Gangs of London

Velká Británie, (2020–2023), 24 h 31 min (Minutáž: 49–87 min)

Joe Cole, Ṣọpẹ́ Dìrísù, Michelle Fairley, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu, Brian Vernel, Pippa Bennett-Warner, Mark Lewis Jones, Jing Lusi (více)

Série(3) / Epizody(25)

Město Londýn je zmítáno bouřlivými boji mezinárodních gangů, které mu vládnou, a náhlým vzduchoprázdnem, které vznikne, když je zavražděna hlava nejmocnější londýnské zločinecké rodiny. (SkyShowtime)

rostsoft

Novodobá gensterka plná brutálního násilí a krve. Opět se jedná o výjimečnou podívanou, ale není to pro slabé žaludky. Třeba příklad, když sniper střelí muže do hlavy a hlava mu doslova zmizí . Na zem se kácí trup bez hlavy a ostatky hlavy jsou rozstříknuty po všech kolem. To není jediná nevídaná scéna, je jich tam vskutku mnoho, ale zmíním tuto. Jedna banda vlítne na tu druhou a rozseká je mačetami. Skutečně o brutalitu zde není nouze, brutální naprosto surové a velmi zábavné. Děj má opravdu spát a nudit se rozhodně u toho nebudete. ()

bonsetti odpad!

Drsný začátek mne odradil, první díl jsem proklikal a i z těch prokliků bylo jasné, že to bude jen o brutalitě. Končím a dávám ODPAD. ()

Milonak

Hned u první scény upálení na mrakodrapu se mě vybavila Gomora a říkal jsem si, ať to není tak špatné. A bylo.... Seriál se dá rozdělit na 2 části: prvních 5 je o hledání vraha Finna Wallace a poslední 4 o hledání Seanna. Jinak je to takové komiksové zpracování předlohy, plné násilí, které je ale podáváno lacinou formou a občas jsem měl dojem, že o nic jiného ani nejde. Celých 9 dílů pomalu vylézají na povrch různé osobní vazby a minulost hlavních postav, ale to je na tak dlouhý seriál strašně málo. Jinak je to přehlídka těch nejpitomějších klišé. Abyste zemřel, tak potřebujete být prostřílený jak řešeto a i přesto ještě můžete mluvit, chodit, případně házet granáty. 1 kulka v břiše často nic neznamená a několik říznutí sekáčkem také ne, to se dá přežít. Na začátku třetího dílu začne po obrazovce pobíhat černovlasá partyzánka, která během minuty zabije (rozuměj „pokosí“) asi 15 protivníků. Samozřejmě v okamžiku, když přestane střílet, tak se již žádný další neobjeví…. Tato scéna naprosto přesně charakterizuje celou sérii – vše přehnané, nesmyslné množství násilí za každou cenu (cigán se jede zeptat cigána, kde je jeho auto + bratr a pustí mu na nohu heverem podepřené auto). Co je úplně hloupé – celý klan včetně konkurence se podřizuje (včetně svých kšeftů) Seannovi díky tomu, že chce nejdříve pomstít smrt svého otce, ačkoliv mu několik šéfů opakovaně tvrdí, že mu vraha pomůžou najít, ale chtějí uchovat své obchody a ne je zastavit. Stejně jako v Gomoře spousta siláckých řečí, debilních postav, kterým není proč fandit, jelikož to jsou bezcharakterní hovada – mírně řečeno. Další problém je, že se v podstatě nic neděje, ačkoliv se toho spousta nakecá. Prostřihy do minulosti, kdy „moudří“ rodiče poučují 10leté a mladší děti (hlavní postavy seriálu) klasickými kecy o životě – „Pěšáci nemůžou být králové“, atd…. Případně je nechají prostřelit hlavu chlapovi, zahrabanému až po krk v zemi s kýblem na hlavě. Eliott se dostane mezi mafii bez jakékoliv prověrky, nikdo si o něm nic nezjišťuje a stane se nejbližším spojencem největších mafiánů. Policie se samozřejmě nikdy nikde neobjeví, ačkoliv se střílí o 106, atd... Těch až úsměvných nelogičností je plný seriál a já tomu nemůžu dát nic jiného než skoro odpad. ()

Rise.Fall

Narozdíl od většiny co tu tvrdí, že start je pecka a má to postupně klesající tendence, to mám naopak. První dva díly nenadchly, naštěstí se to pak rozjelo. Konec 1. série trochu divnej, ale proč ne. PC korektní, multirasová záležitost, chybí tam snad už jen nějakej českej gang. S01 80% ()

Zaks

Nie úplne zábavný seriál, aj keď treba uznať že zopár záživných momentov sa našlo. Ku kladom určite patrila intenzita prestreliek a akcie celkovo s brutálnym detailmi hodných A-čkových filmov. Hlúpe mi však prišlo včlenenie sa hlavného hrdinu do klanu zloduchov a celkovo záver. ()

Tomasianov

Konečne po dlhej dobe seriál ktorý svojou dravosťou a naturalistickým podaním prináša niečo svieže do plachiet gangsterských vlajkových lodí. Pár epizód mi trvalo kým som si našiel cestičku k postavám a najmä štýlu seriálu avšak musím uznať že to stálo za to. Po príbehovej stránke sa seriál drží v pomerne vyšliapaných chodníčkoch a to síce že funguje na princípe každí chce byť na vrchole alebo aj každí chce čo najskôr bodnúť do zad každého len preto že sa boja aby im to niekto iný neurobil skôr ale zároveň musím jedným dychom dodať že to vôbec nie je na škodu ba práve naopak celkom ma bavilo pozorovať kto na koho strane stojí kto sa s kým spojil a na koho hlavu sa nakoniec znesú všetky tie problémy gangsterského života. Nutno dodať že choreografia a aj akčné scény sú majstrovsky zvládnuté a ich nápaditosť a efektivita sa každou epizódov posúva vyššie a vyššie. Joe Cole tu hrá v podstate niečo ako nevydarený prototyp Tommyho Shelbyho z Peaky Blinders a to myslím tak že sem tam by možno aj chcel aby bol niečo viac než je a aby mal nejaký určitý šmrnc tej klasickej hlavy mafiánskej rodiny avšak to sa mu nie vždy úplne darí v určitých scénach je dokonca jasne vidieť že netuší čo vlastne robí a občas jedná pomerne impulzívne čo ho v podstate aj stálo pomyselný trón na ktorom sa on a aj jeho rodina na začiatku seriálu nachádzajú. Bál som sa že seriál po prvej sérií stratí ťah na bránku avšak opak bol pravdou v druhej sérií sa seriál dokonca sám prekonával ale boli tu aj slabšie epizódy v ktorých sa jasne ukazovalo že tento seriál nie je dokonalý a sem tam si všimnete menšiu nelogickosť postáv a aj chabé motívy ktoré postavy vedú k určitým rozhodnutiam ktoré pre nich doteraz boli absolútne taboo alebo aj skutočnosť toho že seriál ktorý sa tvári celkom realisticky obsahuje niektoré postavy ktoré sú prakticky nesmrteľné prvá séria piaty diel a "gypsy terminator" sú toho živým dôkazom. V druhej sérii nám príbeh osvieži aj šéf gruzínskej mafie Koba ktorý je perfektne stvárnený Waleedom Zuaiterom jeho peroxidom prekypujúca hlava si dokázala skrátka ukradnúť väčšinu scén pre seba. Máme tu aj Michelle Fairley ktorá tu oproti GOT hrá o niečo viac ťažkopádnu postavu ktorej nie úplne vždy držíte palce ale hrá ju skvele. Zbytok "ancáblu" si taktiež odohrá to svoje a ako celok fungujú celkom dobre. Dej sa nám väčšinu času pochopiteľne drží v Londýne avšak navštívime aj iné miesta ako je napríklad Nigéria, Irak alebo aj Francúzsko ktoré som si v druhej sérii mimoriadne užíval a práve návšteva Francúzska pre mňa bola vrcholom 2. série. Finále rozhádzalo rozohranú šachovnicu do takmer nespoznateľného stavu a ja som zvedavý čo nám tento rok prinesie tretia séria pretože potenciál tam určite bol a aj stále je. 8/10. ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

31.12.2020

O čem by byl třetí Raid?

O čem by byl třetí Raid?

24.04.2020

Velšského režiséra Garetha Evanse budou diváci nejlépe znát díky jeho výraznému zápisu do akčního žánru v podobě snímku Zátah: Vykoupení (The Raid). Nejenže režisér posunul hranice choreografie… (více)