něco za sebou, občas sice balancují na hraně, ale pořád ze sebe dokážou vykřesat ty naivní puberťáky, jakými byli kdysi na gymplu. Do plného hodnocení mi chybělo epické finále. Závěr filmu mi přišel useknutý a na rozdíl od zbytku snímku se držel příliš při zemi. Přesto je to za mě poctivých 80%. PS: Mirka Spáčilová, ve své recenzi u snímku rozhodně nešetřila kritickými slovy a větami, nakonec však udělila 60%, což rozhodně hovoří o kvalitách Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla. Spoiler na závěr: snímek se sice tváří jako komedie, ale téma je překvapivě vážné a poselství neveselé - pokud před padesátkou bilancujete dosavadní život, může se Vám lehce stát, že ač jste, bohatý, celebrita, uznávaný nebo vážená hlava rodiny, musíte si poctivě přiznat, že Vašemu životu něco podstatného chybí, a že jste v podstatě v prde.i! ()

Prager_Boy

Mám z filmu smíšené pocity. Docela se mi líbily herecké výkony a herecké obsazení. Ale od půlky jsem věděl jak to dopadne, přestože jsem knihu nečetl. ()

mlcojana

Dvě hodiny mi velmi rychle utekly. Film vycházející z reality života. Ano, aby to bylo lépe koukatelné, byly situace vyhrocené a malinko nereálné, ale tak to prostě ve filmech chodí. Jak už zde dříve napsala jedna uživatelka, film je na 4*, ale čtveřice hlavních hrdinů, především Hynek Čermák a Martin Hofmann film posunují o hvězdičku výše. Po "primáckých velkofilmech" v poslední době je tohle příjemné překvapení. Nevšední je i hvězdné obsazení vedlejších rolí, což takový film také příjemně ozvláštňuje. ()

maclib

Obrovské překvapení. Fajn příběh, hodně smutku i smíchu. Po představení potlesk v hledišti.To už jsem dlouho nezažil. ()

catch66

Včera v kině mi často nebylo jasné, čemu se lidi okolo mě tak smějí. Jako komedie by to mohlo fungovat, kdyby si to nehrálo na víc. Jako drama to prostě fungovat nemůže, protože je to plné karikatur. Ženské postavy napsal autor asi rovnou jako pomstu ženskému pokolení. Všudypřítomní slavní herci na mě působily spíš rušivě. Stejně tak rozpor mezi prázdným scénářem a velmi profesionálním řemeslným zpracováním. Dávám dvě hvězdy, čistě pro to, že je to jeden z lepších českých filmů. ()

dalia

Film se mi líbil určitě více než kniha. Jednak proto, že Patrik Hartl píše dost jednoduše a nijak zvlášť poutavým stylem, ale příběh samotný je docela vtipný a už při četbě mi připadalo, že by se hodil na filmovou komedii. Také pozměněný závěr, který mi v knize připadal dost zbytečný a jako "pěst na oko", dával ve filmu mnohem lepší smysl a tak nějak do děje organicky zapadl. No a v neposlední řadě se povedlo obsazení představitelů hlavních rolí, ty role jim padly jako ulité. Celkově příjemný film, který nenudí a občas se i zasmějete. ()

erdeguan33

Výborný námět, skvělý začátek, prostředek se trošku táhnul a rozmazával, konec neměl potřebné grády a trochu nás zklamal. Předpokládali jsme, že se Karlovi alespoň narodí tolik očekávaný syn a nic......Naopak smrt režiséra byla trochu hra na city a úplně zbytečná a přehnaná. Přivítali bychom více hravosti, více úkolů a větší srandu při jejich plnění. Ale na tu bídu českých filmů, které jsme mohli v poslední době v kinech vidět, docela ucházející. I jsme se 3 x od plic zasmáli. I návštěvnost nevídaná. Můžeme doporučit. ()

Hirogen

Upřímně. Vysoké hodnocení je tu jenom proto, že lidi nebyli přes rok v kině. Tvůrci do filmu nacpali úplně všechny herce, které kde našli, jenom proto, aby nebyli nezaměstnaní. Což mě příjde jako naprostá kravina. Komedie to není. Je tam pár vtipných okamžiků s Čermákem, ale to je vše. Zbytek je látanina. Tragédie ˇv šejkspírovském podání) to taky není. Na tu tam chybí ještě víc. Herecké ztvárnění Hoffmanna a Švehlíka jsou slabé, v případě Švehlíka hrozné. Závěr měl být v rámci emoce, ale je to celý ustřižený a nedotažený. Být to v běžné době, kdy v kinech běží 5 nových filmů souběžně, nedal bych ani těch 40% ()

movie_freak

Knížka samotná se mi moc líbila a těšila jsem se i na stále posouvanou premiéru filmu. Ačkoli jsem se filmu nemohla dočkat, hloubal ve mně červíček pochybností, neboť těžko dohlédnout do minulosti, kdy se mi fakt líbila nějaká česká komedie a kdy mi za režiséra nebylo spíše trapno (naposledy třeba za Bouráka...). Upoutávky vypadají často pěkně a lákavě, ale když se pak dostavíte do kina, zjistíte, že to, co za něco stálo, bylo jen v té upoutávce a pak celý film stojí za prd. To ale není rozhodně případ Prvoka. Tento těžký žánr komedie se Patrikovi Hartlovi povedl na výbornou a posunul laťku české komedie hezky vysoko. Ale zpět k Prvokovi. Film byl skvělý od začátku do konce (možná ten konec bych si představovala maličko jinak, pokud mám fakt najít nějakou mouchu). Herci skvělí, moc oceňuji i výběr známých tváří do "štěků", fakt jsem se maximálně soustředila, aby mi neutekla nějaká filmová star, byť jen prohodila dvě slova. Je super, že do toho šli a dali tomu filmu super náboj.  Samotná hvězdná čtyřka herců měla mezi sebou skvělou chemii, Hoffmana mám hrozně ráda, miluju ty jeho ironický pózy :-) Čermák sehrál roli Tečky na jedničku s hvězdičkou, jeho party s matkou a vůbec komické situace kolem jeho osoby vyvolávaly takové salvy smíchu, že to muselo být slyšet až venku před kinem a i já jsem po dlouhé době zaznamenala fakt velký otřes bránice. Šampon mi byl lidsky trochu vzdálenější, ale David Švehlík se toho zhostil skvěle. No a Pechlát se svojí pi@čí farmou? Myslím, že v něm spousta lidí vidělo někoho ze svého blízkého okolí.  :-) Podtrženo sečteno, film měl spád, bavil od začátku do konce, lidi v kině se řechtali tak, jak jsem to už dlouho neslyšela. Je mi teď trošku smutno, protože kdo-ví, kdy se zase něco takového objeví. Každopádně se těším, až si film pustím znovu, tentokrát doma. Za mě palec nahoru a poplácání Patrikovi a všem tvůrcům na rameno. ()

Dodge-I

...po velmi dloooouheeee dobe film, kde se clovek dobre bavi a vybavuje si ty "svoje" preslapy... Pravda moralita v poslednim ukolu je uz hure uveritelna, ale zase to vynahrazuje vesela zelenina. Chce to rozhodne kino (aspon domaci)! ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+