Bridgertonovi

• USA Bridgerton
USA, (2020–2024), 24 h 39 min (Minutáž: 54–73 min)

Tvůrci:

Chris Van Dusen

Předloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page, Jonathan Bailey, Sabrina Bartlett, Harriet Cains, Bessie Carter, Adjoa Andoh, Florence Hunt, Ben Miller, Luke Thompson (více)

Série(3) / Epizody(24)

Seriál inspirovaný knižním bestsellerem sleduje příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny Bridgertonových a jejich touhu po lásce. (Netflix)

Thalin

Taková barevná, hloupoučká slaďárna, plná klišé a extrémně přehnané korektnosti. K čemu je vlastně tahle potřeba cpát černochy všude, kam se to historicky absolutně nehodí a nesedí to? To si někdo myslí, že touhle alternativní fantazií ospravedlní historii nebo co? Malé plus mají lokace, ale příběhově se to vyrovná leda tak kdejaké průměrné telenovele. Ale co taky chtít od harlekýnkové předlohy? ()

foxpopuli

Diverzita ano, ale ne za cenu překrucování historie. Tohle je pro mě důkazem, že britské dějiny by fakt neměli točit amíci, sorry jako. Totální disrespekt k předloze, která je asi nejvtipnější a historicky nejpřesnější červenou knihovnou, kterou jsem kdy četla. Seriál dosáhl přece jenom jedné věci - stal se pro mě největším filmovým zklamáním 2020. A že byla konkurence velká. ()

Toja34

Moc se mi to líbilo, knihy jsem kdysi dávno četla. Mám pocit, že si mnoho hodnotících prostě nevšimlo, že hodnotí ženský milostný seriál. No fakt, fuj, byla natočena ženská romantika. Předloha je prostě velmi vtipná červená knihovna a na víc si to nehraje. Já se štítím hadů, proto si filmy o hadech nepouštím. Co bych asi tak psala? Ježišmajrá, tam byli hadi !!! Já nehodnotím fotbal a filmy o autech, nejsem cílová skupina. Můj muž věděl, ze na toto se se mnou dívat nebude a když jsem si to pustila, tak prostě odešel. Zvládla jsem 7 dílů v kuse. Tak " strašné " to bylo :))) To za prvé. Za druhé: ačkoliv se mi to nelíbí, skutečnost, že nebude natočený film bez toho, aby byl rasově vyvážený je něco, čemu teď neunikneme. Pokrucování skutečnosti a nereálné rasové náhrady (viz královna, vévoda) je něco, co se doufám ukáže jako kontraproduktivní i samotným ideologům. Doufám, že jim dojde, že když budou takto menit historii, tak další generace bude těžko chápat, proč se mají bouřit proti rasovému útisku, když už 1813 byla britská královna černoška... Ovšem, hlavní hrdina byl krásný muž, velkolepého zjevu (obzvláště bez košile a ... :))) a mně tam vůbec nevadil. Daleko víc jsem se lekla, že ti "vyvážení inženýři" změní Benediktovi sexuální orientaci :))) ale díky bohu NE. Zůstal hetero a připraven pro další sérii (má svůj, moc hezký příběh) ()

momomoo22

Zlé. Takto to dopadne skoro vždy, v tomto prípade, keď sa zoberie úspešná kniha z knižnej série o súrodencoch (ľahká, vtipná erotická romantika) a pretvoria to podľa seba.... Samozrejme, že v súčasnosti musí byť politicky korektné obsadenie. Takže z hľadiska obsadenia v 19. storočí to proste nesedí. Seriálové vysvetlenie kráľ si zobral za manželku černošku a všetci to prijali. V rámci deja mi tam prišli niektoré veci nelogické a zbytočné. Čo sa mi na tom páčilo boli farby, prostredie a pár postáv. Škoda, mohlo to byť pekné spracovanie, ale nie je... ()

Hacienda

Tak předně je to prostě pro ženy co kdysi možná i teď v jistém smyslu ujiždí na červné knihovně. Já osobně ráda čtu historické romány přesně kvůli tomu o čem je celý seriál. Bály bohaté rodiny modistka a šatičky do toho láska komplikace služebnictvo. Já jsem se bavila a jaksi tu moderní genderovou vyrovnanost musí člověk nějak akceptovat, vidět afroameričany jako vedoucí smetánky natož královnu je prostě nějak podivně potřeba nynějsí doby. Každopádně velmi zajímavé. ()

PrincessM

Nechápem, ako môže niekoho rozčulovať to, koľko afroameričanov tu hrá, prečo hrá kráľovnú černoška... o to predsa v tomto seriáli vôbec nejde. Nepozerajme sa na tento seriál ako na historický. Toto je predsa krásny romantický seriál, ktorý urcite poteší nejednu ženskú dušičku. Mne vôbec nevadilo, že hlavný hrdina nie je biely, je to predsa kus pekného chlapa a podľa mňa bola medzi postavami Simonom a Daphne dobrá chémia. My ženy takéto seriály jednoducho mame radi a potrebujeme ich pozerať, ja sama som nevedela prestať. ()

mabej

Bridgerton je čistá červená knihovna, nic víc, nic míň. Pokud vám nevadí si na nádraží koupit Harlequinku do vlaku a dokonale si jí užít, je to seriál přímo pro vás. Pokud vám takové knihy přijdou pod vaši úroveň a nebo vás nebaví, nebudou vás bavit ani Bridgertonovi. Já červenou knihovnu mám hodně ráda (i nereálné historické Harlequinky), takže jsem si to neskutečně užila, dala jsem celý seriál ve dvou dnech a nemohla se od něj odtrhnout. Hned na začátku autoři ukáží, že se jedná zcela o fiktivní svět a fiktivní společnost, připomínající Británii z časů Jane Austinové. Ale jen připomíná. To, že někteří šlechtici a samotná královna jsou černoši, jsou jenom ty nejvíc viditelné věci. Je to svět, ve kterém na začátku 19. století existují žárovky! V orchestru divadla hrají na hudební nástroje i ženy a asiati. Ženy ze šlechtických rodin jsou sice v intimních otázkách nepoučené, ale celá společnost se k sexu staví očima 21. století, takže mužům jde například o ženské potěšení a orgasmus, což sice bylo v 19. století nemyslitelní, ale je to nutná součást moderní červení knihovny. Jakmile je hlavní hrdinka poučená, s radostí sexuje, aby z toho něco měli i natěšené divačky. Podobně se staví společnost k homosexualitě a podobně. Pokud tu hru přijmete, přestanete srovnávat se skutečností a berete, že to je prostě fiktivní svět, čeká vás odměna vtipně propracovaného milostného příběhu s dobrým koncem. Bylo to správně předvídatelné, nechyběla tomu žádná poctivá ingredience a hlavně hlavního hrdinu hrál krásný přitažlivý chlap. Za mne v rámci žánru 5 hvězd. ()

KatInTheBox odpad!

Hruza. Ako fanušik knižnej série som sa strašne tešila na seriál. Ale bohužial s knihami to má spoločné snád len názov :( Všetko prekrútené, popletené a bohužial znásilnené aktuálnym povrchným trendom maximálnej korektnosti. Obrovské sklamanie. Vrchol tvoria nesympatickí herci. Výjma starej gardy - božskej Polly Walker - absolutne hrozné hranie. Len kvoli nej som to nakoniec dopozerala. ()

ElleElie

Na tento seriál jsem se těšila, jelikož mám opravdu ráda knihy o Bridgertonových, bylo to pro mne příjemné překvapeni, že to chtějí zfilmovat. POKUD NECHCETE PŘIJÍT O PŘEKVAPENÍ, DÁL NEČTĚTE. Nejprve začnu tím, co se mi na seriálu líbilo. Úžasně vykreslené prostředí plné barev a květin, honosných sídel a občas i krásných šatů (ty šaty mohli vybrat hezčí a ne tak neforemné, ale nad tím jsem přimhouřila oko). Výběr herců do hlavních postav vůbec nebyl nakonec špatný, i když jsem si je musela oblíbit až po pár dílech. Zlom podle mne přišel ve čtvrtém díle, kde se to konečně začalo odehrávat aspoň trochu podle knih. Co musím uznat, že byl dobrý nápad, zakomponovat do příběhu Marinu Thompsonovou, díky tomu bude příběh Eloise více pochopitelný, i když v knihách byla Marina sestřenice Bridgertonových a ne Featheringtonových. Co se mi naopak nelíbilo, bylo přidání do příběhu postavy královny, vůbec se mi tam nehodila, v knihách nebyla a mělo to tak zůstat i v seriálu, ale aspoň díky ní byla honba za odhalením Lady Whistledown menším zpestřením. Avšak ta pravá honba má přijít ve čtvrté sérii. To že v seriálu byla pro nás odhalena se mi také moc nelíbilo, protože v knihách mě neskutečně bavilo hádat, kdo to je a dlouho jsem podezírala Eloise. Co jsem však postrádala a to velmi, byl humor Quinnové. Ze seriálu bylo spis drama. Ohledně Simona a Daphne, jejich příběh mám ráda a mrzelo mne, že to jejich seznámení bylo takové krkolomné a nepřirozené a už vůbec ne podle knih. Začátek seriálu mne opravdu nebavil, dokud nepřišel čtvrtý díl a celé to nezačalo být konečně zábavnější a zajímavější. Bohužel mne mrzí, že nezachovali knižní děj, co se jejich problému v manželství týče. Tady to bylo celé takové divné a ne tak napínavé a srdcervoucí jako v knize. To byla od tvůrců opravdu velká chyba, rozhodně větší než jejich volba afroamerických herců do role královny, Simona (i když tady to byla dobrá volba) a Lady Danburyové (kterou jsem si mimochodem také představovala úplně jinak a její povaha se ztratila spolu se vzhledem). Jinak mi nepřijde špatné, že tvůrci chtěli přiblížit seriál spíše dnešnímu světu a ne historii. To je opravdu maličkost, i když bych ocenila asi víc zachování historie. Doufám, že ale i přes všechny ty špatné komentáře a hodnocení Netflix natočí další řady. Musí natočit další, protože po téhle sérii nutně potřebuju vidět, jak zpracují příběh Anthonyho a Kate a samozřejmě a hlavně můj nejoblíbenější o Benedictovi a Sophie a jejich pohádky o Popelce. Také si skvěle naťukli Anthonyho do další série tím jeho románkem se zpěvačkou a že nechce manželství z lásky, ale jen aby dostál povinnosti, která ho váže k titulu. I když v knihách ten důvod byl trochu jiný. ()

nezdula

Je to ženský román, který mě zaujal. Viděla jsem všechny díly zasebou, takže jsem u toho seděla do 2 do rána. S každým dílem jsem byla zvedavejsi jak to dopadne. Samozřejmě konec byl takový v jaký jsem doufala. Jen odhalení autorky mě překvapilo, to jsem nečekala. Pokud čekáte historicky přesný seriál, nekoukejte. Je to čirá fikce nad kterou nesmíte moc přemýšlet. Výběr hlavního hrdiny byl velice dobrý. Hlavní hrdinka mě už tak moc nezaujala. Seriál se mi velice líbil takže dám 5* ()

mayiree

Jde o jednoduchý guilty pleasure seriál, který jsem si pustila jako white noise a nakonec jsem i zvedla hlavu a začala jsem ho sledovat aktivně. Je to romance, které bych nevěnovala moc pozornosti, kdybych si nepřečetla pár komentářů zde na čsfd, které mě velice překvapily. Těm, kteří mají problém s barvou pleti některých hrdinů pro "dobovou neakurátnost" bych tímto ráda sdělila, že by si měli o období, které seriál použil spíš jen jako atmosferické pozadí, něco nastudovat. Tenhle seriál se nesnaží být věrný ničemu historickému, jde o fikci v kostýmech. Snaží se být zábavný, v čemž uspěl. Pokud mě něco šokovalo tak jeden velice nepromyšlený postelový tah hrdinky. A to, že jeden z hrdinčiných bratrů neskončil jako milenec jistého talentovaného muže. Sršelo to mezi nimi víc, než mezi hlavními hrdiny. :D ()

modranka odpad!

Kto čítal sériu Bridgertonových, nemôže inak ako toto spracovanie označiť *odpad*. A tým nenarážam iba na farbu pleti hercov, ale na totálnu stratu charakteristík hlavných postáv ako ich opísala autorka Júlia Quinnová. Na scenári pracovali traja scenáristi, tak prečo preživéhoboha si nevymysleli niečo vlastne, ale nápad ukradli a dokonale sprznili! ()

notinkansas

Je to zábavné, svěží, sexy. Přiznám se, že jsem původně chtěla dát čtyři hvězdy, ale po přečtení komentářů dávám o hvězdu navíc, ať tady některým praskne žilka. ()

angelle

Príjemná oddychovka. Hlavná predstaviteľka bola velmi sympatická a s vojvodom mali krásnu chemiu. Najviac ma očarili kostýmy, ktoré boli jednoducho nadherne. No a identita vraj neodhalitelnej slecny Whistledownovej veľmi prekvapila. ()

Ryorka

historická červená knihovna odehrávající se v nějaké paralelní dimenzi Anglie, kde dějiny šly krapet jinak. Dobrá, když přimhouřím oči nad tímhle faktem, je to pěkná kostýmní romantická podívaná. ()

Lucinek odpad!

Na tomhle seriálu je od začátku vše špatně a nestojí mi ani za jednu hvězdu. Hodnotím první díl, to přiznávám, protože dál už bych se na to dívat nedokázala, ale pochybuji, že bych dala jiný počet hvězd. To by museli vyměnit celý štáb. :D. Nechápu, že Sanditon nedostal šanci a na takový odpad peníze jsou. ()

Ozz odpad!

Fakt sorry, ale takové obsazení je fakt k smíchu. Nevím, že se nad tím nezamyslí ti herci. Dejme pryč rasismus a otevřeně si řekněme: je normální že anglické šlechtice hrají černoši? I když je to jen inspirované, tak by to mělo odrážet trochu realitu. Lidi toho o historii moc neví, ale cpát jim do hlavy to, že černoši mohli zastával vyšší funkce ve společnosti je vymývání mozků a děláme z lidí ještě větší hlupáky. Když to přirovnám k dalšímu dílu od Netflixu a to je zaklínač, kterého zbožňuju a kde elfa hrál černoch, který vypadal jak čertík, tak se člověk jen zasměje a překousne to, je to fantasy, ale tohle fakt ne. Objektivně to není špatné, ale to herecké obsazení je z mého pohledu nepřekonatelné. ()

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (více)

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Dahmer zavraždil Bridgertonovi