Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Rocky62

Příběh o nespoutanosti jedné z největších přírodních krás, o lidských duších sahajících na dno svých sil a hlavně o touze zvítězit. Tahle filmařina má zcela bezpochyby určitou magii, s níž ponoří diváka do lagunově modrého ráje, ze kterého se těžko odchází. Romantika zaujímá cca 5% filmu, což může být pro některé romantiky na škodu, ale pro mě nikoliv. Já to zaznamenal spíše jen jako vedlejší doplněk s účelem zpestřit děj, což se povedlo. Hudební duo Conti-Serra obohatilo hlubinu tak fenomenální hudbou, že by si jí vychutnal i hluchý. A to je teprve první aspekt z mnoha činící tento film kouzelnou podívanou. Dalším akcentovaným pozitivem je vizuální stránka, která to celé povyšuje do nadprůměru. Pár nepříliš záživných pasáží tu je, díky kterým, jsem měl chvílemi dojem, že pointou filmu je uvědomit si, že voda je mokrá, nebo co, ale netrvalo to dlouho a zjistil jsem, že se šeredně mýlím. Magická hlubina je skutečně procítěný film s hlubokou myšlenkou, nekonvenční pointou a v neposlední řadě se schopností dostat se divákovi do srdce. Hudba je jako moře. Stojíme na jednom břehu a vidíme daleko, ale druhý břeh spatřit nemůžeme. ()

FrodoF

Krásný film s krásným koncem a se skvělými Jeanem-Marcem Barrem a možná ještě lepším Jeanem Renem. Besson bejval zkrátka vynikající režisér. ()

Tommy987

Prekrásny film. Film, ktorý ak chce človek plnohodnotne zažiť, nestačí ho len pozerať. Musí sa doň ponoriť, ako sa Jacques ponáral do svojho milovaného mora. Musí sa nechať unášať krásnym príbehom o priateľstve, láske a hľadaní seba samého, dokonalou Bessonovou réžiou, prenádhernými poetickými morskými scénami a podmanivou hudbou Erica Serru (úprimne jeden z najkrajších soundtrackov, aké som mal možnosť vo filme počuť). Ak sa to podarí, čaká nás úžasný filmový emocionálny zážitok a 168 minút Director's cutu uplnynie ako voda... 10/10 ()

klerik

To treba vidieť a počuť. Herci, réžia, kamera, hudba - všetko božské (len tú komédiu do toho nemuseli miešať). Má to prosto hĺbku... ()

Chrustyn

Opravdu moc krásný a bohužel dost dlouhý film s výborným Renem, skvělou kamerou a precizní režií. Ani Cameron by to nenatočil lépe. ()

marhoul

Doslova magický majstrštyk Luca Bessona. "Jsem MISTR SVĚTA v potápění!" - Jean Reno= famózní, Jean Marc Barr nádherný. ()

Yardak

Magická hlubina je pěkné romantické drama, které se točí kolem potápění. Pokud máte rádi vodu a delfíny, tak tohle je film pro Vás. Určitě se podívejte, jsou tam snové scény, které Vás chytí za srdce. ()

Stanislaus

Na první pohled přehnaně dlouhý film, avšak během jeho sledování si člověk uvědomí, že vše je na svém místě a všechny scény jsou pro celkový dojem důležité. Magická hlubina je vizuálně podmanivý film s úžasnou hudbou Erica Serry a skvělými a přesvědčivými hereckými výkony ústřední trojice. Aktéři se dokázali velmi dobře sžít se svými rolemi - uťáplý, hlubině pomalu propadající a duchem stále více nepřítomný Jean-Marc Barr jako Jacques; štěstí hledající, sympatická a neustále kompromisy konající Rosanne Arquette jako Johana a nikoli v neposlední řadě překážky vyhledávající a dobývající, rodinný a se skvělým přízvukem charismatický Jean Reno jako Enzo. Magická hlubina skýtá nesčetná tajemství a je jen otázkou, proč jí byl Jacques tolik přitahován. Nejsilnějším momentem byl poslední Enzův pokus sestoupit do hlubiny a závěrečná (nejednoznačná) scéna. Kvalitní film, který mě i přes svou stopáž velice zaujal, pobavil i dojmul. ()

Ivoshek

Je to hezky natočený, to jo. Herci pěkný, moře pěkný, jídlo lákavý, záběry povedený. Jenom vlastně to nemá příběh, který by mne úplně vtahnul. Parta chlapů, co se potápí na čas, to mi trochu připomnělo Čepka ve Vesničce, jak se vždycky potopí a soused mu mezitím osahavá manželku. ()

HellFire

Co bych mohl rict.... Konecne jsem mel tu moznost zase po dlouhe dobe spatrit film, ktery ve me ke konci neco zanechal a musel sem o nem jeste drahnou dobu premyslet. Sympaticti herci, kteri rolema zili, ne hrali, me blizke prostredi a uzasna hudba. ()

Othello

Mám rád filmy, co vypadají jako jejich storyboardy, mám rád Cinéma du look, mám rád moře a Jeana Rena. Oproti tomu však považuji za výsostně dementní výkonností sporty obecně a sledování přerostlých děcek, jak si poměřují hloubky pak znemožňuje přijmout tu velkou, fatální, osudovou rovinu, povyšující se nad pravidla civilizace. ()

borsalino

Jedno z vrcholných filmových děl Luca Bessona, které mě příjemně vtáhlo do hlubiny a její magické kouzlo mě nepustilo až do konce. Nerad jsem magickou hlubinu opouštěl, ale vím, že se tam rád vrátím. ()

eraserhead666

Kdysi jsem viděl klasickou verzi, teď tu skoro tříhodinovou. Nějaký výrazný rozdíl nevidím. Hlavní hrdina mi nebyl moc sympatický, delfínovská poetika brzy začala lézt docela na nervy, ale celkově to není vůbec špatný film. Střídání prostředí mu hodně svědčí. Jean Reno je zábavný a Rosanna Arquette byla fakt kus. ()

Sofia

'Jdi...jdi a dívej se, lásko!' Pro mě jeden z nejsilnějších filmových konců, celý film je naprostá nádhera. Taky bych se tam dolů chtěla podívat :-) ()

Exkvizitor

Baví mě Bessonovy výtvory. Specifikem tohoto je mimořádně povedená audiovizuální poezie popisující lásku k moři tak silnou, že je až silnější než touha žít. Nejlepším hercem je zde podle mě Reno, který se opět zabydlel v typu sobě oblíbeném - drsném chlapíkovi se svérázným smyslem pro humor. A pak už jsou to samé krásné záběry nad i pod hladinou, meditativní hudba, delfíni a příběh o přátelsví a citech různých odstínů a typů. ()

mm13

Leon a Nikita mi pôjdu po krku, ale nemôžem inak - toto a hlavne v predĺženej verzii je najlepší film Luca Bessona. A práve mi došli ďalšie slová... No, hlavne veľmi rád niekedy stretnem rozšírené verzie dvoch práve menovaných a potom sa možno aj niečo zmení. Pretože pri Le Grand bleu jednoznačne platí, že viac, je neporovnateľne viac. Režisérsky zostrih je nový film. Pútavejší, hĺbavejší, vrúcnejší... lepší. V tejto podobe mu nič z Bessonovej tvorby nešliape na päty. (Leon a Nikita by ale mohli, v očarení Magickou hlbinou sa však za nimi nebudem ponáhľať). ()

JASON_X odpad!

Jsem naprosto perplex z oněch místních 84% tomuhle vysokoprocentnímu koncentrátu líbivého kýče a středoproudového humusu. Ukázkový reprezentant toho nejohavnějšího typu filmů, jaký si umím představit. Radši už budu taktně mlčet, napadají mě totiž jenom jízlivosti, výsměšnosti a primitivní vulgarismy. ()

Kimon

Jsou lidé, kteří poznali NĚCO tak, že touží stát se součástí TOHO NĚČEHO, co tak nezměrně milují. ... Jakoby se narodili jinde než by si přáli. A láska k moři k takovým láskám patří. Rádi se vracíme tam, kam nás srdce táhne a kde se cítíme dobře. Vychutnáváme si krásy mořských hlubin a stále poznáváme nové a nové zážitky pod hladinou moře, toho – nám tak MAGICKÉHO jiného světa. Pohybujeme se v podmořském světě plném barev a chtěli by jsme jakoby "utéct" z toho našeho. A pak? ... v těch nejkrajnějších případech obětováváme svůj život tomu, čemu jsme se zaslíbili . Je lepší shořet, než vyhasnout. /Kurt Cobain/ ... ... ... ... ... /MOŘE JE DRUHÝ ŽIVOT NA ZEMI. Važme si ho a chovejme se k němu slušně. Vrátí nám to v míře nadměrné./ ... ... ... ... ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“