Na rozdiel od vacsiny si stale myslim, ze je to kvalitny film od znameho rakuskeho svalovca. Aj ked scenar je deravy a patricne dementny, film zachranuje dostatok akcnych scen, vybuchov a nostalgicka atmosfera 80. rokov. Reziser Chuck Russell vladne filmu skusenou a zrucnou rukou, ved skusenosti uz bolo kde nazbierat : Sliz ..... 76 %(6.3.2013)

Hláška: "Tady odbory nikdo ochcávat nebude!" pronesená ze strany odborářů směrem k samopaly ozbrojeným členům mafie mě utvrdila v tom, že tenhle film chce jenom pobavit. Arnoldovi to naštěstí tvůrci neřekli. Proto neztratil ani kapku drsnosti na úkor sarkasmu a jeho natrénovaný výraz doktora inteligentního svalstva ho nikdy neopoustil.(29.11.2008)

Arnoldova akční stár se sice na chvilku v Pravdivých lžích nadechla, ale osmdesátkovým záležitostem v 90. letech prostě pšenka už moc nekvetla. Likvidátora si navíc vzal Chuck Russell, pro kterého to byl první akční snímek. Arnold zde překvádí jen takovou další variaci na Terminátora s tím rozdílem, že do toho zakomponuje i trošku té špinavé politiky a nějaký ten podraz spojený s odhalením padoucha. První polovina je docela slušná ale po letadlové scéně, mimochodem dosti přitažené za vlasy, se film začne likvidovat v podstatě sám. Triky jsou ohavné a v krokodýlí scéně až spíše úsměvné. Druhá polovina z filmu udělá béčko až na půdu. Škoda, určitý potenciál jsem zde zaznamenal. 50%(18.10.2007)

Ze začátku se film tváří velmi vážně, ale jakmile přišla scéna s padákem, tak jsem věděl, že je vymalováno!! Do toho hláškovací vtípky, vynikající scéna v zoo s krokoušema a už jsem se výtečně bavil. Arnold v plné síle, likvidující každého, kdo mu přijde pod ruku. Nenudil jsem se ani chvíli, perfektně vše plyne až do klasického béčkového konce, paráda!! Hudba - Alan Silvestri, krvavé efekty s krokoušema - Berger / Nicottero, co víc si přát? Náhodou suprovej akčňák, ve kterém se Arnie parádně vrátil zpět k pořádnýmu nasranýmu chlapíkovi a vymanil se z těch trapných komedií před tímto filmem. " Právě jste byli eliminováni! " Cha chá, super!!!(14.3.2011)

70%. Nadalej sa drzim stvrtej hviezdicky, pretoze ak by som znizil na 3*, musel by som najst dalsie desiatky filmov, kde by som musel znizit hodnotenie o 1* kvoli prehnanym alebo nerealnym zaberom. Odpustam Chuckovi Russellovi tu scenu s lietadlom, z ktoreho Arnold vypadne a to nechcem opisovat, co vsetko sa tam stane, ale zaujimalo by ma, ako sa podarilo pristat Jamesovi Caanovi, pretoze to mohol byt krasny akcny zazitok, asi tak ako vo filme BOEING 747 V OHROZENI (1996) a Kurtom Russelom, ale to uz odbacam od filmu. V podstate po par komediach som mal tuzbu vidiet Arnolda v nejakom drsnom akcnom filme. Sice tento film sa moze hanbit v porovnani s jeho filmami z 80-tych rokov, ale stale je to celkom slusna zabava, kde sa nesmie premyslat o zemskej gravitacii, ale jednoducho sa treba iba zabavat. Reziser Chuck Russell zacinal horormi a to celkom slusnou tretou castou NOCNEJ MORY Z ELM STREET: BOJOVNICI ZO SNA (1987), o rok neskor SLIZ (1988), po pauze sa pustil do fantasy komedii MASKA (1994) s Jimom Carreyom a s Cameron Diaz. S filmom DOTEK ZLA (2000) s Kim Basinger uz u divakov nemal take stastie a vlazne dopadol aj jeho akcny dobrodruzny fantasy snimok KRAL SKORPION (2002) s Dwayneom Johnsonom... 14.10.2010 _______ Arnold Schwarzenegger - (John Kruger) +++ James Caan - (Robert Deguerin) +++ Vanessa Williams - (Lee Cullen) +++ James Coburn - (Séf ochranky svedkov Beller) +++ Robert Pastorelli - (Johnny Casteleone) +++ James Cromwell - (William Donohue) +++ Joe Viterelli - (Tony) +++ Produkcia: Arnold Kopelson, Chuck Russell +++ Hudba: Alan Silvestri +++ Nemecka Cinema - 75%(14.10.2010)