Romantika ve styla Quentina Tarantina. Režii sice přenechal jiným, ale napsal scénář a dokonce si zahrál i malou roličku. Své dítě ovšem otce nezapře. Brutální řežba, absurdní kecy a láska k filmu.(2.8.2010)

Skoro vynikající-Tarantino se předvedl už v mnohem lepší formě!(7.7.2002)

Naprosto ultra genialni main theme je hlavni duvod, proc jsem si film pustil. Precejen v hlavni roli neni zadna velka hvezda, ale o to vic prekvapi, jak kvalitne hrajou. K tomu tu maj navic maly, ale zasadni role krutaci jako Oldman, Walken, Hopper nebo Jackson, ktery proste nemaj chybu. Z ostatnich stoji za zminku treba flakac Brad Pitt. Na scenari je videt, ze ho psal Quentin, takze tu je spousta genialnich rozhovoru a krvavy akce. Je mozny, ze kdyby i sam reziroval, mohl bejt vysledek jeste lepsi, ale Tony to zvlad perfektne a ja se skvele bavil. Perfektni film.(6.5.2007)

pocta romantice, kung-fu filmům a elvisovi..;-)(4.12.2007)

Jo, tak tohle je nejlepší film Tonyho Scotta. Naprosto bezkonkurenčně. Velký podíl na tom má hravý scénář Quentina Tarantina, jímž se Pravdivá romance odlišuje od novějších Tonyho dobrých filmů typu Nepřítel státu. Na tenhle film se totiž nejenom dobře dívá, ale minimálně stejnou radost působí i poslouchat jeho dialogy.(11.2.2012)

• - Tony Scott chtěl z počátku točit Gaunery, ale Tarantino mu vysvětlil, že ty chce realizovat on sám. Po přečtení scénářů k Pravdivé romanci a Takovým normálním zabijákům si Scott vybral právě Romanci, jelikož se mu zamlouvala ještě více než scénář Gaunerů. (montana_cz)

• - Tarantino prodal svůj scénář filmaři Samuelu Hadidovi za přímou platbu 13 000$. Byla to nejmenší možná částka, kterou Tarantinovi mohl vyplatit a zároveň nejvyšší honorář, který do té doby dostal. (beran-ek)

• - Plakát k filmu, na nějž Tony Scott napsal: "Quentine, tohle je nejlepší scénář a nejlepší film, co jsem kdy dělal. Chci něco dalšího." vlastní Quentin Tarantino. (SallyZen)