Pravdivá romance

True Romance

Pravdivá romanca

Thriller / Romantický / Krimi

USA / Francie, 1993, 121 min

"People have asked me: So would you ever do a romance movie? like that's not what I would do. Well, I did a romantic movie, True Romance. No, no, I mean like a real romantic movie. Well that is a real romantic movie. No, like one without violence? Well there'll be a lot of things in any movie I do that will be contradictory, but anybody who's a fan of the movie can tell you, the title - True Romance - is not ironic...this is true romance." Q.T.(8.2.2010)

Film který si utahuje z gangsterek a staví na pár skvěle zahraných charakterech. Od rádoby negerského pasáka/ dealera Gary Oldmana po vysmaženýho Brada Pitta. Perfektní je také Walken, jehož scénka s Dennisem Hopperem je pro mne úplným vrcholem filmu. Ústřední pár se povedl na jedna, jak Slater (prodavač komiksů:) tak mladá Patricia Arquette jsou alespoň pro mě neokoukaní a hlavně jim to jde dohromady. Občas super dialogy + tarantinovský humor. Z původních pěti jsem ale po druhém shlédnutí šel na čtyři, moc hezký ale ne zase nějak dechberoucí film.(2.1.2008)

Quentinův zvrácený smysl pro humor a mladá léta Tonyho Scotta? Těžko se téhle jízdě odolává i přes její stárnoucí vizáž. Je to asi podruhé co vidím Christiana Slatera hrát zajímavě a dokonce mě nenudí (poprvé to byla Woo-ova Operace zlomený šíp). Patricia Arquette není podle mě zrovna modelka ani krasavice, takže radší bych vynechal její call girl(holku na zavolanou :D). Dennis Hoppera je ve filmu stejně jako Gary Oldman "velmi dlouho dobu", takže jejich cameo potěší. Musím přiznat, že Gary ze své role dostal všechno co mohl jeho pasák je naprosto skvělý!Takový Brad Pitt také stojí za zmínku. Jeho hulič ležící spící na gauči je opravdu rolička pro jeho obdivovatelky jako stvořená. Film opravdu velmi hodně těží ze scénáře a obsazení, které je velmi kvalitní a rychle se mění(no jo kulky jsou rychlí potvory). Tony Scott na svá nejlepší léta v této době ještě čekal a jeho styl je v půlce cesty k dnešní slasti vizuální krásy.(25.8.2005)

Behom dvoch hodin sa staneme svedkami "cesty za americkym snom" podareneho parika v podani Slater/Arquette.Ako uz byva zvykom u tarantinovskych filmoch nasilim sa nesetri (najviac ma dostala scena krehka Arquette vs. zabijak Gandolfini ;) Brad Pitt ma zase raz prekvapil v ulohe zhuleneho pohodaka. O hereckom vykone Gary Oldmana by som mohol pisat ody.(25.2.2004)

Film, ve kterém není vůbec poznat, že ho točil vizuální šílenec dneška Tony Scott. Až na závěrečnou přestřelku bych to do něj vážně neřekl. Za to scénář od Tarantina čumí z každýho rohu a je úplně super. Filmové narážky, skvělé dialogy a navíc obsazení hromady hvězd (zhulený Pitt je nejlepší). K tomu výborná ústřední dvojice a jednoduchá hlavní melodie.(2.1.2007)

• - Tarantino prodal svůj scénář filmaři Samuelu Hadidovi za přímou platbu 13 000$. Byla to nejmenší možná částka, kterou Tarantinovi mohl vyplatit a zároveň nejvyšší honorář, který do té doby dostal. (beran-ek)

• - Úvodní proslov hlavní postavy o tom, že kdyby musel souložit s mužem, vybral by si Elvise Presleyho, byl scenáristou, Quentinem Tarantinem, už jednou použit v jeho prvním filmu My Best Friend's Birthday. (H34D)

• - Virgil (James Galdolfini) se ptá Floyda (Brad Pitt), kam jeli Alabama Whitman (Patricia Arquette) a Clarence Worley (Christian Slater), přičemž Floyd se dívá na film Freejack (1992). (korbitch22)