Gangs of London

(seriál)
Trailer 1
Velká Británie, (2020–2023), 24 h 31 min (Minutáž: 49–87 min)

Joe Cole, Ṣọpẹ́ Dìrísù, Michelle Fairley, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu, Brian Vernel, Pippa Bennett-Warner, Mark Lewis Jones, Jing Lusi (více)

Série(3) / Epizody(25)

Město Londýn je zmítáno bouřlivými boji mezinárodních gangů, které mu vládnou, a náhlým vzduchoprázdnem, které vznikne, když je zavražděna hlava nejmocnější londýnské zločinecké rodiny. (SkyShowtime)

Trailer 1

bararich8

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No do háje, tak tohle byl fakt masakr! V UK ukázali, že také umí natočit hodně drsný a syrový vhled do kriminálního podsvětí na té nejvyšší úrovni. Celých těch 9 hodin je neskutečně vymazlených. Začínáme na hodně postavách/rodin a postupně odhalujeme všechny souvislosti a jejich vazby. Příběh začíná ze široka, ale je tu dost času nabídnout nespočet zvratů, budovat pořádný napětí a atmosféru, navíc zde nemáte žádnou jistotu, kdo přežije nebo pokud ano, tak v jakém stavu. Každý díl navíc dokáže stát sám o sobě, ale stejně to nevydržíte a sjedete to najednou. Celé je to velmi zručně zmáknuté. A pak tu máme ještě akci, páni, kde vůbec začít... V každém díle je nějaká lahůdka, často je to fakt brutální, nečekané nebo to má fakt neskutečný drive, vše přehledné a vizuálně top, navíc ta choreografie, hlavně při soubojích na blízko, tohle prostě musíte vidět, na to je prostě radost pohledět. Pokud bych měl něco vytknout, tak snad, že se tvůrci často nechali v akčních scénách unést a upřednostnili maximální efekt nad vším ostatním, někdy už je tak výdrž či neprůstřelnost hlavních postav až komická, jinak ale plný počet a jeden z nejlepších počinů v této kategorii za poslední roky. 5* ()

Kempe

Tohle to je naprostá bomba. Naturalistické, surové a poctivé. Soundtrack je zejména při akčních scénách výborný. Tenhle náhled na současné podsvětí mi zatím chyběl a jsem rád, že jsem ho konečně dostal. Joe Cole znovu potvrdil, že hrát gangstera je jeho parketa a já nemůžu nic jiného než jen tleskat. Je pravda, že z morálního hlediska vlastně nemůžete fandit nikomu krom dětí. Stejně si to ale určité postavy kradou pro sebe a prostě chcete, aby na vrcholu byl jeden z nich. Ta temná atmosféra celému konceptu neskutečně sedí a neměnil bych naprosto nic. S velkou zvědavostí a nabuzením se těším, co nám gangy ukážou v třetí sérii. ()

TheEvilTwin

Čím dále seriál pokračuje, tím méně zajímavé to je. Začátek výborný, ke konci už jsem se v tom ztrácel, nebavilo mě to a přišlo mi to zbytečně moc upovídané. Souboje a akce výborná, přírodně surová a krvavá, ale i s tou se tady nesmyslně šetřilo. Kvalitní seriál, ale za mě promrhaný potenciál. Souhlas s komentáři: Ouwen a Lacike ()

Skeksis

Keby to nemalo taký stupídny dej, tak by som dala viac, lebo to bolo dobre natočené. Priveľa úplne zbytočného strieľania medzi gangmi pomaly z celého sveta, ktoré akoby boli všetky závislé od Londýna. Moju riť! A policajti nikde. Iba jeden, ktorý sa správa ako nindža zmiešaný s Batmanom, čo je už úplne od veci. A vodcovia "klanov" - debilné nereálne bábky. V celej tej streľbe a vygumovaných ksichtoch som sa akosi stratila, a asi som aj zopár krát zaspala. ()

Mitin

Myslel jsem si, že to budou Peaky Blinders z 21. století, ale Gangs of London rozjíždí trochu jinou hru. Oba seriály jsou úžasný! GoL nám nabídne mnohem víc akce a větší koncentraci nechutných scén. A že je akčních scén s geniální kamerou a choreografií každý díl požehnáně (MMA fight Elliot vs "Řezník" byl jeden z nejlepších 1v1). Postavy umírají jak na běžícím páse, ale během první série si jich člověk oblíbí spoustu. Postavy jsou skvěle napsaný a v řadě pro mě neznámých herců je jich většina on point. Líbil se mi vývoj Seana, Alexe a Elliot mluvi sám za sebe, absolutní blázen. ()

• Režisér Gareth Evans měl původně točit pouze film. Pro seriál se rozhodli hlavně z důvodu toho, aby mohli lépe vykreslit postavy a celý mafiánský svět. (radecacek)
  • V epizodě několikrát zazní píseň „Only You“ od The Platters. (Duoscop)

Související novinky

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)

O čem by byl třetí Raid?

O čem by byl třetí Raid?

24.04.2020

Velšského režiséra Garetha Evanse budou diváci nejlépe znát díky jeho výraznému zápisu do akčního žánru v podobě snímku Zátah: Vykoupení (The Raid). Nejenže režisér posunul hranice choreografie… (více)