Epizody(6)

yxaj

Jsem kokot. Hrozny kokot. Ale nechci rozbít rodinu. Co s tím ? Jeden moment, zatmění, vztek. Hugh Grant hraje skvěle, až člověka donutí přemýšlet, jak by se zachoval v jeho situaci on. Super seriál, kdy do poslední chvíle netušíme, jak to vlastně bylo. ()

mummie.spy

Obsadenie postáv bolo absolútne dokonalé. Do poslednej. Asi si nepamätám žiaden počin kde by boli tak dobre vybraní herci pre dané postavy. Tento rok asi top seriál od HBO ()

hony23

Očekávaná událost televizního podzimu je zde! Kriminální minisérie s obsazením tak hvězdným, že by to bylo zajímavé, i kdyby herci odříkávávali dialogy z Ulice. Sledujeme napohled šťastné manželství Hugh Granta s Nicole Kidman, která je mimochodem i po padesátce neskutečná MILFka. Jedné noci však dojde k vraždě krásné ženy, Hugh Grant beze stopy zmizí a Kidman začne rozkrývat tajemství svého muže. A když se Grant znovu objeví na scéně, stává se pro policii jediným podezřelým z vraždy. Divák je až do samotného závěru držen v napětí, jak dopadne soudní přelíčení a kdo je vlastně vrahem. Menší roli si vystřihnul i Donald Sutherland, jehož rozhovor s ředitelem školy je ale jedním z vrcholů celého seriálu :-) Z mé strany absolutní spokojenost. ()

Hejmy

První 3 díly naprosto parádní thriller, člověk podezříval každého. Kdyby to ukončili ve 4tém dílu bylo by to dokonalé. ()

Franki69

Asi bych Undoing nepasoval na seriálovou událost roku 2020, ovšem doporučit ho jako nadstandardní drama/krimi seriál můžu s čistým svědomím. Dlouhý je tak akorát a excelují v něm Nicole Kidman, Hugh Grant a Donald Sutherland. Z anotace je jasné o co půjde a tak jen dodám, že to má ten příjemný „sedmilhářkovský“ feelling (tvůrčí tým je prakticky totožný). I když teda výhradu mám. Nicol Kidman v podstatě celou svoji figuru odehraje ve svém nejtypičtějším výrazovém rejstříku „tvářím se jako vylekaná srnečka lapená dálkovými světly uprostřed dálnice“, což už se mi místy jevilo až otravné. Ale je tam živočišný Grant, který se ve své roli vyřádil (snad už mu jednou svěří roli sériového maniakálního vrahouna) a ještě k tomu senior Sutherland. To je oprávněně těžká váha, na kterého se v každém díle nezbývá než se jen těšit a těšit. Rozuzlení přijde, nekončí to očekáváním druhé řady. Finále bylo lehce přepálené, ale je to fakt jen pár posledních minut a dá se to vydržet. Pokud je vaším zájmem profesní nebo alespoň v hobby úrovni psychologie, zejména v soužití lidských párů, o to víc si tenhle kousek z produkce HBO užijete. Dáváme s přítelkyní 85% a konstatovali jsme, že scénaristé si s námi hráli trochu na schovávanou a podsouvali nám detaily, které nás měly zavádět na falešnou stopu, očividně proto, abychom si pustili další díl. Takže, pokud si po třetím díle bude myslet že víte, kdo zabil Elen Alves, pravděpodobně se nemýlíte. ()

bonovox

Ďalšia seriálová udalosť roka, ale vo výsledku len ľahký nadpriemer. Solídny úvod je postupne k záveru tlačený vinou scenára do priemeru. Hlavne záver je nepresvedčivy (hlavne motivácia vraždy...) Po hereckej stránke je to samozrejme koncert všetkých zúčastnených. 70%. ()

fafejt001

Další skvělý kousek tajemného příběhu v podání Hugha a Nicole , včetně Donalda . Napínavé drama až do konce . Sice poslední díl , už neměl takové gráády jako ty předešlé , ale to se dalo čekat . I tak výborná krimi . ()

Tomas_PO

Vidieť na Hollywoodskom filmovom plátne to, čo človek zažil na vlastnej koži, lebo sa v čase natáčania ocitol na tom istom mieste, úplne zmení pohľad na celý seriál. Vidieť tie isté ulice New Yorku, s rovnako opadanými stromami, zaparkovanými autami, rovnakými rozkopávkami ulíc či počasím vyvolá špeciálnu emóciu. No a dostať sa náhodou priamo na natáčací pľac, kde z nenápadného stanu meter od Vás vyjde Nicol Kidman, s filmovým oblečením, nalíčením a účesom, skrátka pripravená na natáčaciu scénu, to už je doživotný zážitok. Až vtedy si človek uvedomí, aká charizma ide už len z jej postoja či chôdze. A samozrejme obrovská profesionalita a chladná tvár pri X-tom pretáčaní 30 sekundovej scény počas chladného počasia. Seriál je inak priemer, akých produkcie HBO, Amazon či Netflix teraz vrhajú nekonečné množstvá. V prvej časti divák zistí, že sa jedná o krimi-drámu, v druhej zas príde skvelá zápletka. Všetko sa odohráva priamo v New Yorku, celých 6 dielov sa natáčalo doslova na pár metroch štvorcových v Central Parku a priľahlých uliciach. Seriál je inak extrémne stereo typizovaný, točiaci sa okolo bohatých bielych New Yorkčanov žijúcich v luxuse najlukratívnejšej lokality jedného z najbohatších miest sveta. Zatiaľ čo na Nicol Kidman sa doslova pri každej scéne dobre pozerá, Hugh Grant je výrazný menej. V prvej časti je ešte celkom 'svoj', tak ako sme na neho zvyknutí, t.j. romanticko-komediálny. V druhej, tretej a štvrtej časti je však až podpriemerný a najmä neautentický, keďže stvárňuje veľmi vážny charakter. No je to zrejme len ďalší stereotypný dojem, ktorý sa však v piatom a šiestom diele opäť napraví. Písať o poslednej časti by bolo spoilerom, takže len subjektívny dojem - koniec sa mi nepáčil :) V sumáre bodov za všetky časti to vychádza na 4/5. ()

kokofek

Musím se přidat k těm,kterým vadila omezená mimika Nikole Kidman.Její velmi úsporná mimika špatně nebo spíše vůbec nezobrazuje pocity ,které by nám víc přiblížili co postava prožívá.Ostatní výkony skvělé!Překvapil mě Hugh Grant. ()

VLADEK

Naprosto nezvládnutá adaptace průměrné knihy "You Should Have Known" od Jean Hanff Korelitz. To že Hugh Grant místy (po většinu času ale hraje jen svůj standard) herecky Zombie Kulmu Kidmanovou válcuje nic nezmění na tom, že scénář je tak strašně slabý. Myslím, že už to tady někdo vystihl v tom smyslu, že seriál nemá ani zvrat, ani žánr, postavy jsou rozplizlé atd - nechci spoilerovat. A ty české titulky od HBO snad překládal nějaký automat nebo co. ()

chozze008 odpad!

Nevim proč tomu troll verbal dal tolik bodů. Zřejmě je zamilovaný do Nikol Kidman a spletl si své stříkance na monitoru s hvězdičkami. A teď vážně - není o co stát, tento seriál nezachrání nic. Možná by to šlo kdyby to byl 90 minutový film, ale tolde je zbytečně natahované a o ničem. Pokud chcete dobrý thriller poohlédněte se jinde, jinak promarníte 6 hodin svého života. ()

TesterX

Podobne ladeny seros Defending Jacob byl o chlup lepsi, co do vsech aspektu. Ale stale je tohle lehky nadprumer a faktem je, ze tomu dost napomaha hlavni herecke duo. Navic potesi napeti v nejistote a dramaticke rozuzleni, takze nelze zcela nic vytknout a doporucit minimalne tem, kteri se v zanru drama/krimi/thriller citi nejlip. ()

zodiak217

Veľmi dobrý dramatický seriál, ktorý sa určite oplatí vidieť a nebudete ľutovať. Napriek tomu, že nemám rád umelú Nicol Kidman v tomto prípade ju vybalansoval Hugh Grant a obaja podali výborne výkony. I keď od začiatku mi bolo jasné ako to skončí, čakal som v priebehu deja zvraty, nečakane zauzlenia a tvorcovia nás príjemné steklili a podsúvali nám možné scenáre kto by mohol byť vrah, no aj napriek všetkému to skončilo trochu nečakane. Aj keď od začiatku viete a všetci vedia, kto to spáchal predsa len pochybujete a ku koncu pochopíte prečo. Ten koniec bol dosť dramatický. Ako zahnana puma v rohu klietky a bol to dosť strih, no asi sa nedalo očakávať, že sa vzdá bez boja. Zaujímavý seriál. Nechcem už viac prezradzat, pozrite si to a urobte si vlastný názor. Doporučujem. ()

Naghavi

HBO se opět předvedlo! Podle knižní předlohy vznikla zcela strhující mini-série s třemi top stárnoucími herci...V druhé půli byla velmi dobrá i černošská advokátka a obstojně hrál i syn ústřední dvojice. ()

Merdea

To, že Sutherland a Grant podávajú výborné herecké výkony je k ničomu, keď sa väčšinu času musí človek pozerať na Nicole Kidman a jej dva (2) obmieňajúce sa výrazy tváre. ()