Pravdivá romance

True Romance

Pravdivá romanca

Thriller / Romantický / Krimi

USA / Francie, 1993, 121 min

Já vám nevím, člověk z toho má bezprostředně po naskočení závěrečných titulků dobrý pocit, že jen tak nezahodil dvě hodiny svého života, ale po uležení si vlastně říká: O čem, že to vlastně bylo? Vzpomíná si paradoxně jen na cameo roličky - zejména excelentního Oldmanova Drexla, tátu Hoppera a Dona Walkena. Je to škoda, protože Tarantinovo jméno u položky scénář tolik slibovalo...(27.1.2012)

Dost dobrá drsárna, kterou když jsem viděl poprvé, tak jsem vůbec netušil "wo co gou" a myslel jsem si, že jde fakt o romanci (!). :) Brzy jsem ale byl vyveden z omylu a posléze i překvapen, když jsem zjistil, že jedním z "pachatelů" tohoto filmu je i Quentin Tarantino. Vynikající scénář a velmi dobré herecké výkony (hlavně u Slatera to tedy stojí za zmínku, protože od Jména růže víceméně jen paběrkoval), spousta akce, krve, střílení a napětí, prostě ideální oddechovka. :) Ne, ale vážně, tenhle film stojí za vidění a všem příznivcům "ďábelského" Quentina se jistě bude líbit.(21.5.2003)

už tento film bol predzvesťou, že onedlho vyjde najžiarivejšia hviezda gangsterských čiernych komédií. tarantinov scenár ponúkol všetko, na čo sme u neho zvyknutí (dokonca aj to, že všetky jeho filmy už od úplného počiatku majú akési šťastie na hviezdami preplnené obsadenie), krv, absurdné akčné scény, násilie, čierny humor, podivní týpkovia vedúci naozaj brilantné podivné dialógy či monológy a pritom je to úplne jednoduchá americká romantika. pravdupovediac som očakával trošku viac, keďže mi to vkuse každý chválil, ale aj tak sa mi to bohovsky páčilo. Tony Scott to po režijnej stránke rozhodne nepokazil (aj keď všetci vieme, že keď si tarantino zrežíruje svoj scenár sám, tak to má o level väčšie gule) A ešte k tým cameo rolám, ktorých tu bolo habadej a samé herecké skvosty, tak len orientačne - to Clerencovo elvisovské alter ego v zlatom kabáte bol Val Kilmer, ale to už asi viete. No a povinná otázka na záver - zabili Brada Pitta?(6.1.2006)

Naprosto parádní jízda s Tarantinovými dialogy (prakticky i hluchý pozná, kdo scénář napsal, aniž by se musel podívat do titulků) a režií Tonyho Scotta v době, kdy neměl tak rád filtry. True Romance je poctivý biják a svým způsobem i kult. Nebudu zde psát dlouho, tohle je jeden z těch filmů, ke kterým už bylo vše sepsáno a mnohem lépe, snad jen, že tohle je pro mě nejlepší Tarantinův scénář a dost možná i nejlepší Scottův film. 100 %.(18.10.2012)

Film který si utahuje z gangsterek a staví na pár skvěle zahraných charakterech. Od rádoby negerského pasáka/ dealera Gary Oldmana po vysmaženýho Brada Pitta. Perfektní je také Walken, jehož scénka s Dennisem Hopperem je pro mne úplným vrcholem filmu. Ústřední pár se povedl na jedna, jak Slater (prodavač komiksů:) tak mladá Patricia Arquette jsou alespoň pro mě neokoukaní a hlavně jim to jde dohromady. Občas super dialogy + tarantinovský humor. Z původních pěti jsem ale po druhém shlédnutí šel na čtyři, moc hezký ale ne zase nějak dechberoucí film.(2.1.2008)

• - Tony Scott chtěl z počátku točit Gaunery, ale Tarantino mu vysvětlil, že ty chce realizovat on sám. Po přečtení scénářů k Pravdivé romanci a Takovým normálním zabijákům si Scott vybral právě Romanci, jelikož se mu zamlouvala ještě více než scénář Gaunerů. (montana_cz)

• - Tarantino si původně v roli Clarence představoval někoho neznámého a ne až tak pohledného. Někoho jako Roberta Carrandina. (beran-ek)

• - Clarence (Christian Slater) hovorí Donowitzovi (Saul Rubinek) o kokaíne ako o "Dr. Živagovi". Dr. Živaga napísal Boris Pasternak a Boris je aj meno jedného z Donowitzových bodyguardov. (Sociopath)