"Slyšel jste někdy rčení: Náš zákazník, náš pán? No tak ... já jsem zákazník." Jsem kliďas, kterého nic na širém světě nedokáže vyvést z rovnováhy. Ale jestli budu ještě jednou stát v zácpě jenom proto, že si nějaký politik mastí kapsu neustálými opravami nepoškozené silnice, tak se projeví má mírumilovná povaha, s jejíž pomocí si prostřílím cestu do Poslanecké sněmovny, abych mu mohl osobně poděkovat. A tímto děkuji D-Fensovi za manuál, kterak se mám domoci svých práv ve vietnamské večerce, u Maca, při napadení gangem či setkání s nemravně bohatými snoby. Třeba se to jednou bude hodit.(25.11.2012)

Až jsem se děsil čemu všemu jsem se smál. "Teď tu zemřete v týhle srandovní čepici" Základní chybou je brát Volný pád jako vážný film. Ona je to nádherná černohumorná satira. "Ve Vietnamu si musel být bubeník.Vždyť ti muselo bejt tak deset!" Michael začne s bejsbolkou a skončí až u tarasnice...Každá jeho scéna je naprostá filmová báseň. Rozstřílení budky, návštěva fast foodu, fašounský obchod... A všechno kazí dějová linie policajta Prendegasta (či jak se to píše). Kdykoliv se Michaelovo putování LA rozjede je rychle utnuto hysterickou manželkou. Škoda, jinak by to byl bezchybný film.(25.6.2006)

Nejlepší film Joela Schumachera, nejlepší film Michaela Douglase. Geniální scénář. Navíc je tento skoro psychothriller o člověku, kterému rupne v bedně a s arzenálem zbraní kráčí městem, obohacen o velkou dávku černočerného humoru. Douglas neudělal z postavy D-Fense karikaturu, divák mu fandí, i se ho bojí, i s ním soucítí. Mistrovská je i práce Františka Němce, který ho netradičně, ale skvěle daboval. Svou roličku neonacisty si vychutnal Frederic Forrest a nenápadnou, ale kvalitní práci odvedl i Robert Duvall.(31.7.2003)

Schumacher je machr. Fakt namakanej snímek s výbornou doprovodnou hudbou. Michael Douglas superválí, díky němu je tu humor černější než noc. Sice to byl magor, ale fandil jsem mu. Způsob jak si to šel vyřikat s celym světem, byl hodně radikální a sebedestruktivní, jenže taky neoddiskutovatelně cool. Michael Douglas podle mě v nejlepší roli.(18.11.2006)

Super film. Každému, kdo někdy zažil stav, kdy má člověk všeho až po krk a velkou chuť někomu pěkně namlátit, se nejspíš bude líbit. Na mne místy (tedy po určitou dobu) působil docela inspirativně :D Až zas někdy budu mít podobnou náladu, určitě si na tenhle film vzpomenu. Každopádně D-Fens to tak trochu přehání a dojde tak daleko, že veškeré chutě jej napodobit člověka rychle přejdou. Přecijenom řešit věci s chladnou hlavou je pořád výhodnější.(31.8.2008)

• - Keď William Foster (Michael Douglas) opúšťa svoje auto počas dopravnej zápchy, nechá bočné okno otvorené len na pár centimetrov kvôli tomu, že sa na ňom pokazila kľučka. Neskôr, keď detektív Prendergast (Robert Duvall) pomáha policajnému strážnikovi a odtláča Fosterove auto, tak je už bočné okienko kompletne stiahnuté. (Circumscriptor)

• - Scénář vrátilo každé studio v Hoollywoodu, producent Arnold Kopelson už přemýšlel, že film nabídne kabelové televizi, než se dostal do rukou Michaela Douglase, který jím byl nadšen! (don corleone)

• - Film se natáčel v Los Angeles během nepokojů v roce 1992. (don corleone)