První díl je naprosto průměrná a hlavně pro diváka zcela chladná detektivka, ve které se dozvíme o co asi v dalších dílech půjde. To je samozřejmě logické, ale natočené je to nezábavně až běda. Stará parta se rozdělila, Horová je řadovou policistkou někde v severomoravské háji zeleném (ve Šternberku), poblíž bývalý kriminalista Vitouš lajnuje antukové tenisové hřiště a užívá si zaprděného důchodu. Jeho klid však přeruší Horová, která dostane případ pěti otrávených a v lese zakopaných psů. Mezitím jsou v olomoucké zoo ukradeni tři medvědi a přitom nešťastnou náhodou umírá hlídač. Na starost to dostává olomoucká kriminálka v čele s Výrovou. Rozjíždí se pátrání po zlodějích. Vzhledem k tomu, že jsem studoval v Olomouci, dávám Hřebejkovi velké plus za to, že točil opravdu v Olomouci a toto město jde poznat v mnoha záběrech.(28.7.2016)

• Radko

Nezrozumiteľné vajatanie všetkých zúčastnených a ako z chlpatej deky lezúci príbeh. Oboznámi divákov s prostredím ale tak otravne, až som mal chuť sa na mŕtvych psov vykašľať. Neurobil som to a bol z toho napokon priemerný seriál - víťaznú divácku satisfakciu som nepocítil. Pretože oddávať sa priemeru, čiže povrchnej popkultúre pritakávajúcej jestvujúcim poriadkom, to sa dá zapnutím akejkoľvek televízie v najsledovanejších časoch.(28.6.2016)