Agentka CIA Mase Brownová (Jessica Chastain) je na smrtící misi. Přísně utajovaná zbraň se dostala do rukou nepovolaných žoldáků, a tak vymyslí plán. Spojí své síly s mezinárodní konkurencí! První je německá agentka - drsňačka Marie (Diane Kruger), další je bývalá  spojenkyně MI6 a špičková počítačová specialistka Khadihjah (Lupita Nyong'o) a do třetice je to zkušená kolumbijská psycholožka Graciela (Penèlope Cruz). Tyto ženy se navzájem moc nemusí, ale v zájmu důležité mise je nutné, aby spolupracovaly. Musí být o krok napřed před tajemnou ženou Li Mi Sheng (Bingbing Fan), která sleduje každý jejich pohyb. (JOJ Cinema)

Marze

Dedeckovsky film na sobotni odpoledne, jenze misto divani se na Stalona, Eastwooda nebo Bronsona se budete divat na pet zen s oscarovymi nominacemi z nichz dve jsou vitezky. Film je dobre zahrany a ma spad. Nabizi otazky kam az muze zajit loajalita. Vse je primocare, jednoduche dialogy, jednoduchy dej. Sily zla proti etickemu uvazovani. Funguje to trochu hlavne kvuli chemii mezi hlavnimi predstaviteli. ()

Chrustyn

Hodně odřené 3*. Špionážní ženský akčňák, kterému chybí silnější režisér, který by filmu dal nějaký ksicht a naopak přebývá zbytečně překombinovaný scénář. Z ženské sestavy se toho bohužel také moc nevymáčklo, ale ze záhadného důvodu mě to docela bavilo. ()

honajz

Jako v rámci žánru to až tak špatné není, dokonce to odněkud někam jde a akce je poměrně slušně natočená. Jen je to takové feministicko liberálně pojaté, přičemž na minimálně dvě ty baby není pro chlapa hezký pohled. Samozřejmě se nezabývám blbostmi typu tři baby střílí na jednoho běžícího chlapa, ale ani jedna netrefí (aby se děj mohl posunout do Maroka), nejprve tam má být devět bodyguardů, nakonec je jich snad třicet, agentky běhají po kontejnerech v přístavu v lodičkách a fakt by mě zajímalo, kdy během akce si stíhaly nalakovat nehty, a dokonce si manikúru ani trochu nepoškodit při všech těch rvačkách. Pokud to mám soudit jako akčňák ve stylu Bonda (na kterého se tu okatě i slovně odkazuje), chybí tomu vtip a nadhled. Nejvíc mne dralo, jak jsou agentky tak děsně cool, až je to často směšné, chlapi jsou jen bačkory, případně doma kuchtí (fakt, to tam je, ten černoščin partner vaří večeři), chlapům se ale celkově nedá nedá věřit. Chtělo to víc hlášek a udělat to skutečně rovnocenné (jde o rovnoprávnost, ne?), ne tak okatě stranící jednomu pohlaví. Btw, proč s sebou tahali Penelope jako psycholožku, když stačilo změnit otisk prstu pro otevírání telefonu? ()

claudel

Jessica, Diane a Penélope, tyhle tři mohou hrát v čem chtějí a mě to bude bavit, i kdyby šlo o totální průšvih. Kód 355 tak trochu průšvihem je, ale tyhle tři nestárnoucí krásky vše tahají ze dna. Škoda, že scénář nedostal do ruky nějaký profík a nevymyslel sofistikovanější příběh pro ženský akční kvintet. ()

JASON_X

Zápletka se superzbraní je jako z Jamese Bonda, děj ale připomíná mentálně retardovanou verzi už beztak retardovaných Charlieho andílků, kteří ale byli alespoň retardovaní roztomile a nebrali se tolik vážně. Návod k použití: Pusťte si začátek z Kolumbie, pak si skočte do 47.minuty na chvilku na čumendu do nějaký marocký mediny (kam se doufám letos podívám už potřetí osobně), a nakonec si pusťte titulkovou pecku od Peaches a hoďte tuhle limonádu do koše. Tedy pokud ovšem nejste náctiletý holky, v tom případě je to film speciálně pro vás. ()

Morholt

Nejzábavnější je na tom všem akce a ta je pekelně nudná. Tady je všechno špatně, pokud nepočítám casting. Nicméně všechny dámy si nejspíš byly vědomy, čemu se upisují a tak to odehrály jen tak aby se neřeklo. Mnohem horší než jsem čekal. 15% ()

Lacike odpad!

Ženská akčná tímovka s chaotickou Bourneovskou akciou. Neviem čo bolo trápnejšie. Imbecilná zápletka alebo mizerne prevedená akcia. Ani jednej tej tete tom tie akčné scény neveril. Nechápem prečo sa der´=u do akcie, keď nevedia nič predviesť a všetko musia kryť desiatky kaskadérov a stovky strihov. Tie tety sú uveriteľné akčné hrdinky asi ako ja som skvelý baleťák. Ani len poriadne pózy nevedeli žiadne spraviť. Ale aj keby akcia bola prevedená dobre, tak to zase kazí rozheganá kamera a gulometný strih z ktorých ma zase raz rozboleli oči aj hlava. Až som si v polovici musel overiť, či to netočil megapackal Megaton. Kinberg sa na neho už doťahuje. Výsledkom je zaslúžený prepadák a ja si pred spaním pustím na zlepšenie nálady Dlhý bozk na dobrú noc. V deväťdesiatkách vedeli točiť poriadne ženské akčniaky. -355/10 ()

MoiJe

Charlieho anjelici po x rokoch. Hromada akcie, ale pomerne slabej, hoc v strižni sa zjavne zapotili. Hromada klišé. Jessica už aspoň tretí film v rade, kde hrá v podstate jednu postavu, a stále ju nedotiahla do dokonalosti. Scéna s obrazovkami síce prvoplánová, ale aj tak oceňujem. ()

corpsy

To, čo zráža túto akčnú jednohubku na zem, je jeho herecké obsadenie. Nehovorím, že pätica dám nie sú dobré herečky, ale vidieť ako sa bijú, strieľajú a hodnotia situácie ako školáčky, je bolestivé a v akčnom žánri neprípustné. Ak tu chcel niekto ukázať, že ženy vedia robiť to isté ako muži, mal si vybrať lepšiu zostavu. Zistil to zrejme celý divácky svet a poslal svojou ignoráciou snímok do ríše prepadákov. Tak predsa len spravodlivosť ( občas ) existuje. ()

maddy

Chudák Jessica Chastain, ja ju mám tak rád a doprial by som jej veľkú akčnú rolu, ale myslím, že po Ave a tomto silne podpriemernom pokuse sú jej vyhliadky stať sa akčnou hrdinkou úplne passé. The 355 je totiž až ukážkovo zlým filmom, ktorý nemá v kinách v roku 2022 čo hľadať. Niečo také si totiž nedovolí pustiť divákom ani Netflix a ten tam tiež má dosť veľké akčné srágory (Red Notice). V tristopäťdesiatpäťke nefunguje nič poriadne. Akcia je nemastná, neslaná a ani raz nestrhne. Tempo je vražedne pomalé, až neexistujúce (prvý krát som sa pozrel na hodinky s dojmom, že ten film už musí aj končiť a stopáž ukazovala ledva štyridsiatu-piatu minútu!). Príbeh je obohraný, s hlúpymi zvratmi, absolútne C-éčkový a za akýchkoľvek iných okolností ženské osadenstvo to kill for v podobe Jessice Chastain, Penelope Cruz, a Diane Kruger iba otravné, ukňúrané a trestuhodne nevyužité. Film, ktorý by chcel byť ženským Jason Bournom, ale je tak akurát skvelým prírastkom do partie k iným ženským kvalitatívne totožným akčňákom z ranku Aeon Flux, Elektra, Catwoman alebo Ultraviolet. CELKOVO: 3/10 ()

Wysch

Stále neumíme akční vymejvárny s ženskýma hrdinkama a velkým rozpočtem. Tady to pohřbil i casting všech zúčastněných... :( ()

sofiapetra

První půlka mě zas tolik nebavila, ale vydržela jsem - a pak už ta holčičí jízda nabrala obrátky, což je vlastně jediný duvod toho, proč tolik nadhodnocuji. ()

kinderman

O fous (přesněji řečeno o Diane Krugerovou) lepší než film Ava: Bez soucitu, v němž se Jessica Chastainová marně pokusila etablovat jako akční hrdinka. Doufám, že děvčata nenapadne zprodukovat si pokračování. ()

M.i.k.e

nemám vůbec nic proti girl-power akčňákům,nicméně realita je taková že zatím všechny pokusy (čest výjimkám) se moc nepovedly a silné ženské hrdinky mnohdy ztvárněné áčkovými hvězdami opakovaně nabíhaly na slaboučké až debilní scénáře (třeba Jolt).355 mělo nemalý potenciál ze z téhle škatulky vydrápat,ale ve finále zůstalo někde na půli cesty.Technicky je to v pohodě,obsazení je nadstandardní a ani ta béčková zápletka by vůbec nevadila,ale jako celek 355 ničím nevyčnívá.Ty dvě hodiny se každopádně dají přežít bez větší újmy,protože Kinbergův film je rozhodně lepší než již zmíněný Jolt,nebo třeba Ava,ale šance že bych si za pár dní pamatoval,že jsem to viděl a o čem,že to vlastně bylo je dost malá...55% ()

bourec

Překotná akční blbina, která má spousty slabin, ale zejména bláznivej scénář. Nejvíc mi vadila ta doslovnost při akcích. Ty holky si to jakoby komentujou. A chvílema ty akce působily dost amatérsky. Vidět se dalo, ale nic , co by jsme si měli někdy zopakovat. 50%. ()

Elyssea

Čistý průměr. Jessica Chastain se na několik let dobrovolně zaškatulkovala v "silných" ženských hrdinkách, které se většinou charakterizují emočním chladem a nadprůměrným intelektem. Zde jsou to i pěsti. Těžko říct, nakolik to byla volba moudrá, nicméně její letošní oscarová výhra za úplně jiný žánr dává najevo, že je nejspíš na čase toho nechat. Chastain je totiž hraje v podstatě stejně a je to nuda. Nepřekvapivě ji tak zvládá přehrát Diane Kruger s Lupitou Nyong'o. Také je smůla to neustálé srovnávání s jinými dámskými týmovkami. 355 je alespoň originální film a nestaví na již existující franchíze, bylo by tedy fajn tomu dát příležitost. Akce je fajn, zápletka je přiměřeně bondovského typu (Zlaté oko?). Sebastian Stan dokáže ve vhodný okamžik přepnout do slizského módu, ale bohužel doplácí na svou parťačku. Jessicu mám ráda, tohle je možná její srdcový projekt, ale je na něm zkrátka nejslabším článkem. ()

Sabrewulf odpad!

Ultimátní smradlavé emancipované hovno. Snaha vecpat divákovi do chřtánu "girl power" agitku je tak na sílu, až je to k zblití. Nefunguje tu vůbec nic a sledovat ty přestárlé pipiny při akčních scénách je fyzicky bolestivé, jak jsou u toho směšné a trapné. Chastain pobíhající v šatech po městě s pistolí (kterou ani neumí držet v ruce) je něco tak špatného, že to ani nejde popsat (mimochodem, co ti idioti mají s tou Chastain - cpát tuto fyzicky nezdatnou osobu už podruhé do akční role?). Když ta zrzavá držka, která se mi protiví čím dál víc, spolu s černoškou střílejí na odplouvající loď, vypadá to, jako kdyby na dětských narozeninách po oslavenci stříkali vodu z vodních pistolek. Scénář je pitomoučky překombinovaný, takže zlí jsou nakonec dobří a dobří zase zlí a jak roste ta grupa slepic, roste i pocit, jak moc velká fraška to je. Celá tato páchnoucí sračka působí spíš jako projekt zamindrákovaných aktivistek, než plnohodnotný film. Propadák samozřejmě zcela zasloužený. Ani si nedovedu představit, co za podpantofláky musí být ti exoti mužského pohlaví, kterým se tohle upřímně líbilo (guilty pleasure nepočítám), měli by urychleně odevzdat občanku a vystavit novou, ve které by se jim zrušilo písmenko M, protože koule u nich nejspíš nenajdete ani pod mikroskopem. Dokonce se tu našel jeden exot, který plácá nesmysly, že ty babky mají na to, mít každá svůj vlastní akčňák. Borec asi nosí broušené popelníky, že neviděl, jak jsou v tom pobíhání a kopání nepřesvědčivé a jalové. Bliju a jakože fakt hodně. Tato genderová agitka musí urážet i ženy. ()

UhLee

(5/10). Někdy ani hvězdně překypující obsazení nestačí, aby byl snímek kvalitní. Přesně tento případ potkal tuto variaci na Charlieho Andílky. The 355 je totiž totálně hloupoučký film u kterého člověk NESMÍ přemýšlet, protože pak si bude celou dobu v hlavě přemítat, že to vlastně nedává smysl. Co musím ocenit je celková zábavnost filmu, protože jsem se u něj nudil jen minimálně a krásně to odsýpalo. Navíc se na to krásně koukalo díky Jessice Chastain. Komické je totálně to, že tam každá postava bodá někoho do zad a přechází z jedné strany na druhou. Ten film byl tak neskutečně předvídatelný až to bolí. Teda až na jednu scénu, která působila jak z jiného filmu a tak trochu mi vyrazila dech. Trochu mě štve, že tyhle filmy spolykají tolik peněz a potom je stejně šoupnou na stream. Ale bylo to asi dobré řešení, protože ten film by v kině shořel jak papír. Co se mi taktéž líbilo, tak to byla již tradičně kvalitní hudba Junkieho XL, která působí alespoň jako jedna z mála věcí originálně. Za poslední dny jsem viděl hlavně filmy, které nebyly moc kvalitní, ale stejně měly tu naivitu tam šoupnout teasing na pokračování. Když bych nebyl tak tvrdý, tak je to akční podívaná s hereckými esy, která mohla dopadnout lépe. Aspoň diváka baví a má reálnou zápletku. ()

Qitek

Dvě. Spíš jedna, ale zase jsou horší filmy za jedna, tak z toho důvodu dvě. Jinak jedna. Ale nedokoukal jsem to za půlku, tak proto taky dvě. Kdyby to začalo být třeba o něco míň nudný a já o tom nevěděl, tak pro jistotu ty dvě. Ale na to herecký obsazení a údajnej rozpočet by si to zasloužilo jednu. Ale dán dvě. Tak jo. ()

Johnny.ARN

Toto bola veľká bolesť. Bez nápadu, čo sa týka scenára a deja, vykrádačka iných špiónskych filmov a všadeprítomná girlpower a rasová diverzifikácia. Slabučké 2 z 5 ()