Podle románu autora Čelistí vznikl v roce 1996 napínavý horor s hvězdou televizních seriálů Williamem Petersenem (Kriminálka v Las Vegas, Beze stopy). Přímořské letovisko Graves Point zažívá jednu z nejhorších sezón své historie. V pobřežních vodách se množí tajemné útoky na rybáře i turisty a celá oblast se obává přítomnosti lidožravého žraloka. Mořský biolog, doktor Talley, však zná děsivou pravdu. Na obyvatele dosud pokojného městečka útočí obří hlavonožec a je na nich samých, aby se s ohrožením vypořádali. Když je však ulovena velká krakatice a útoky nepřestávají, pochopí i ten poslední pochybovač, že v moři číhá něco obrovského. Něco, co má velký hlad… (oficiální text distributora)

deckardx

Pred par lety jsem na to s chuti koukal, ale dnes se mi to zda trosku pritazeny za vlasy a az moc mi to pripomina celisti... ()

Aqualung

Myslím, že jde o pokus zpracovat Benchleyho Bestii.Něco na to namotali, celkem slušně jsou provedeny scény s netvorem.Ovšem je zde zase něšťastný počin dávat vědomí a volní jednání živočichovi, jakým je Architeutis dux.Vztah mámy a dítěte...no nechejme pracovat fantazii.Ale zase ne tak moc.Je to film tak na sobotní odpoledne, ale nic víc. ()

slovan1

Silnější 3 hvězdy. Milá vzpomínka na mé dětství a touhu dívat se na strašidelné horory. Ikdyž zde útočí jen přerostlý hlavonožec... ()

herr_carter

Tady ještě asi Vilda Pítrsnů netušil, že bude za pár let nejlépe vydělávajícím seriálovým hercem na světě....mě se náhodou ten film celkem líbil, na to, v jakém roce to bylo točené, to má více než uspokojivé vizuální efekty, krakatice je hezká potvůrka - a jelikož jsem to poprvé viděl de facto jako dítě, některé momenty tam na mě působily až hororově...............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

iXtr3m3

No krása. Tak som si zopakoval po 20 rokoch Benchleyovu beštiu, ktorú mám ako knihu fakt rád. Síce to vo filme naťahovali neuveriteľne ako omáčku, ale na zabitie času v posteli pred vyšetrením v nemocnici to nebolo úplne na zahodenie... :) ()

borec999

Slávna kniha Petra Benchleyho, William Petersen známy dnes najmä zo CSI New York, televízne spracovanie a trikovo obstojná krakatica. Takýto koktejl nám ponúka dnes už skoro 25 ročný film pojednávajúci o obrovských hlavonožcoch potápajúcich lode. V prvom rade, technická stránka aj herci sú na televízny film veľmi schopné a nemám im príliš čo vytknúť. Téma tiež zaujímavá, keďže pre podobné monster/animal horory mám slabosť. Jediná slabina je dĺžka. 3 hodiny sú proste na podobnú záležitosť neúmerne veľa a vďaka tomu je vo filme veľa zbytočnej vaty, ktorá miestami spôsobuje nudu diváka. Keď je však na scéne ústredná Krakatica, tak to baví a aj efekty sú na televízny film a rok vzniku okej. U mňa veľmi slabé 3, ale chápem že pre ľudí, ktorých téma neosloví už po prvotnom prečítaní obsahu to bude trojhodinové trápenie a strata času. 50% ()

Loki_Six

Dana Dalton: "I was thinking about making rigatoni parmesan for dinner tonight. How does that sound?" Whip Dalton: "It sounds like macaroni and cheese to me." ()

Holina

Naprostá klasika s mořskou obludou. Potrpíte-li si na podobné kusy budete spokojeni, mě oliheň maximálních rozměrů nijak neoslnila ()

Sancty

Najskôr som Čeľuste videl a až potom na vojne čítal. Nárez! Vtedy som v tamojšej knižnici našiel ďalšiu Benchleyho knihu a to Beštia (Beast). V podstate ide o ten istý príbeh, iba zuby sa vymenili za chápadlá. Na televíznu adaptáciu obstojné. ()

Schuldiner

O krakaticích toho neni moc známo, žijí hodně hluboko v oceánech, ale těch některých pár kousků, které jako mrtvoly vyplavil příliv na břeh nebo které byly nalezeny v žaludcích vorvaňů (jediná masožravá velryba, která je navíc schopna se potopit do takové hloubky) bylo opravdu impozantních rozměrů.. ()

Eldoth

Celkem slušná zábava na víkendové odpoledne, tváří se sice jako horor, ale moc mu to nejde. Také má pár zajímavých podmořských scén a hromadu klišovitých dialogů. 2 * tomu bohatě stačí. ()

Yardie

Tento film jsem viděl kdysi a teď jsem kouknul znovu, když ho opakovali. Musím dát 3*, protože mám pro tyto filmy se zlými zvířátky slabost. Prostě se mi tyto filmy s žraloky, piraněmi, chobotnicemi atd. líbí. Samozřejmě, že hlavně triky s krakaticí jsou dosti slabé a určitě by filmu prospělo více peněz, ale jako televizní film je to dobrý a bavilo mě to. Howgh! ()

Imrwere

Když mi bylo tak 10 -12 let, tak se mi to celkem i líbilo, kdežto tentokrát mě film nějak moc nebavil, abych pravdu řekl. Každopádně to nebylo nejhorší pokoukání, soustředit jsem se mohl a dokoukat jej do koncee nebyl žádný problém. Proto tři hvězdičky a 60 %. ()

RomeroIsGod

Další animal horor z dětství, kterej nepostrádá dobrou atmosféru a celkem svižný tempo. Na televizní kousek je to až nadprůměr, ale dneska už na to radši koukat nebudu. 60% ()

Kiedes

Tento film mě přitáhnul ke kryptozoologii(krakatice samozřejmě reálně existuje), takže hurá. Mně se to náhodou zdá jako dobře poskládaný snímek. ()