Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(17)

Obsahy(1)

Seriál vypráví příběh Londýna, který je zmítán bouřlivými mocenskými boji mezinárodních gangů, a náhlého mocenského vakua, které vznikne, když je zavražděna hlava nejmocnější londýnské zločinecké rodiny. (LUKICKK)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (127)

verbal 

všechny recenze uživatele

Raději neváhejte a ihned se na to podívejte! Tohle také dlouho nevydrží odolávat kultu svatého Flojda. Svinstvo jedno rasistické! V prvním díle dají v hospodě bílé huby mouřenínovi pěkně na držku a v sedmém dokonce hnusný slonovinový xenofob střelí černouška do nohy!!! A to radši ani nemluvím o tom, že někde uprostřed guerilla privilegovaných rasistů brutálně zbaví korektní, multikulti a dokonale asimilovaný svět celé jedné osady moRu. Ježyš, pardon, chtěl jsem říct Romů, měl jsem tu Wykydpédii zrcadlově. Každopádně Zátahový Ívns je prostě démon. Začíná to jako kulantní a záživní gangbangerská kriminálka, co velmi solidně odsejpá, pak však přijde čtvrtý a pátý díl, po nichž jednomu v němém úžasu spadne sanice a samovolně vyteče z pravého koutku slina. Takovou neuvěřitelně popičovní akční koksárnu v seroši jen tak zase neuvidíme, a i kdyby ostatní díly byly Refn, jednoznačně plná palba pro celou sadu. Nebyly, a tak tomu lze bez mrknutí kakaového oka odpustit i ten trochu rozpačitě otevřený konečník, doufajíc, že si Geret nedělá z huby trhací kalendář a opravdu bude i další řada. Klidně i až po titulky narvaná černochy, aby zase neměl nějaký vysmažený aktivista či přizdisráčský majitel televize sebemenší důvod to vyčernolistovat. I když … Černá listina se v kontextu nedávného obracení se světa v prdel záhy určitě stane rasistickým výrazem, tudíž bychom asi měli začít pomalu používat korektní, rasově nediskriminační termit Bílá listina. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Před závorku bych jako řídící argument vytknul, že nemám rád gangsterky, protože mi na nich povětšinou vadí obrovské množství navzájem splývajících a nesymaptických postav (gangsterů a jejich poskoků) a překombinovaný děj, v němž nestíhám držet niť s tím, kdo na koho zrovna šije boudu a kdo koho ojebává. To platí beze zbytku i tady. V první půlce epizod mě to ale ještě bavilo hodně, zvlášť sladká tečka v podobě nějaké šílené akční / brutální scény byla vždy velmi příjemná. Pátá, relativně samostatně stojící epizoda, je úplně nabušené home invasion a jasný vrchol seriálu. Evans se nezapře. Bohužel pro poslední čtyři díly převzal režijní otěže Xavier Gens a imho je to režijně o třídu níž než v případě Evanse a Hardyho, a je to znát. A v důsledku mě Gangs of London právě tehdy přestaly bavit a zajímat. Fanouškům gangsterek to ale jde doporučit bez váhání. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Gareth Evans servíruje v 9 hodinách gangsterský Opus Magnum a je to událost roku možná i století. Evans se režijně evolvoval snad o 2 úrovně a natočil nám silný osudový příběh s hutnými charaktery, poutavým příběhem, úžasnou akcí, kde násilí dostává absolutně jiný a nový rozměr. Boss britské mafianké rodiny je zastřelen a syn pozastavuje všechen obchod a vydává se do války za pachatelem a pomáhat mu bude Sope Dirisu, což je policista v utajení i hlavní hrdina. Evans opravdu natočil nejlepší gangsterku od Scarface, kde každá postava vypadá jako opravdový Gangster nikoli herec a sešla se zde velká skupina rodin. Britští gangsteři, Britští cikáni, Irové s flintama, Nigerijci s mačetama, vycvičení Turci, Dánská speciální jednotka a další. Osudovost z toho stříká na všechny světové strany a Evans baví i zajímavými zvraty a podrazy. Raidovská Akce je opět absolutní skvost. Soubojů je sice méně, než by se čekalo, ale když na ně došlo, tak patří k tomu nejlepšímu v žánru a vynikající jsou i přestřelky, které svou reálností vyrážejí dech. Řekl bych, že každá jedna akční scéna už teď nese kultovní nádech. Krom klasické akce zde dojde i na mučení ( trhání nehtů a zubů včetně) a hodně nepříjemných způsobů jak zabít člověka ( zabetonování zaživa či poprava střelnou zbraní používaná na jatkách k zabíjení kráv byla síla). Vrcholem je pro mne 5 díl, což je 35 minutový Home Invasion a je to takový masakr, že jsem si nadšením málem urval hlavu. Nádherných infarktově strávených 9 hodin, kde jsem se potil, řval, fandil a nemálokrát koukal s otevřenou bránicí. K seriálu mám výtku pouze jedinou a to, že od 5. dílu Evans předává režisérské křeslo Xavieru Gensovi a ten se soustředí spíše na příběh a vývoj postav. Doufám, že se seriál dočká 2.série. Příběh*****, Akce*****, Humor>Ne, Násilí*****, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra*****, Napětí*****. 10/10: ()

choze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

WOW! Ultranásilná gangsterská sága ze současného Londýna s masakrálními akčními scénami, vedle které Ritchieho Gentlemani působí jako Kouzelná školka. Jedna věc je lahodně temný, zamotaný a napínavý příběh s dobrými postavami a herci, ale co to dělá revolučním jsou (nejen na televizi) neskutečně intenzivní, promakané, brutální a krvavé akce - pod seriálem je totiž podepsaný Gareth Evans, rejža obou Raidů. Hned v pilotu se týpek probije hospodou plnou nepřátel vyzbrojený šipkou, co sebere z automatu, a obléhačka baráku v polovině seriálu je čiré inferno. Pěšáci umírají po desítkách, krev stříká jako v upíří sprše, jeden headshot střídá druhý... Měl jsem k tomu natočit reakční video - půlku času bych se tvářil znechuceně a druhou půlku hýkal nadšením. Škoda, že to v půlce poněkud zvolní, a po luxusním předposledním díle který mě učebnicově našponoval na finále, byl ten závěrečný dost rozpačitý. Ale i tak je to jak žánrová, tak televizní událost. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Pulpový echt (jakože ale opravdu echt) násilný gangsterský epos jak má být aneb "moderní Gangy z Birminghamu prohnané akční choreografií Zátahu se špetkou ritchiovek". A Evans této premise dostává nejen se ctí, ale i hektolitry prolité krve a nějakého toho gore během časté, různorodé a vymazlené akce. Má to vše, co byste od pravověrné gangsterské žánrovky čekali. Silné charaktery, skvělé obsazení, filmovost, osudovost a vrážení si kudel do zad. V tomto případě v přeneseném slova smyslu i tom doslovném. Obstálo by to samo o sobě čistě jako gangsterská sága o střetu několika rodin/společenských tříd, o pomstě, o cti, o rodině a především prachách a moci. Jenže je zde nadstavba, která to povyšuje nad obyčejnou poctivou gangsterku. A sice choreografie a provedení syrových akčních scén. Evans se nezapře a raidovské pověsti nezůstává dlužen ani tu poslední zlámanou kůstku v těle. Být to prachsprostá přehlídka bezmyšlenkovitých násilných akčních orgií pospojovaných výrazně horší mírnix týrnix náhražkou děje, tak by to stejně aspirovalo na plnou palbu. Ano, tak je tento aspekt dobrý a (nejen) v rámci seriálové akce přelomový. Kdo něco podobného kdy zkusil v seriálové podobě? V několika scénách Daredevil a párkrát Banshee? Jenže tady lahůdková kaskadérská akce není hlavním lákadlem. Jsou tu nepochybně pasáže (a díky páté epizodě celé díly), které zkultovní a budou se po stránce provedení, intenzity a choreografie rozebírat až do svatého Dyndy. Přes veškeré kvality je však akční složka "pouhou" třešničkou na dortu kvalitního gangsterského korpusu. Ne, to vlastně není pravda. Gangy Londýna se nedají zredukovat na gangsterskou ságou s prvky akce či akční seriál s prvky gangsterky. Oba aspekty jdou natolik nerozdělitelně ruku v ruce, že tvoří svébytný celek, který si nelze nezamilovat. Pokud na něj budete mít dostatečně odolný žaludek. | S1: 5/5 | ()

Galerie (236)

Zajímavosti (6)

  • Starostou Londýna byl zvolen Nasir (Parth Thakerar) z Pakistánu. V roce 2016 byl na post starosty v Londýně zvolen Sadiq Khan, který má taktéž pakistánské kořeny. (Duoscop)
  • Režisér Gareth Evans měl původně točit pouze film. Pro seriál se rozhodli hlavně z důvodu toho, aby mohli lépe vykreslit postavy a celý mafiánský svět. (radecacek)

Související novinky

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)

O čem by byl třetí Raid?

O čem by byl třetí Raid?

24.04.2020

Velšského režiséra Garetha Evanse budou diváci nejlépe znát díky jeho výraznému zápisu do akčního žánru v podobě snímku Zátah: Vykoupení (The Raid). Nejenže režisér posunul hranice choreografie… (více)

Reklama

Reklama