Bridgertonovi

• USA Bridgerton
USA, (2020–2024), 24 h 39 min (Minutáž: 54–73 min)

Tvůrci:

Chris Van Dusen

Předloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page, Jonathan Bailey, Sabrina Bartlett, Harriet Cains, Bessie Carter, Adjoa Andoh, Florence Hunt, Ben Miller, Luke Thompson (více)

Série(3) / Epizody(24)

Seriál inspirovaný knižním bestsellerem sleduje příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny Bridgertonových a jejich touhu po lásce. (Netflix)

Domca94

Ono hledat logiku v dnešních seriálech nejde. Toliko k hodnocení většiny zde komentujících. Já za sebe mohu říct, že seriál je skvělý. Mám načtenou knižní předlohu, tudíž je moje hodnocení krapet zaujaté, ale i přesto si myslím, že tu máme zajímavý seriál. ()

LuW

Hele já se bavila. Přijde mi směšný, že se tu někdo rozčiluje nad černochy ve šlechtě, když tam na bále hraje Bad Guy od Billie Eilish (2.díl, pobavilo). Je to prostě stylizovaný, fantazijní remake 50 Shades mixnutý s Gossip Girl, a mně se to celkem trefilo do noty. Neskuhrejte tady nad reáliema, protože to s tím nemá nic společnýho. Jako by se někdo rozčiloval nad netflixovou Sabrinou nebo Riverdale. Odpočinkové, milé, příběh není unylý a netáhne se jako sopel... Jsem s tím spokojená, nečekám od Amíků věrohodnou dobovku z Anglie ;) nečekejte ani vy a prostě si to užijte ()

Mrs.Vader

myslela sem si, ze to bude sracka, ale nevedela sem co by, tak sem si to pustila jako krovi, no v pulce prvniho dilu me to nejak zaclo zajimat a sjela sem to cely. ja tyhle dramata nijak zvlast nemusim, ale na tomhle se me libi, jak je to rychly, neni tam nijak moc nudne vaty, kazda scena ma vyznam a neserou se s zadnyma protahovackama a kdyz je tam nejake drama, tak se to vyresi rychle a nikdo u toho extremne netrpi, coz me vzdycky dost vadi. samozrejme Duke of Hastings je kus, takze to taky zrovna neodradi od sledovani. mam rada, kdyz funguje chemie mezi postavama a tady teda funguje. sexualni sceny sou vkusne. vedlejsi postavy sou zajimave a proste je to cele zabavne. bude to znit asi fakt divne, ale ten vibe me pripomina stare ceske pohadky, ty dobre este, ne ty sracky, co se poslednich X desitek let objevuji kazdorocne na vanocnich obrazovkach. jo a hudba je dost napadite resena, ale o tom nebudu moc konkretni, lepsi je, kdyz si na to clovek prijde sam.. ()

Franche

No. Takže první 2 díly jsem málem nevydržela. Nelíbily se mi postavy kostýmy, dialogy a vlastně nic. Jenže karanténa a teď nevím, co je horší. Jestli ten seriál sám nebo fakt, že se mi to vlastně vcelku líbilo. ()

Lavinia

Samotná literární tvorba Bridgertonovi je pokleslá červená knihovna na hranici čitelnosti. Ale budiž, občas je třeba mozek vypnout a číst jen tak, oddechově a nepřemýšlet o ničem. Ostatně idea, jak nějaká famílie s mnoha dětmi provdává a žení své potomky není nic nového. Seriál je horší. Dovedu si představit budoucnost, v které již nebude lidí bílé pleti, všichni budou v odstínech karamelu, čokolády, kakaa ... pak bude mít část hereckého obsazení tohoto seriálu své oprávnění, jiného herce prostě neseženeš. Žijeme ale v době, kdy je bělochů ještě habaděj a není nutné (z technických důvodů) přepisovat historii. Jistěže dříve šlechta měla mouřeníny, ale nebyla to královna, ani vévoda, ani biologický nesmysl, kdy dva běloši mají dvě dcery černošky. Žijeme v "korektní" době, to neznamená, že jsme všichni na hlavu padlí. Co je horší, jsou herecké výkony - lordi i dámy mají ve tváři vypsánu každičkou emoci, patrně zcela neschopni sebeovládání, jejich reakce, chůze a chování jsou prostě moderní 21. století, vévoda pobíhá s moderním strništěm jako vandrák, provdaná vévodkyně se dále obléká jako debutantka, prostě horor. Doporučuji každému, kdo se chce pobavit hloupostí amerických představ o britské šlechtě a také všem, kteří žijí naplno v současném století. Dodatek: Těším se na zfilmování Chaloupky strýčka Toma, kde strýčka Toma bude hrát běloch. Ve jménu korektnosti. ()

Sinusiridum

Hezoučký, hloupoučký, hodně barevný ve všech směrech :) Proč ne, evidentně je romantika pořád třeba. K žehlení dobrá telenovela. ()

kymla

Připadalo mi to jako historická verze seriálu Gossip girl :) Vcelku povedená romantická série, oddychovka pro ženy :) ()

Arkagas1989

kde začít. Tenhle hit, který kolem mě viděli snad všichni je záležitost na jeden den, pokud Vás to baví. Pokud Vás to bavit nebude jako mě, strašně se u toho seriálu natrápíte. Chápu, že se jedná o seriál hlavně pro dámské osazenstvo, které potřebuje naivní romanci a lásku, ale proboha, vážně se dneska ještě někdo rozplývá nad absolutně hloupoučkou Dafney a totálně arogantním a samostředným vévodou? Celé to má být zásahem do černého díky kostýmům, šperkům a výpravě - za mě bohužel pokulhává i toto - na šatech je vidět, že se opravdu nejedná o hedvábí, ale polyester, šperky jsou levnou napodobeninou diamantů, aneb ať žijí štrasy a celkově to na mě působilo spíš kýčovitě, než vznešeně. Hlas herců jak v originále, tak s dabingem mě iritoval, x krát jsem u toho usnula a dokoukala na sílu. Za mě bohužel spíš zklamání. ()

Carlie

Ta super korektnost na kterou tu všichni nadáváte mi nevadila, přeci jen se jedná o fikci, tak proč to řešit (beztak se nikdo nesnažil skutečně nastínit dobu, neodpovídají tomu kostýmy, hudba ani chování postav). Co mi opravdu vadilo byl nesmyslný děj, špatný scénář a především způsob výpravy. Celý seriál působí po výpravné a vizuální stránce velice pohádkovým dojmem a o pohádku se rozhodně nejedná. Seriál jsem si pustila na pozadí a zkoukla jsem ho za dva večery při kreslení, které mě zaujalo více a tak jsem dost často stupidní dialogy ani nevnímala. Není to nejhorší, jen nechápu ten úspěch a téměř měsíční top 1 na Netflixu. Však ona i ta knižní předloha je čistě béčková Austenová. ()

mikhail

Hodnotenie by bolo vyššie, keby sa seriál držal historických reálií. Čínskeho cisára tiež nehrá černoch, podobne ako Shaka Zulu nehrá germánsky blonďák. ()

LeChouan

Tuto (prý) nejsledovanější historickou romantickou kýčovitost z před-viktoriánské Británie jsem neviděla a neuvidím. Dílo jsem ovšem sledovat nemohla – jednak z oblasti červené knihovny uznávám toliko tvorbu tety Kateřiny (viz Jirotkův Saturnin), jednak se mám, jakožto „rasista“, sledovaní vyhnout, jak zde na CSFD doporučuje například uživatelka Kacenka616. O seriálu jsem četla. V rámci diskuzí nad progresivně politicky korektní tvorbou (korektní ? - význam slov se nám nějak znetvořuje) včetně zdejších komentářů. Psát komentář na dílo, které jste neviděli – to by nemělo být. Zdržím se hodnocení (abych nezkreslovala hodnotu díla), komentář si ale nemohu odpustit - cítím totiž silnou potřebu složit tvůrcům poklonu. Natočili vynikající propagandu. Propagandu o to dokonalejší, že jde o propagandu „skrytou“ (viz poznámky obhájců seriálového znetvořování historie: vždyť je to fantasy, alternativní historie). Podobný kousek se povedl „soudruhům“ třebas ve slavné pohádce (agitce) „Císařův pekař, pekařův císař“, levicová dogmata, která měla být do diváka vpravena, byla dovedně zapečena do pohádkové pochutiny a jed byl mnohými pozřen, aniž byla zpozorována jeho pachuť. Zde je do žánru „červená knihovna“ „- pro ženy“, „historie“ (prý alternativní), do období přelomu 18. a 19. století ve Spojeném královstvím, státu, který se měl stát nejmocnějším státem světa, nainstalována představa, že elity této velmoci byly v oné době minimálně z poloviny tvořeny příslušníky negroidní rasy. Zacílíme na mladé, mladší, nejmladší; zde je účel zřejmý – příslušníci negroidní rasy se podíleli na mocenském, ekonomickém, vědeckém, technickém vzestupu Evropy, rozhodovali o jejím směřování. Historický vývoj civilizace „bílé“ Evropy tedy není záležitost „bílé“ Evropy a imigrační vlna je jen návrat „ztracených synů (a dcer)“. Že jde o nesmysl – nevadí. Kdo si bude ověřovat fakta, v epoše, kdy historie je pro většinu společnosti tím, co jim předkládá filmový průmysl k vidění. (A nejen dnes – kolik našich spoluobčanů čerpá svoji představu o husitech stále ještě z Vávrovy trilogie a císaře a krále Karla IV. vnímá v intencích komedií o něm natočených.) Jistě v historii Evropy, hlavně na Apeninském poloostrově a Pyrenejském poloostrově, méně již v Německu, Skandinávii, Rusku, patřili Afričané i mezi společensky významnější jedince (nebudeme zde rozebírat, zda měli blíž k negroidní nebo europoidní rase: severní Afrika, Blízký východ) – jako třeba v seriálu zachycená královna Šarlota Meklenbursko-Střelická s africkými, přesněji maurskými, předky. Až na pár výjimek patrně Afričané přibylí do Evropy před druhou polovinou 20. století sdíleli osud převážné většiny „bílých“ Evropanů – nerozhodovali o ničem, tedy o ničem důležitém. Patrně ani ne o tom, který kontinent bude Evropa kolonizovat a „vykořisťovat“. Úskalí, které seriál vnáší do konceptu tzv. „bílé viny“ je zřejmé - pokud příslušníci negroidní rasy měli výrazné zastoupení v mocenských strukturách tzv. imperialistických, koloniálních států, spolupodíleli se tudíž na „vykořisťování“ negroidní rasy (a dalších mimoevropských ras a etnik) – máme zde problém s tím, kdo má před kým klečet, soudruzi a soudružky :-). Další nad čím váhám je, co vlastně aktivisty, propagujících obsazování černých herců do pořadů věnovaných evropské historii, mytologii, legendám, pohádkám apod., vlastně pohání. Je to neskutečná naivita nebo snaha rozeštvávat lidi. Pokud jste si dříve nevšimli afro-amerického, afro-evropského, afrického herce v roli, která je v předloze (historické, mytologické, knižní) bílá, tak nyní si ho zaručeně všimnete. Krom toho myslím, že černí Afričané mají vlastní historii (vlastní mytologii, vlastní legendy) a nemají zapotřebí, aby jim bílá Evropa „velkomyslně“ zapůjčovala tu svoji. (Těšila jsem se na příběh prvního afrického samuraje ve službách Ody Nobunagy, bohužel plánovaný představitel hlavní role zemřel – tak nevím – bude zfilmován/nebude?) Navíc existují skvěle obsazené kultovní postavy, zahrané černými herci, které jste si oblíbili - prostě proto, že ti lidé mají setsakra talent a nikoli proto, že jsou černí. () (méně) (více)

AgnesDee

Miluju dobové seriály sledující osudy britské aristokracie, nebo vyšší střední třídy. Miluju věci jako Pýcha a předsudek, Panství Downton nebo The Crown. Tvůrci umí s takovým materiálem dělat divy, ať už za pomoci hereckých výkonů, kostýmů nebo dekorací, které jsou vždy nádherné, a nebo za pomoci samotného příběhu, který nesmí působit jako telenovela. I tento seriál vypadá nádherně, má celkem pěknou kameru a herecké výkony jsou taktéž dobré. To je ale tak všechna kvalita, kterou tento seriál má. Příběh je totiž plytký a povrchní jako Listy Lady Whistledownové. Už při čtení anotací k jednotlivým knihám jsem pochopila, že se jedná pouze o šablony dávno již známých romantických zápletek, které jsou pouze zasazené do nového kabátu. Děj i chování postav či jejich osudy jsou velmi předvídatelné a vy už vlastně jen sledujete, jak se s nimi tvůrci poperou. Ne se všemi hlavními postavami se dá sympatizovat, a i když víte, že máte s nimi sympatizovat a oni nakonec najdou vytoužené štěstí, chápete, za jakých obětí toho museli dosáhnout. Vzhledem k tomu, že se každá kniha v osmidílné sérii (a tím pádem každá jedna série seriálu) má věnovat jednomu ze sourozenců Bridgertonových, zajímalo by mě, jak dlouho u projektu tvůrci vydrží, když už to nevydržela ani jedna z hlavních postav v první sérii. Budeme ale doufat, že honorář a čest herců vydržet u jednoho projektu bude vyšší, než jejich nelibost vůči tomuto "skvostu", protože za kvalitní počin se to opravdu považovat nedá. Naneštěstí se tvůrcům, a asi musím říct i samotné autorce, povedla naprosto úžasná věc - můžete si o tomto seriálu myslet to nejhorší, ale vtáhne vás do děje jakoby nic a nemůžete přestat, dokud to nedokoukáte. I když jsem původně nechtěla vidět druhou sérii, ihned po první jsem si ji pustila. Je to neuvěřitelný guilty pleasure, za který se asi nikdo stydět nebude. ()

Hrabovo

Nádherné kostýmy, fantastické paruky, velkolepá výprava. Nesmyslná hudba doprovázející  dobové tance, o příběhových liniích stejně jako o hereckých výkonech raději pomlčím. Hráli tam skutečně krásní lidé... ()

Leonora

Přeplácanej korektfašistickej pornografickej kýč. A stačily pouhé dvě minuty (tedy včetně úvodní znělky), aby to bylo jasné. Fakt nechápu, jak z toho může taková hromada lidí tak uchcávat. Ale tak zas abych to nezatratila úplně, gradace s paní Whistledownovou je sice poněkud průhledná, ale ne zcela debilní, mezi postavami dobře funguje chemie jak rodinná, tak zejména partnerská (jak by taky ne, když se tam půlka času prošuká) a vztahové peripetie taky nebyly úplně stoprocentně nerealistické. Sice trvám na tom, že by se stará dobrá Jane obracela v hrobě, kdyby viděla, kam až to ten austenovský hype ustřelil, ale úplná sračka to taky není. ()

Johannka

Byla by to příjemná oddechovka, nebýt té nepřehlédnutelné snahy o diverzitu, která prostě ruší, nedává smysl a kdo se jen trochu vyzná v historii, úšklebku se neubrání... ()

IZFNP

Guilty pleasure sezóny. Literárnych historických romancí som kedysi prečítala vcelku dosť, vrátiac sa k nim práve v 2020, kedy som počas prvej koronovej vlny hltala jednu za druhou. Jasné, nešlo o žiadnu vysokú literatúru, ktorú budem komukoľvek odporúčať, ale išlo o skvelý únik a nenáročný relax. Neraz som premýšľala, ako vďačný formát to je a ako je zvláštne, že v modernej kinematografii nie je žiadny čistokrvný zástupca tohto ženského žánru. A voilà, Netflix tou dobou už pracoval na niečom, čo sa nedá popísať inak než dokonale presné zhmotnenie červenej knižnice. So všetkými proprietami, ktoré žáner tvoria, so všetkými rozkošnými maličkosťami, ktoré k nemu patria. Nie, seriál Bridgerton nie je žiadna Brontë ani Austen, tak ako nimi nie je ani knižná predloha. Toto je červená knižnica: naívna, romantická, sexy, rozkošná, humorná, bez presahu, určená len na to zabaviť. Milujem dobové prostredie, etiketu, módu - ako v knihách, tak na obrazovke - a vôbec neriešim, ak nie sú dokonale autentické. Na to tu sú iné seriály. Kvitujem použitie moderných piesní v dobovom prevedení a kvalitu produkcie, vďaka ktorej seriál nepôsobí lacine. Uznávam, medzi mužmi si seriál nájde asi toľko divákov, koľko si nájdu knihy Quinn, Kleypas, Balogh atď. pánskych čitateľov. Seriál teda hodnotím i s ohľadom na žáner - a treba povedať, že v ňom je toto dielko maximálne vydarené. ()

JenYu

Rodinná freska pro mladé publikum, které narozdíl ode mě pravděpodobně ocení smyčcové kvarteto hrající Billie Eilish a černochy v rolích anglických aristokratů. Daphne krásná a sympatická, Simon mě (bohužel) nikterak neočaroval - v některých dílech až otravný. Scházela mi britská elegance, lehkost a vtip, naopak americké přeplácanosti bylo až dost. Ocenila bych postavu Penelope, opulentní kostýmy a výpravu, vyobrazení soudržnosti rodiny a některé vypjatější scény. A ještě také poukázání na neskutečnou prudérnost ohledně sexuálního vzdělání žen (ten příměr se psy mě opravdu dostal)!! Nic světoborného, ale pokud bude další série, ráda se podívám. ()

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (více)

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Dahmer zavraždil Bridgertonovi