George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

noriaki

Připadalo mi, jako kdyby někdo vzal scénáře ke dvou filmům a natočil z nich jeden. Po polovině děje se změnila zápletka, žánr, nálada i postavy. Ty sice vypadají a jmenují se stejně, jenže se chovají úplně jinak. From Dusk Till Dawn je tak trochu brak. Atmosférický, místy napínavý, místy zábavný, ale přesto brak. Svoje publikum si našel a vypěstoval si pozici malého kultu, ale opravdu dobrý film si představuju jinak. ()

LeG!oN

Od Rodrigueze už nic lepšího než Desperado asi nikdy nevypadne, říkal jsem si po jeho Spy Kids sérii. Od soumraku do úsvitu je přesto celkem dobrej klon Pulp Fiction, ale jenom do první hodiny, která je fakt dobrá a drží se v nadprůměru díky spoustě hlášek a hlavně neskutečně brutálnímu Richiemu. Jenomže potom se to zvrhne v tupou a efektově hodně nedotaženou gore vyvražďovačkou. I zde se ale objevuje spousta pěknejch nápadů. Celkově vzato je to špatnej úpíří horor, ktere sráží mj. mizerný masky a triky. S čím jsem ale byl spokojenej maximálně byly bonusy na dvd, krom klasického film o filmu, v podobě tzv. "Hollywood goes to hell" jsou zde i dva videoklipy který mi osvěžily vzpomínky na dobu, kdy jsem byl nalepenej na MTV :-). Suma sumárum, film *** a bohatý obsah bonusů na dvd za *****. ()

Madadajo

Dobrý akční béčkový film okořeněný humorem a Tarantinem. Jen do role "pekelné paní" bych čekal jinou ženu, stejně krásnou jako Salma Hayek, ale hlavně takovou, která umí tančit, výkon Salmy je až k smíchu, hold krása není vše. ()

Krysa SPK

Jeden z mých nejoblíbenějších filmu, ve kterém se cynik mého formátu doslova vyžívá. George Clooney tu vytvořil nezapomenutelnou postavou Setha Gecka, který mi svou hláškou "Jsem možná hajzl, ale nejsem zkurvenej hajzl." ovlivnil život :-) Díky ()

Compadre

Tenhle film je prostě nářez! Bráchové Richard a Seth Geckovi jsou parchanti každým coulem. Nejdřív v hotelu zlanaří poklidnou rodinku bývalého kněze Jacoba Fullera (Harvey Keitel) k nucené cestě do Mexika, která rozhodně není tak nudná, jak by se cesta karavanem možná mohla zdát. V Mexiku je cílem zastávky bar Titty Twister (Ceckaté tornádo) a to už je bomba sama o sobě. Sympatická svižná muzika, striptérky, za barem Danny Trejo a spousta vostrých motorkářských drsňáků v čele s Tomem Savinim alias Sex machinenem...prostě mazec. Chvilku po superrajcovním tanci Salmy Hayek (a ta je tady opravdu boží) už se nám rozpoutá skutečné peklo. perosnál hospody se kompletně celej přemění v upíry a začne štamgasty nemilosrdně večeřet. Je to drsný, ale pár vyvolených z naší skupiny to přeci jenom přežije...však víme..ale ten konec v doprovodu hudby The Blasters - to je špička a navíc Clooneyho hláška "Možná jsem hajzl, ale ne zkurvenej hajzl." :-) ()

sahe

První polovina filmu docela v poho..., ale co mi tam fakt moc nezapadá jsou ti upíři... nějak mi to tam nejde do toho.... a tím pádem u mě ten film ztrácí na kvalitě. ()

Aven

Ale jo bavil jsem se, ale zase ne nějak extra. Netvrdím, že Tarantinovské filmy nejsou zábavné, jen nepatřím mezi jeho krajní fanoušky. Jo a Salma Hayek je fakt extra hot ženská, při tom jejím tanci jsem čuměl jak puk:) ()

JohnSmith

Prvních 45 minut je naprosto bezchybných, ale jen co začnou všude pobíhat upíři,tak jde všechno od desíti k pěti.Škoda, kdyby počáteční tempo a hlavně atmosféra vydržely až do konce,byl by to úplně jinej film.Takhle to vypadá ja by to byly dva různý filmy. ()

zaseprd

První polovina za pět, druhá polovina v níž upíři mají pré, mi hnula žlučí, jako bych se z ničeho nic začal koukat na úplně jiný film. ()

swe

Upírskou zabíjačku v druhé části filmu Rodriguez vůbec nezvládnul. Škoda, protože první hodina se nesla ve velkém stylu. Bratrské duo vyšinutých zabijáků Clooney - Tarantino bylo úžasné a padlý kazatel Harvey Kietel jim směle sekundoval. 70% ()

Natabar

Perfektní krvavá vyvražďovačka v tarantinovském stylu jak se patří. Sice nutno říci, že vlastní krvavé orgie bych si přál shlédnout spíše pod režijní taktovkou samotného QT (asi bychom stoupli do ještě vyšší kategorie), ale i tak musím konstatovat, že jsem se úžasně bavil. ()

sskrblik

Půlku filmu se tlachá, pak se nic neděje a najednou tam jsou upíři a poustu akce. No nevím, nic extra to podle mě není. ()

H.Gordon

Černého humoru je ve filmu nemálo. To se mi líbí. Film je celkově braný s nadhledem, což ho dělá ještě lepším. Rozhodně jsou nejlepší masky, výběr herců, hudba a dialogy. Když mám chuť na horor, vyberu si jiný film, ale pokud mám náladu na něco akčního, vtipného, krvavého a trochu drsného, tak vím, že tento film je nejvhodnější. rozhodně 4, 70* ()

lykan9

Když se dají dohromady Robert Rodriguez a Quentin Tarantino je to vždy skvělá podívaná. Jejich zapálenost ve starých béčkových a céčkových filmech je obdivuhodná. Další věc, kterou obdivuji je, jak si Rodriguez dokáže s divákem pohrát. Vzpomínám si, že když jsem Od soumraku do úsvitu viděl poprvé v televizi, tak jsem na film omylem přepl a vůbec jsem netušil o jaký film se jedná. Celou první polovinu jsem se domníval, že se jedná o akční road movie a nakonec se vše změnilo na starý béčkový horor o upírech. V tu chvíli jsem si toto duo oblíbil. Jejich nadšení, hravost a pracovitost přehluší i drobné nedostatky, které se v jejich výtvorech objeví. ()

Všivák

Tohle je skvělý film. Přes akční thriller na začátku, až po absurdně překvapující zvrat uprostřed.Skvělý Clooney, skvělý Tarantino. Dobře, v druhé půlce se to trochu zvrhne do brakového béčka. Ale to je jedno, když tam hraje super muzika a Tom Saviny, jako vždy, předvádí hodně zábavnou exibici. Jestli si to nechcete vyspoilerovat, nečtěte zdejší obsah. ()

VanTom

Film se dá jasně rozdělit na dvě části: úvodní svižnou "tarantinovku" (to už je, řekl bych, terminus technicus) dvou kriminálníků - správňáka a psychopata - na útěku v karavanu rukojmích do Mexika, a jednotvárný gore masakr čvachtavých upírů v baru, záměrně přepálený a úsměvně brutální, jenže přes řadu geniálních / úchylných akčních nápadů (a špatných masek a triků) rychle švih ztrácející. Jinými slovy, druhá polovina za tou první hodně zaostává. ()

J.Lajner

Zajímavý žánrový mix drsného thrilleru a krvavé upírské jízdy, který se dá s chirurgickou přesností rozdělit na dvě poloviny. Špinavá, potem ulepená road-movie o dvou zlodějích a upírský masakr postavený na litrech umělé krve a nevázané tvůrčí zábavě. Scénář k snímku Od soumraku do úsvitu napsal Quentin Tarantino již v roce 1990 na základě strohého příběhu od tvůrce speciálních efektů Roberta Kurtzmana. I přes Tarantinův svébytný pisatelský (a vlastně i vizuální) vklad, jde o klasický film z dílny Roberta Rodrigueze. Tím jak se obě tváře filmu diametrálně odlišují, mi v jistém ohledu evokují Olověnou vestu (1987) od Stanleyho Kubricka. Od soumraku do úsvitu mi však v obou rovinách přijde více konzistentním dílem. Není problém užít si napínavou podobu filmu, ani následné krvavé upírské žně. Film stvořený pro zábavu. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)