Slam7

Dobře vyšinutej magor, kterýho spolešnost fakt užírá! Tak nějak jsem celou dobu čekal, že se to všechno v dobrý obrátí a D-Fens bude za toho správnýho, koneckonců za jeho názory bych stál i já (např. nedaj vám snídani v 11:33, když je podávaj jen do 11:30, z toho jsem nemohl:-D), ale asi bych použil jiných prostředků k jejich prosazení! Bez Duvalla a Douglase se normálně obejdu, ale tenhle film byl jednim slovem skvělej!!!! 4 a půl* ()

Dextwer

O filmu Falling down se nám ve firmě dokonce zmínil specialista na trainingu o Stress managementu, jaké následky může mít soustavný příval stresu a vypětí. Každopádně Michael Douglas správně odhadl, že tento scénař stojí za to a perfektně stvárněný thriller, který člověka drží v neustálém očekávání neočekávaného. Zajímavosti: * Film se natáčel v Los Angeles během nepokojů v roce 1992 * Chlapík, který vyřvává před bankou má na sobě na chlup stejné oblečení jako D-Fens * Poznávací značka na autě Billa Fostera je D-FENS * Kromě baseballové pálky nepoužije Bill Foster žádnou zbraň dvakrát * Filmem se při natáčení videoklipu ke skladbě „Walk“ inspirovala kapela Foo Fighters. Hodnocení: 75 % ()

Aywes

Michael Douglas nakopává prdel většině věcem, který nás už dlouho a hluboko v duši pěkně serou.No nezbláznil by se člověk z toho někdy?Nespravedlnost,kriminalita,výtržnosti.. Často si položíte ruku na místo, kde nosíte šrajtofli jakmile uvidíte podezřelou osobu.Nemůžete nikomu věřit i kdyby jste chtěli.V podstatě je to i úsměvné drama.Douglas se fakt chová jako šílenec, který odmítá držet své nervy.Velmi pěkně zpracovaný film s docela průměrným nápadem.Sám jsem překvapen a to jsem měl docela vysoké požadavky.A pak se člověk v týdle době diví, proč ten a ten člověk vytáhl bouchačku a postřílel pár maníků, kteří mu vkročili na trávník. ()

KateVonTee

Řadí se mezi moji topku.Neuvěřitelný převrat duše člověka který žije podle pravidel společnosti a řadí se do davu.Najednou se v něm vše zlomí a jde vyloženě 'přes mrtvoly' jen kvůli jedné věci.Aby viděl svou holčičku a popřál jí k narozeninám.V době kdy byl film natočen byl Douglas druhým nejoblíbenějším hercem v USA.Poté se propadl na 13. příčku.Hodně lidí zapřelo skutečnoti tohoto filmu.Scénář je velmi propracovaný a zachycuje každodenní věci,které štvou každého z nás,my je však přijímáme s pokorou.D-Fens se však brání drastickými způsoby,které se víc a víc stupňují až do chvíle kdy se stává životu nebezbečným.Vydal se na cestu ze které nemůže sestoupit a tak nějak tuší že ho na jejím konci čeká smrt.I když se jedná o drama,najdou se tam komické chvilky (rozstřílení telfonní budky :)) a taky na motivy tohoto filmu vznikl klip kapely Foo Fighters který je taky moc vydařený. ()

Kazisvet III.

Zajímavá sonda do hloubi psychicky narušeného člověka s konzervativním pohledem na společnost. Škoda typicky amerického konce - proto dávám "pouze" 3/5. ()

route60

Když Joelu Schumacherovy do jeho práce nikdo nekecá dovede natočit výborný film i za málo peněz třeba 8MM, Nebezpečný klient, Telefoni budka nebo právě výborný thriller Volný pád je toho příkladem a na naopak třeba Batman a Robin je vyložený drahý hnus pod vedením manažérských hovad, Micael Douglas v roli Williama Fostera jé výborný až člověk si řekne že se opravdu může takový případ odehrát a on jakožto producent věděl přesně co s výborným scénařem dělat, Robert Duvall nezůstáva pozadu "polibte my prdel kapitáne", Volný pád si vždy rád pustím když mám blbou náladu. ()

CorvusBlek

Klasika, dobře vystupňované napětí, zabijácký výkon Douglase.Jeden z těch lepších dramatů natočených v devadesátých letech v usa. ()

weasel.p

Jedna z klasik. Když jsem film viděl poprvé bavil jsem se samozřejmě kousky D-fense jako "hrdiny všech pracujících". Po několikerém shlédnutí vnímáte i psychologickou stránku filmu-Douglas zvládnul rysy psychopata perfektně a čím dál tím víc se mi líbila i vedlejší linie příběhu se stárnoucím policistou Prendergastem. Robert Duvall podle mě ve své životní roli dokázal,že zahrát obyčejného chlápka je taky umění. ()

calculus

Taky mě lidi kolem občas pěkně serou:-) Co si budem povídat, většina těch týpků, kterým se D-Fens "věnoval", si o jistou speciální péči přímo řekla. Fandil jsem mu. Škoda jen, že příběh nedojel do konce v duchu původního "Řepkova blikance" z ucpané silnice. Pak sice nabral na obrátkách, ale postupně scházel na psychopatické diagnóze. ()

HellFireFery

Příběh obyčejného člověka, který jednoho krásného dne zešílí. Je až neuvěřitelné, jak realisticky je tento film natočený. Přestože vidíte, co Foster vyvádí za neplechu, tak mu neustále fandíte a chápete ho. Neumím si představit nikoho jiného na místě skvělého Michalea Douglase. Skvělý film, kterému k dokonalosti chybí jen velmi málo. ()

x_ander

Nejlepší Schumacherův film (pravda, zas tak moc dobrých nenatočil) a geniální Douglas v hlavní roli - bez něj by byl Falling down poloviční film, nikoliv výborný thriller, kterým je. ()

BenchPress

Asi bych dal 4 hvězdy, ale za scény s telefonní budkou a McDonaldem nebo co to bylo musím přitlačit. Je to určitě jedno z nejlepších, co Schumacher natočil. 5/5. ()

martins

Velmi napínavý film, kde exceluje především Michael Douglas jako Wiliam Foster, který likviduje vše, co mu příjde do cesty "Domů" a Robert Duvall jako policista Prendergast, kterému je v poslední den ve službě svěřen tento případ a který naopak domů, za svou bláznivou manželkou příliš nepospíchá. ()

VanBradley89

Tak jsem to konečně viděl. A musím říct, že do odchodu z army shopu je to dokonalý. Jenže v momentě, kdy se Douglas převlékne, se ze satiry stane thriller a z hlavního hrdiny je místo sympatického magora psychopat. Douglas a Duvall jsou dokonalý a nacista Forrest nejlepší, vedlejší postava. Škoda teda závěrečný půlhodinky jinak bych neměl problém dát plný počet. ()

ESNYR

Kdo neco podobného alespoň jednou v životě nechtěl udělat. Kvůli konci ale ubírám jednu hvězdu. Z normálního naštvaného člověka se stal magor, který, kdyby film byl o 20 minut delší, by byl schopen postřílet všechny lidi na které narazil. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher