Duch ve stroji: SAC_2045 (TV seriál)

Kókaku kidótai: SAC_2045

攻殻機動隊 SAC_2045

Kōkaku kidōtai: SAC_2045

Ghost in the Shell: SAC_2045

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2020, 5 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Masamune Širó (komiks)

Poutavý příběh v zajímavém světě budoucnosti, která není až tak vzdálená, jak vypadá. Má to „tempíčko“, skvělou akci, záhadné vyšetřování, občas hodí i nějaký ten vtípek... samozřejmě všechno náležitě KYBER-. Vadí mi jen dvě věci. 1. Titulní postava (Major) dostává poměrně málo prostoru. Na scéně jsou skoro pořád jen Batou a Togusa. Všichni ostatní působí, jako by tam byli jen do počtu. 2. Animace postav vypadá jako nedodělaná. Tváří se pořád stejně, ať se děje cokoliv.(28.4.2020)

• VashCZ

Cože? To je konec? AARGH. wtf První série = půlka série. No nic no tak teda recenze. Většina mínusů co zde byla psána je pravdivá. Téměř každý díl končí cliffhangerem a ani se nesnaží zakrýt onu cliffhangrovitost a to je až to uvidíte, velmi smutné a zbabělé. Spousta dílů by chtěla dále rozvést, protože se evidentně drží té hlavní nudnější linky, ale když se narazí na nějaké zajímavé téma, brzo se to utne. prostě příběhově dobré až od poloviny série(ale zase opakovačka). Problém s pohybem postav tam určitě je, ale to i celková existence některých postaviček v pozadí. Ještě větší problém je, že ten "casting" vypadá fakt jako barbie na provázku a tudíž vypadá jako by tam tu barbínu strčil těsně před záběrem a bije to do očí jak sviňa. Fakt to je na úrovni počítačových her kdy se člověk prochází po tržišti před velkou přestřelkou a obchodník kouká na jakbo, vyleští ho, a takhle dokola půlminutová smyčka. No dejme stranou i ty technikálie. Nejdůležitější - pocit z prostředí a chování postav. Opět - první díly, fakt ty přestřelky kdo dělal to mohl dělat kterejkoliv českej režisér. Když je to počítačová animace a člověk má rozhled, tak se počítá, že tačikimora(či jak se jmenuje) nebude skákat výš jak spiderman, ale max několik metrů, aby to bylo uvěřitelné. Místo toho po sobě půl hodiny střílej bez valného výsledku na sto metrů s pomocnými AI zaměřovači apod. a tačikimory skáčou 50 metrů do nebe. Když jdou od kreslenýho k počítačové animaci, proč to aspoň neudělaj pořádně, fakt odporný. První díly jsou o znovusetkání sekce 9(už sem někde viděl), které se moc nepovedlo. Druhá půlka je pak podobné to co známe ze skvělého Stand alone Complex, ale zase dost opakování. Nejlepší takové ty maličkosti: a) je ti 14, jak můžeš cítit nostalgii b) no dovol! abych mohla pracovat v sekci 9 přesunula jsem většinu sentimentu do vnějšího uložiště(kybermozku), takže mé tělo má tendenci pociťovat nostalgii. Dávám tomu 40%, doufám že neusnou na vavřínech. Dobré, ale asi nejhorší GitS věc co jsem viděl. Po všech těch zážitcích by člověk řekl, že v tomto navazujícím seriálu hlavní postavy budou ostřílení gerojové a budou se bavit třebas o spodním prádle nebo negrech cynicky, sprostě, a věcně, ne že budou všechno vysvětlovat jak pro malé děti. PS: hraný film je pořád slušný remake origo anime a tento seriál mu nesahá po prsa.(29.4.2020)

GitS: SAC je zpátky! Konečně jsme se dočkali regulérního 3rd GIGu. Kvalita scénáře je na úrovni prvních dvou, ale pryč je klasický styl animace a máme tady Aramakiho gumáky. Ale dá se na to zvyknout. Navíc pozadí vypadají skvěle a plynulost akce je super. Zamrzí absence Yoko Kanno, i tak je však hudba velmi kvalitní. 24 dílů je bohužel servírováno na půl. Už aby tu byla druhá část. Zápletka s post-lidmi je opravdu zajímavá.(10.5.2020)

Animace je velké zklamání. Hudba se drží stále vysoko, ale místy je až rušivá. Nad vodou to drží perfektní scénář, místy nepředvídatelný. První polovina epizod je takový průměr, ale ty následující SPOILER po znovuzaložení Sekce 9 jsou perfektní ENDSPOILER. Jediné co mě vadí, je animace a místy "dětinskost" určitých postav, či "bojových tanků".(28.6.2020)

Ghost in the shell jako universum je poměrně zajímavé tím jak úplně odněkud čas od času vyskočí něco s tím názvem. Ale taky aby ne když Elon Musk řekl že to byl jeho oblíbený seriál že? :) Nic méně toto vypadá už teď hodně nadějně. Už teď můžu říct že to bude lepší než hraný film. Opravdu se mi líbí návrat k formátu jako měl původní seriál plus k tomu máme nějakou zápletku která je opravdu zajímavá a bude svazovat všechny díly stále k sobě. Což je jedině dobře. Jsem opravdu zvědavý co se z toho vyvine protože mé očekávání je poměrně vysoké a nemůžu se dočkat další série!(24.4.2020)