Pravdivá romance

True Romance

Pravdivá romanca

Thriller / Romantický / Krimi

USA / Francie, 1993, 121 min

Hodně povedený krvavý slaďák. Rukopis Quentina Tarantina se nechá velice snadno poznat podle jeho nejtypičtějších rysů. Krev a násilí prokombinované s černým humorem a proslazené romantickou láskou a zakončené přešťastným koncem. Christian Slater (v jedné ze svých nejlepších rolích) a přirozeně krásná Patricia Arquette podali výborné herecké výkony, ale na filmu jsou nejlepší malé role. Neustále zhulený Brad Pitt, Val Kilmer, kterému ani neuvidíte do tváře, Gary Oldman jako vypatlaný drsný dreďák, půlminutový výstup Samuela L.Jacksona a další výtečné role. Pokud chcete vidět film který je drsný a romantický zároveň, "Pravdivá romance" je pro vás jasná volba.(25.1.2006)

Scénář Quentina Tarantina je zkrátka ve filmu náležitě znát. Také se jedná o film z doby, kdy se ještě Tony Scott zajímal více o děj filmu a neexpetimentoval se střihem a kamerou. Obsazení rolí je více než slušné. Bohužel se spousta těchto hereckých es objeví v jedné nebo ve dvou scénách. Ty ale stojí určitě za to. No sami uznejte. Gary Oldman nosí na hlavě dredy, Christopher Walken je Sicilián, Brad Pitt vyhulenec, kterému je vše jedno... A tak by se dalo pokračovat prakticky donekonečna. Rozhodně velmi slušný nadprůměr.(24.8.2008)

Naprosto ultra genialni main theme je hlavni duvod, proc jsem si film pustil. Precejen v hlavni roli neni zadna velka hvezda, ale o to vic prekvapi, jak kvalitne hrajou. K tomu tu maj navic maly, ale zasadni role krutaci jako Oldman, Walken, Hopper nebo Jackson, ktery proste nemaj chybu. Z ostatnich stoji za zminku treba flakac Brad Pitt. Na scenari je videt, ze ho psal Quentin, takze tu je spousta genialnich rozhovoru a krvavy akce. Je mozny, ze kdyby i sam reziroval, mohl bejt vysledek jeste lepsi, ale Tony to zvlad perfektne a ja se skvele bavil. Perfektni film.(6.5.2007)

Už dlouho mě ve filmu něco tak nevytáčelo, jako melodie provázející celý tento film. Když pominu tento fakt, musím uznat, že se T. Scottovi podařilo převést tarantinovo scénář na stříbrné plátno celkem úspěšně. Scénář, který patří mezi Tarantinovo nejnabitější, neboť každou chvilkou chrlí na diváka romantiku, krvavou přestřelku, prvotřídní dialogy a kulturní odkazy. Jen se mi celou dobu honilo hlavou, jak celý film udělat ještě zajímavější a tarantinovější. Především bych uvítal méně zbytečných a rádoby procítěných scén. Neskutečně překvapila herecká účast Christopher Walkena a Jamese Gandolfiniho, naopak mě zklamala postava slečny Alabamy, představoval bych si jí tak trojnásobně víc sexy.(19.5.2013)

True Romance slibuje pořádný nářez, ještě když před zhlédnutím snímku vidíte zvučné jména na všech postech ( scénář – Q. Tarantino, režie – T. Sčoty, hudba – H. Zimmer, herci – Ch. Slater, P. Arquette, D. Hopper, G. Oldman, B. Pitt a ještě třeba Ch. Walken ) a čtete v některých ohlasech na film, že se jedná o snímek KULTOVNÍ. Já osobně čekal hodně ( Tarantinovky mám hodně rád ) a jsem trochu zklamán. Jako celek mě film do kolen rozhodně nedostal, ale pár scén a postav je doopravdy skvělých. Pravdivá Romance je originální dílo, které se každému divákovi musí alespoň pár okamžiky zalíbit. 8/10-(30.7.2011)

• - Film, který Alabama a Clarence sledují v Clarencově bytě je Lepší zítřek 2 od Johna Woo. (Poker_Face)

• - Věta „Nejsi slepý, jenom máš krev v očích,“ zazněla také v dřívějším Tarantinově snímku Gauneři (1992). Ve stejném filmu zazněla i další fráze „Asi si myslí, že je Charles Bronson,“ kterou ve filmu pronesl Drexl Spivey (Gary Oldman). Dále lze najít odkaz například na snímek Bullittův případ (1968).  (SeBig)

• - Producenti nejdříve pro režii filmu vybrali Williama Lustiga - autora několika béčkových "exploitation" snímků jako Maniak nebo série Maniac Cop. Tarantino byl nejdříve rád, ale poté se začal obávat, že Lustig nezvládne přejít k více středoproudé filmařině. (montana_cz)