Renfield

Do posledního "fuck" luxusně napsané dialogy, spousta hlášek a skvěle vystavěný scénář, který dokáže poradit, jak eliminovat své sousedy a ještě si trochu přivydělat. To samozřejmě pouze v případě včasného zvednutí telefonu... ten poslední záběr zkrátka nemohl být lepší! Zde často zmiňovaný Snatch byl druhý a já ho viděl jako druhý, proto je pro mě Lock, Stock... kult, jehož v tehdejším Total Filmu vyhranou VHSku dodnes opatruji. Fantastický soundtrack souzní s kamerou (a filtry!) vždy, ale ve scénách "opuštění ringu" a "pitky po domnělém vyřešení problému" až neskutečně. Malí, velcí a žádní gangsteři do posledního originální, někomu není radno přepínat televizi, jiný má zase klec a proto mu na obranu stačí vzduchovka v kombinaci se sjetou přítelkyní a někdo má ve své kanceláři stůl plný... no vlastně zbraní, opravdu velkých. Fantasticky nasnímaná, westernově i hudbou laděná přestřelka právě v té kanceláři je poctou žánru a nejlepším vyvrcholením akční části, protože ta "neakční" má zmíněný most. Postavy do poslední trefně obsazené, Ritchie to vyhrál především s Vinniem Jonesem a samozřejmě je tu i Jason Statham, poprvé, tedy úplně nejlíp hrající Jasona Stathama. Což nakonec platí i o Vinniem. 90% ()

hell_boy

Geniální úleťárna ve svérazné režii Guye Ritchieho. Neuvěřitelná porce parádního černého humoru, několik naprosto uzemňujících hlášek a monstrózní závěr dělá z tohoto filmu pomalu kultovní záležitost na poli filmů z podsvětí, to vše je navíc doplněno nářezovou hudbou, která ještě umocňuje už tak skvělý filmový zážitek = 5* ()

laFei

Když jsem si sedal k tomuto filmu, byl jsem už dopředu namasírovaný několika lidmi a připraven na nezapomenutelnou podívanou. A po 105 minutách jsem stále seděl s otevřenou pusou a natrženou bránicí. Sice na černý humor a místy velice drsné scény z krvavých přestřelek si člověk musí zvyknout, ale pak to stojí za to. Jednoznačná jednička v oboru. Pro porovnání by se styl dal krásně přirovnat k Pulp Fiction, v jiné zemi a lidmi. Nezaponu na to, jak parta mladých hašišáků hájí své hnízdečko pomocí vzduchovky proti bandě mafiánů. Velice doporučuji si toto skouknout. ()

CamperCz

Vyborna oddechovka, vyborny Statham, vyborny prizvuk britske "spodiny", vyborny silene vykonstruovany pribeh, vyborne hlasky, ale stejne - o trochu horsi nez Snatch. Kazdopadne VYBORNY konec :-) 4* ()

(Z)denny

bránit dům vzduchovkou proti po zuby ozbrojenejm padouchům je ten nejlepší nápad jakej jse hned tak někde nevidí.. ()

Furmi

Nádherné romantické dielo ktoré určite na výleve citov, intríg a srdcervúcich scén nešetrilo ale,...**Crash**. Pardon to patrilo niekam inám. "Zbal prachy a vypadni" je heslo filmu, ktorého keby sa hlavný hrdinovia držali, dopadli by určite ináč ako dopadli. No ale čo už, náhoda je sviňa a v tomto prípade nadelila 4 malím zlodejíčkom a podvodníčkom veľké (veľmi veľké) problémy. Film bol síce o niečo slabší ako úžasný Snatch čo sa týka duchaplných dialógov a vtipu, ale musím uznať že zápletku mal lepšiu ako Podfu(c)k. Taká prvá pol hodina je dosť nudná dokým sa celý príbeh rozhýbe, ale potom ako ste už v jeho dianí je to niečo úžasné ako sa dokáže všetko dobabrať a pokaziť a ako úplné každá (na pohľad bezvýznamná) postava má vo filme skutočne svoje miesto. Guy Ritchie ma znova totálne dorazil a ja musím dať opäť ako pri Snatch-i klobúk dole. Znova tu máme krásne prepracovaný gangsterský príbeh s vynikajúcou zápletkou a vtipom. Plank: Ah! They fucking shot me! Dog: Well, fucking shoot 'em back! 90% ()

kubyno

Jeden z nejlepších a nejvtipnějších scénářů co kdy byly napsány. Svižný snímek u kterého se budete popadat smíchy za břicho a u kterého se opravdu neunudíte a jen budete kroutit hlavou. ()

Salmayo

Geniálně propletená komediální kriminálka. Partička mladíčků musí vyřešit menší větší problém, do kterého se zapletou snad všichni místní podvodníčci. "Všichni jsou mrtví, víc venku z toho ani bejt nemůžeš!" ()

Pitrsss

Po všech stránkách jistě kvalitní podívaná. Ale na mě je toho až moc. Ritchieho styl respektuji, ale na zadek z něj nepadám. Méně hlavních postav, méně dějových linek, méně keců a bavil bych se víc. Určitě nadprůměr, ale můj vkus je trochu jinde. 70% ()

JK-Stinger

Nechápu, že mi snímek tak dlouho unikal, když je to taková bomba. Miluju ten nádherně směšný anglický přízvuk, propracovaný scénář, vtipné hlášky, urážení, parádní muziku a samozřejmě Vinnieho Jonese a Jasona Stathama. Shlédnuto 12 let od vzniku filmu a řazeno do mých TOP filmů. Ritchie prostě umí, co snímek, to perla. ()

LaGomme

Jednou prostě přijde film, který vám zrovna nesedne. Možná je to náladou, celkovým rozpoložením nebo prvním dojmem, ale já se nudil. Celkově absurdní rádoby vtipné skeče pro mě byly suché tou-fu bez pointy. Zasmál jsem se dvakrát. Snad to příští projekce zlepší. 60% ()

radekgfx

Ritchie ve vrcholné kondici. Dokonalá kombinace Krimi a Komedie, okořeněná skvělým střihem a precizním scénářem. Eddy byl toho dne poněkud neklidný… ()

Raimok

Neočekával jsem, že se mi to bude líbit víc než Snatch (tohle jsem viděl později), ale rozhodně jsem nebyl zklamanej. Propletenost a zamotanost je tak výborná, že se v tom napoprvé asi málokdo vyzná. Bohužel oproti Ritchieho novějšímu filmu tady chybí hlášky, ktery si můžu pouštět pořád dokola. Snad to znamená jenom to, že další Guyova krimi-komedie bude trhák století. 77 % ()

Hepy13

Sice tu nehraje žádnej cikán v podobě Brada Pitta ale jinak bych řekl že je to lepší film než Podfuck, teda aspoň mě se líbil víc. Zpočátku tu na mě bylo až moc postav a měl jsem v tom guláš, jenže velmi brzo je jasné kdo je vlastně kdo. Pak už jsem si jen užíval ten spletitej kolotoč plnej omylů a zmatků. Film s parádním scénářem, nabitými hláškami a naprosto crazy dějem. Guy Ritchie točí velmi kvalitní filmy. No a Vinnie Jones? Ten byl jednou jako host v Top Gearu a je to fakt hustej týpek. ()

divisak

Tak tohle je film podle mého gusta. Nehorázný nářez. Ani já se nevyvaruji srovnání Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatch. Pro mě je Sbal prachy a vypadni o něco lepší. Sice oba mají výborné obsazení, skvělý scénář atd., ale přeci jen příběh staršího filmu je líbivější, také jsem si vychutnával atmosféru zašlých a špinavých uliček Londýna a střelby vzduchovkou.... I když přepadení sázkárny trojicí černochů je taky dokonalé. Vlastně já nevím, každý má své kouzlo, čímž se staly mými velmi velmi oblíbenými filmečky. ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback