Bridgertonovi

• USA Bridgerton
USA, (2020–2024), 24 h 39 min (Minutáž: 54–73 min)

Tvůrci:

Chris Van Dusen

Předloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page, Jonathan Bailey, Sabrina Bartlett, Harriet Cains, Bessie Carter, Adjoa Andoh, Florence Hunt, Ben Miller, Luke Thompson (více)

Série(3) / Epizody(24)

Seriál inspirovaný knižním bestsellerem sleduje příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny Bridgertonových a jejich touhu po lásce. (Netflix)

kacenkin

Opravdu dobře natočené, líbilo, je to poutavá červená knihovna. Klidně bych dal plný počet, ale úmyslné cpaní černochů a míšenců do doby, kde se to vůbec nehodí, neskutečně trapné. Nejsem rasista, mám černé herce velmi rád, dívám se na kompletně černé filmy a dávám plný počet. Zde je to trapná ideologie, kterou šílí levičácký západ ;( ()

Fiercebejby

Dokonalá oddychovka, chápu, že je to aktuálně takový boom. Co mě zprvu zarazilo je zdejší hodnocení, ale po přečtění pár negativních komentářů zde se už ani nedivím.. Takovým lidem bych asi slovy Anežky Večeřové vzkázala, že „pokud požadujeme, aby casting odpovídal době počátku 19. století, je to stejné, jako kdybychom požadovali po herečkách, aby nosily šaty vyrobené z přírodních, v dané době dostupných materiálů a barvené sépiovým inkoustem. Je to stejné jako požadovat, aby na plese v pozadí zněly jen skladby v té době žijících skladatelů zahrané na v té době dostupné nástroje." ()

tommelina

Tohle není Jane Austen, to je červená knihovna a jako červená knihovna je to super. Občas mi tedy ty jejich pohledy do očí a vzdychání až moc připomněli Twilight, ale hrdinové jsou o něco méně vygumovaní, Simon, na rozdíl od toho netopýra, se chová ke své partnerce dobře. ()

janka007

Je mi zcela jedno, zda nějakou roli hraje Afroameričan nebo Afroameričanka. Přes celou tu absurdní kauzu jakoby se přehlédlo, že je to zatraceně strašně napsané. Jde o hodně draze oblečenou telenovelu, která je historicky ne nepřesná, ale je to jakoby někdo rajskou z Alcronu přirovnávat k ohřátému kečupu. Hlavní představitelka je uřvaná dětinská káča, ke které se jen těžko hledá pozitivní vztah. Postavy jsou omalovánkové, zápletky triviální až nemožné. Jediné, co na tom člověka rozesměje, je fakt, jak si Američané představují viktoriánskou Británii... v tomhle jsou ale hodně hodně hodně mimo. ()

Adušinka

Jeeeežiš! Jak já si tohle užila. Přítel v práci, volný byt, takže volba byla jasná. A bylo to báječně strávených osm hodin mého života. Hloupé komentáře, že černoch nemůže být vévodou, černoška královnou,... doporučuji přehlédnout. Seriál je přece psaný jako drama a romantický, nikde jsem o historii nic nečetla. Takže, kdo si chce užít odpočinkový seriál, ve kterém jsou hezcí herci, oblečení a prostředí, směle do toho. Kdo hledá chvilku historie, doporučuji třeba České století. ()

vybka

Bolo ťažké pozerať to po zhliadnutí seriálu Downton Abbey. Historická výpovedná hodnota nulová. Ale po prečítaní komentárov tu som sa rozhodla poňať to ako fikciu a romantickú rozprávku. ()

tXtX odpad!

Jeeej, ďalšie porno pre ženy zabalené do falošného papiera:). Ja rozumiem, že každý máme iný vkus, ale nie je lepšie si rovno pustiť pornhub? Načo sa tváriť, že človek pozerá "dramatický" seriál, keď všetci dobre vieme, že grom je niečo úplne iné? Podobné na tom je aj Oscuro deseo alias Dark Desire alias Hříšná touha. Aj tam sa všetci tvária, že ide o hlbokomyseľný krimi príbeh,.. len sa k nemu treba poriadne pretrtkať, ako sa hovorí. Tieto vyhypované, moderné a všetkými ospevované novinky Netflixu začínajú byť skutočne na jedno dosť primitívne kopyto.. ()

McGuffin

Bohatí londýnští Bridgertonovi, Bridgerton, chtějí provdat svou nejstarší dceru a vypadá to, že chce i ona. Kromě toho jde ještě o plesy, večírky, vyšší společnost a její klevety, královnu a jejího vdavek chtivého synovce, malování, dluhy, těhotenství, bulvár a box. Tvůrce Chris Van Dusen vytáhl z červené knihovny dílko Julie Quinn, pestře ho omaloval, zamíchal pocity postav i publika a přes dvě tři klopýtnutí nechal všechny zdárně doběhnout do cíle. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Dzunk

Udělat drahý kulisy, vylejt na ně 5x víc barvy a vše to překrýt filtrem z instagramu. Poté najít kulturně vyváženej mix lidí a mezi ně občas míchnout i nějakýho toho herce (Claudie Jessie, Adjoa Andoh) aby se neřeklo. A na závěr projít scénář Superdrbny, obšlehnout z něj dost aby to vystačilo na pár dílů včetně dialogů, který ale nemusej nutně navazovat a dávat smysl a celý to tak nějak zpatlat dohromady. Jako hereckej vzor pro ztvárnění věrohodnejch emocí u hlavních postav vybereme nejlepšího z nejlepších herců - Joeyho Tribbianiho a může se natáčet. Nejsem vůbec naštvanej, že jsem to viděl, docela to uteklo a je fajn, že člověk nemusí vůbec dávat pozor, poslouchat ani se dívat a pořád ví co se děje. ()

MsArtycok

Kdybych mohla dát 3.5 hvězdy, tak dám. Pomalejší rozjezd, zpočátku nepříliš zajímavé dialogy, občas nelogické chování Daphne... ale celou show jsem ve výsledku bingla bez problémů. Krásné kostýmy, hudba, fajn zápletky, trocha dramatu, porce romantiky a sexu. Času rozhodně nelituji. Historické nepřesnosti mě nechávaji chladnou. Historie má nárok na fikci, a tahle se docela povedla! ()

hupicek

Tak to je totální kravina k smíchu. Prvoplánově červená knihovna, až to bolí.Herecké výkony slabé. A co se týká sexu, tak vévoda z Hastingsu připomíná v některých momentech králíka 😝. ()

teraokula

Velmi dobře vykreslené charakteristické postavy , výborně zvolené herecké obsazení neokoukaných tváří, romantické pohledy a sexuální scény, které na diváka působí, aniž by zanechaly dojem vulgarity, skvělá konverzační romantika ve stylu Austenové, tedy seriál věnovaný spíše ženám než mužům, protože odhaluje niterné prožitky a činy hlavně ženských postav. ()

Iku75

Výborná série , konečně seriál pro nebělochy víc takových filmů doufám že konec bělochů v tv už skončila . BLM ()

Dominika21

A i si člověk po čase zvykl na tu směs "kultur". Nepopírám, že ze začátku mi to trochu vadilo, ale ve finále to nebylo špatné. Není to pro žádné zapřísáhlé filmové kritiky, spíš bych řekla pro diváky, kteří mají zkrátka toto téma rádi. Je to červená knihovna jak vyšitá a pro ty kteří čtou takovéto podobné příběhy bude tento počin hezké pokoukani. ()

Eboshy

I přes to, že se tolik o historickou modu zatím nezajímám, tak tohle prostě nejde. Nechápu proč královna nosí o století starší šaty než ostatní...Nechápu, kde se vzali ty jedovaté barvy a umělé kytky na šatech....Nechápu proč někomu utáhnou pevně korset aby mu pak nasadili volné šaty....Přes ty příšerné kostýmy nevidím na herce a příběh a tak ani k tomu nedokážu nic říct. ()

jiki odpad!

Rasistický seriál, který ukazuje jak si černoši krásně žili jako šlechtici, zatímco oni trpěli v podpalubí otrokářských lodí :-( ()

patrikhm odpad!

Nebýt představitelky hlavní role, tak si to ani nepustím. Je absolutně nepřirozené, aby v tomhle hráli černoši, pokud hrají vévody atd atd. Je mi na zvracení z té nucené korektní diktatury, kdy nám světová elita určuje co a jak dělat, příjímat..jak se chovat.. pokud to nepřijmeme, viz třeba černochy v lidl letáku, kde už kvůli muslimům museli vyretušovat při řeckém týdnu z kostelů křesťanský křížek, nebo na stránkách polské firmy Reserved (Ano, přesně to přísné katolické Polsko) kde každá druhá osoba musí být po americku jiné barvy pleti, jsme označeni za rasisty a xenofoby. Je to nepřirozené, divné a v jádru věci absurdní.. v roce 1813 kdy se odehrává první díl Bridgertonových, bují ve spojených státech tvrdé otroctví..i 150 let po té jsou v USA potlačovány práva černochů.. ale v Evropě v roce 1813 jsou tito černoši v roli králů, vévodů atd atd. Nemám absolutně nic proti hercům jiné barvy pleti, ale je to jako dívat se na film, kde prezentují dětství Michaela Jacksona jako vietnamce.. zkrátka bez komentáře..chce se mi z té nucené antihitlerovské totalitní korektnosti zvracet.. ()

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (více)

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Dahmer zavraždil Bridgertonovi