Celkem pohodová gangsterka, jen škoda, že se Scott nedržel scénáře doslovně, ještě větší, že jej scénárista nenatočil sám - chybí mi vymazlenost jednotlivých scén, netuctovost hudebního podkresu a větší důraz na herce, naopak, "tarantinovštinou" je vyloženě cítit epizoda o "původu Siciliánů" či výstupy Ch.Walkena, T.Sizemorea i výborného B.Pitta, ovšem celek je nekompaktní a přechody z jednotlivých scén působí násilně a nepřirozeně.(14.7.2010)

Pravý Tarantino, krvavé a hlavně zatraceně vtipné. Scottovi se s jeho scénářem podařilo vykouzlit výborný film. Hlavně ten humor a nespočet nejroztodivnějších postav drží tenhle film tak u sebe, že nemá žádnou šanci se rozpadnout. Zimmer se ukázal s hudbou a hlavním motivem, který se vám vryje do hlavy. Všudypřítomný Elvis a jeho iluze nemají chybu. A všichni herci v naprosto úžasných kreacích dělají tenhle film nezapomenutelným.(2.1.2007)

„It ain´t white boy day, is it?“ Troufám si tvrdit, že kdyby pan Quentin Tarantino nebyl ošklivě bohatý filmař s neomezenou tvůrčí svobodou, byl by Clarencem Worleyem.. Těžko říct, jestli by scénářem původně zamyšlené nechronologické řadění scén a absence happy endu provedly s True Romance nějaké zásadní zemětřesení, protože Scott stejně válí se svým filmem jen v jednotlivostech (scéna "Maurské geny dona Coccottiho", detektiv T.Sizemore, či ústřední melodie hodící se do dokumentu z africké savany), ale prý existuje fanouškovský sestřih, kde si to lze částečně ověřit. No nic, zůstávají mi dva důležité poznatky - za všechno to násilí může našeptávač Elvis Presley a kdykoliv se objeví S.L.Jackson ve spojitosti s Quintem, stočí se řeč na lízání..(7.7.2011)

Quentinův zvrácený smysl pro humor a mladá léta Tonyho Scotta? Těžko se téhle jízdě odolává i přes její stárnoucí vizáž. Je to asi podruhé co vidím Christiana Slatera hrát zajímavě a dokonce mě nenudí (poprvé to byla Woo-ova Operace zlomený šíp). Patricia Arquette není podle mě zrovna modelka ani krasavice, takže radší bych vynechal její call girl(holku na zavolanou :D). Dennis Hoppera je ve filmu stejně jako Gary Oldman "velmi dlouho dobu", takže jejich cameo potěší. Musím přiznat, že Gary ze své role dostal všechno co mohl jeho pasák je naprosto skvělý!Takový Brad Pitt také stojí za zmínku. Jeho hulič ležící spící na gauči je opravdu rolička pro jeho obdivovatelky jako stvořená. Film opravdu velmi hodně těží ze scénáře a obsazení, které je velmi kvalitní a rychle se mění(no jo kulky jsou rychlí potvory). Tony Scott na svá nejlepší léta v této době ještě čekal a jeho styl je v půlce cesty k dnešní slasti vizuální krásy.(25.8.2005)

Tarantino se skutečně nezapře. Galerie hollywoodských hvězd, které se v tomto filmu průběžně objevují, dodává šmrnc i jinak slabším scénám. Finální přestřelka s krvavým koncem už jen definitivně podtrhne silný zážitek. Nejlepšími scénami jsou "výslechy" prováděné na Dennisi Hopperovi od mistra Walkena a na Patricii Arquette zabijákem v motelu. Brutální, výtečně natočené, rozvleklé, mrazivě humorné.... = tarantinovské. Když už jsem chtěl pomalu v hodnocení slevit na 4*, objevil se famózní, veselý a blbý policajt Tom Sizemore a bylo jasno. Výborná práce. I když musím souhlasit s těmi, podle kterých by režie v rukou samotného Tarantina udělala z filmu legendu.(2.1.2007)