poster

Pravdivá romance

 • USA

  True Romance

 • Francie

  True Romance

 • Slovensko

  Pravdivá romanca

Thriller / Romantický / Krimi

USA / Francie, 1993, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  ****

  Hodně povedený krvavý slaďák. Rukopis Quentina Tarantina se nechá velice snadno poznat podle jeho nejtypičtějších rysů. Krev a násilí prokombinované s černým humorem a proslazené romantickou láskou a zakončené přešťastným koncem. Christian Slater (v jedné ze svých nejlepších rolích) a přirozeně krásná Patricia Arquette podali výborné herecké výkony, ale na filmu jsou nejlepší malé role. Neustále zhulený Brad Pitt, Val Kilmer, kterému ani neuvidíte do tváře, Gary Oldman jako vypatlaný drsný dreďák, půlminutový výstup Samuela L.Jacksona a další výtečné role. Pokud chcete vidět film který je drsný a romantický zároveň, "Pravdivá romance" je pro vás jasná volba.(25.1.2006)

 • Tyler
  ****

  Heh, tak jsem konečně viděl kultovní "Pravdivou romanci". A srdeční záchvat mi málem přivodily už úvodní titulky - taková plejáda herců, to se jen tak nevidí. Ale k věci - film je to výborný, to je bez debat. Lovestory prošpikovaná násilím, černým humorem a spoustou hlášek...K tomu Dennis Hopper v kladné roli (!), bravurní Gary Oldman, slizký Chris Walken, spousta řečí o Sonnym Chibovi a jedna skutečně odporná scéna, která v nepříliš akcelerované zábavné atmosféře působí jako rána kladivem do hlavy. Ale pak se objeví zhulený flákač Brad Pitt a hned je zase pohoda...Vlastně slovo pohoda - to je ten správný výraz, který charakterizuje "Pradivou romanci". Jděte do ní!(24.2.2006)

 • Ant
  *****

  Pravý Tarantino, krvavé a hlavně zatraceně vtipné. Scottovi se s jeho scénářem podařilo vykouzlit výborný film. Hlavně ten humor a nespočet nejroztodivnějších postav drží tenhle film tak u sebe, že nemá žádnou šanci se rozpadnout. Zimmer se ukázal s hudbou a hlavním motivem, který se vám vryje do hlavy. Všudypřítomný Elvis a jeho iluze nemají chybu. A všichni herci v naprosto úžasných kreacích dělají tenhle film nezapomenutelným.(2.1.2007)

 • Cival
  ****

  Roztomilá podívaná. Tarantino tehdy ještě nebyl zahleděný sám do sebe a neopruzoval sáhodlouhýma a rádoby vtipnýma dialogama o ničem. Tenhle scénář se mu opravdu povedl, vtipný, tak akorát romantický a dojemný a navíc originální. Scott sice občas zaváhá, ale Slater s Arquettovou jsou natolik dokonalá dvojice, že svým charismatem dokáží udržet film pohromadě.(21.6.2003)

 • HAL
  ****

  Clerence potkal Alabamu, zamilovali se a žili šťastně až do smrti... ale někde cestou od toho "zamilovali se" a "šťastně až do smrti" leží hromada mrtvejch lidí, kila koksu a spousta prachů. A protože scénář napsal Quentin Tarantino tak se ty brutální sugestivně natočené vraždy mísí se spoustou černého humoru, vyšperkovaných dialogů a... absurdními situacemi které mají účel jen prvoplánovitě pobavit. Zábavná jednohubka, ke které se možná nebudu moc vracet na rozdíl od nejlepších filmů Tony Scotta či Tarantina, ale mezi jejich filmy se rozhodně neztrácí. A k tomu tu hraje tolik slavných a slavnějších herců, až z toho přechází zrak. 8/10(29.3.2008)

 • - Spoiler: Největší změnou, co Scott v Tarantinově scénáři udělal, je konec filmu. Původně měl být Clarence zabit a Alabama měla odjet sama a snažit se namluvit si, že "Clarance byl pěknej vůl". Tarantino se změnou ze začátku nesouhlasil, jelikož by poté šlo o klasický hollywoodský happy-end, ale po Scottově vysvětlení na to kývl. Scott nakonec natočil obě verze závěru, ale po sestříhání se mu ten jeho zamlouval více. (montana_cz)

 • - Tarantino si původně v roli Clarence představoval někoho neznámého a ne až tak pohledného. Někoho jako Roberta Carrandina. (beran-ek)

 • - Scénář True Romance byl původně polovinou velmi dlouhého scénáře napsaného Quentinem Tarantinem a Rogerem Avarym. Druhá polovina byla použita pro film Natural Born Killers (1994). V obou filmech hraje Tom Sizemore policistu. (Poker_Face)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace