Posledna klasicka velkolepa Schwarzeneggerovka v ktorej bol este stale v dobrej forme. Zapletka je zaujimava. Arnie je tu za svojho klasickeho drsniaka a ma dost vtipnych hlasok. Akcne sceny su kvalitne ale uz pôsobia miestami dost moderne. Ubral by som digitalne krokodily, blbnutie pred zelenym platnom na kontajnery alebo vo vzduchu a namiesto toho by som pridal nejaku poriadnu nahanacku a nejaky realny kaskadersky kusok. Perfektne su ale prestrelky a v bitkach sa Arnie tiez slusne predvedie. Uz nie su tolko zalozene na sile ale maju aj slusnu choreografiu. Herecke obsadenie je slusne. James Caan je fantasticky charizmaticky zaporak. Ale chyba mi tu nejaky jeho namakany poskok. Namiesto neho tu je kopa tuctovych poskokov, ktory maju aspon poriadnu fazovu pušku. Scena, ked Arnie chyti do ruk dve tie megapusky, tak je to ten stary dobry Arnie, ktory vyhadzuje do vzduchu vsetko, co trafi. A on ma dobru mušku. Neskutocne zabavny je Robert Pastorelli. Vanessa L. Williams je sympaticka aj ked nie je môj typ. V malych ulohach potesia aj James Coburn a James Cromwell. Hudba sa mi zdala dost nevyrazna. Chybal mi nejaky pamätny hlavny motiv. Celkovo ten film pôsobi ako jednoduche becko s obrovskym rozpoctom. Uz to nie je tak unikatna zabava ako Komando a miestami to je uz zbytocne preplnene trikmi na ukor kaskaderskych kuskov, ale stale z toho citit ten klasicky Arnieho styl. Pre Arnieho fanusikov to je ale povinnost, ktoru si urcite pozru viackrat. 7/10(8.6.2016)

S odstupem času už pouze a jen čistokrevná rutinní "made in Hollywood" záležitost. Zbraně jsou neskutečně cool a akční scény jsou špička (taky za ty peníze), avšak dějově je to opět špatné. Tímto akčňákem se měl Arnie dostat opět na akční vrchol. Zda se mu to povedlo je věc relativně diskutabilní. V porovnání s jeho pozdějšími snímky jde však pořád ještě o nadprůměr. James Caan si zápornou roli užívá měrou vrchovatou a i Vanessa Williams je celkem sympatická. Těžko říct, na kolik se dá Likvidátor nazvat pořádným akčním filmem. Akce je tu skutečně dost, avšak samotná na dobrý film nestačí. To je bohužel ten největší problém celého konceptu. Nic jiného tu prakticky není. Nuda...(5.5.2006)

• DaViD´82

Léto 1996. Jsem teenager a máme s taťkou chuť na pořádný akčňák. Taťka zve, já vybírám. Lucerna hraje Likvidátora s Arním (je mi jasné, že na toho by můj milý rodič zavítal raději). Světozor Skálu od nějakého Baye, ale zase s Connerym a Cagem. Hmm, do čeho investovat? Vědět tehdy, že "nějaký Bay" je ten samý co natočil Mizery, tak neváhám ani na moment. Takhle ovšem váhám. A hodně. Nakonec sázím na Skálu. Byla delší. No, neberte za stejné prachy takřka 140 minut akce. Dodnes této volby nelitujeme ani jeden. O nějakého půlroku později jsem taťku málem přizabil, když tuhle volovinu n-tou, která se však bere až moc vážně, půjčil ve videopůjčovně i přes mé důrazné doporučení ať tak nedělá. Tehdy již tamtamy totiž zvěstovali, že to nestojí ani za těch 40 kaček. A bylo to, bohužel, přesně tak. Den na to jsme si museli spravit chuť zapůjčením Skály, to ani jinak nešlo. Prostě nešlo.(9.10.2008)

Scénaristická pocta Arnoldovi,který zde má tak vychytanou techniku zneškodnění nepřítele,až se tají dech.Choreografie soubojů je neskutečná a Arnie tady vypadá velice dobře.Pravdou ovšem zůstává,že je to zbytečně hloupé béčko,které doplácí na slabší vedlejší role.Ovšem jako zpomínková oddychovka s pytlíkem křupek poslouží výborně...slabších 70%.(28.3.2011)

Jednoznačně nejslabší Švácův film, který končí na "tor", na Terminátory a Predátora se likvidátor nechytá. No, von se nechytá ani na Akumulátora, ale to už je zase úplně jiná vesnice :o). Ale i přes to, že se nejedná o bůhvíjak kvalitní film, tak se u něj ten čas strávit nechá. Když sem byl malej, tak sem přesně tenhle druh filmů zbožňoval a Likvidátor mi nejednou pomohl překonat nudný čas při marodění... Teď bych si to asi jen tak nepustil, ale včéra to běželo, tak sem to prostě chytnul. Šváca je můj oblíbenec a navíc tady používá moc fajnový zbraně, jejichž rentgenové (nebo jaký to vlastně bylo) "hledí", který dohlídlo až do srdce, to se povedlo. Jo a taky hlavní padouch, jenž je představitel samotného Sonnyho z Kmotra, tak ten mi taky sedí. Ale jo, Likvidátor je celkem slušnej akční film.(8.4.2011)

• - V českém dabingu nalezneme jednu chybu. Railgun nebo-li elektromagnetické dělo, též známé pod přezdívkou kolejovka (podle „kolejnic“ po nichž střely obrovskou rychlostí krouží) byla ve filmu přeložena jako vlaková puška. Tyto kolejnice ovšem s vlakovou dopravou nic společného nemají. [Zdroj: G.cz] (asdfasdf)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 52. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Když dojde Kruger do domu Lee, má na saku napsáno „LETS PARTY“, což je odkaz na Komando, ve kterém tato slova řekne Schwarzenegger Vernoru Wellsovi. (HellFire)