Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (533)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Quentin Tarantino .. Po vzrušeném přečtení úvodních titulků – scénář Quentin Tarantino, hudba Hans Zimmer, režie Tony Scott a výčtu mnoha hereckých es – jsem se těšil na speciální zážitek. Ten se dostavil, ale jen epizodně (nejlepší konfrontační scéna: Walken vs. Hopper), jako celek však film působí dosti nevyváženě. Co víc dodat .. na jedno zhlédnutí určitě doporučuji, třeba míjíte Váš kultovní film .. ale pozor na případné zklamání! ()

castor 

všechny recenze uživatele

Scott hodlal dokázat, že zvládne i víc, než jen hluché emoce a masivní akční sekvence, získal od Quentina Tarantina scénář k Pravdivé romanci a výsledkem jest černočerným humorem prokleštěná gangsterka. Scott se odrazil a začínal točit i slušně napsané thrillery (Nepřítel státu, Muž v ohni). Romance mezitím zkultovněla, což se není čemu divit. Tucet kvalitních herců, hodně brutální násilí.. Nezapomenu, jak si James Gandolfini něžně hází s Alabamou.. a i solidní režie, která by možná v rukou Tarantina nebyla občas se zaváháním. Úžasný je i rozhovor hereckých legend Walken-Hopper. A pochopitelně v každém záběru Patricia Arquette!! ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jo, tak tohle je nejlepší film Tonyho Scotta. Naprosto bezkonkurenčně. Velký podíl na tom má hravý scénář Quentina Tarantina, jímž se Pravdivá romance odlišuje od novějších Tonyho dobrých filmů typu Nepřítel státu. Na tenhle film se totiž nejenom dobře dívá, ale minimálně stejnou radost působí i poslouchat jeho dialogy. ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

True Romance slibuje pořádný nářez, ještě když před zhlédnutím snímku vidíte zvučné jména na všech postech ( scénář – Q. Tarantino, režie – T. Sčoty, hudba – H. Zimmer, herci – Ch. Slater, P. Arquette, D. Hopper, G. Oldman, B. Pitt a ještě třeba Ch. Walken ) a čtete v některých ohlasech na film, že se jedná o snímek KULTOVNÍ. Já osobně čekal hodně ( Tarantinovky mám hodně rád ) a jsem trochu zklamán. Jako celek mě film do kolen rozhodně nedostal, ale pár scén a postav je doopravdy skvělých. Pravdivá Romance je originální dílo, které se každému divákovi musí alespoň pár okamžiky zalíbit. 8/10- ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Bylo to jako ve snu. A ten sen byl opravdovej. A změnil naše životy na vždy..... Jako první mě napadá – ty vole, TADY ZNÁM KAŽDÝHO! A pak, že takovejhle film s jasnejma pravidlama, chlapíkem z videopůjčovny, spoustou drsnejch keců, koksu, lehkejch holek, ujetejch chlápků, okořeněnej drsným humorem a zhuleným Pittem, prostě nikdo jinej napsat nedokáže. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci zjistit, jestli policajty zajímá mrtvej pasák. 2.) Chci vidět G.Oldmana v jeho další nádherné roli padoucha. 3.) Zavzpomínat na mládí. 4.) Jsem fanda Q.Tarantina a jeho dialogů. 5.) Nevěřím, že P.Arguette může bejt nejdrsnější holkou co znám.// Takovej ten film, kdy si až do konce nejste jistí, jestli je to myšleno vážně. Vlastně ani potom! Ale hlavně: FILMOVEJ FANDA PŘEŽIJE VŠECHNO! (je fajn potkávat lidi se stejnejma zájmama!) PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Galerie (116)

Zajímavosti (64)

  • Producenti nejdříve pro režii filmu vybrali Williama Lustiga - autora několika béčkových "exploitation" snímků jako Maniak nebo série Maniac Cop. Tarantino byl nejdříve rád, ale poté se začal obávat, že Lustig nezvládne přejít k více středoproudé filmařině. (montana_cz)
  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles a Detroite. (Real Tom Hardy)
  • Gary Oldman v roku 2011 uviedol, že jedna z dvoch jeho najobľúbenejších rolí celej jeho kariéry je práve rola Drexla v tomto filme. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

V neděli 19. srpna zhruba ve 12:30 režisér Tony Scott „bez zaváhání“ skočil z mostu Vincenta Thomase v San Pedru. Skok byl smrtelný. V Scottově kanceláři byl posléze nalezen dopis na rozloučenou,… (více)

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (více)

Reklama

Reklama