Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

.killer.

Tarantinův scénář to byl. Jeho film bohužel ne. V Quentinových očích by tento snímek vypadal určitě jinak, ale tak jak ho podal Tony Scott se mi i přesto líbil. Cesta jednoho chudého prodavače komiksů šla vzhůru celkem rychle, takže jsem se v podstatě ani chvilku nenudil. Zklamáním u tohoto filmu byla jednoznačně hudba. Nevím, co při skládání Zimmer dělal, ale evidentně se k němu dostal ten kufr s kokainem za 200 táců. ()

vetsinezobri

Královské obsazení, scénář Tarantina, atypická hudba a Tony Scott. Občas mi tam od Tonyho probleskl Poslední skaut skrz tu syrovost a zaprášené prostředí. Oldman a Walken mají charisma, až to není pěkný. Ti se pro záporáky prostě narodili. ()

Stanix

Příjemně odvíjející se děj protkaný typicky Quentinovskými zvraty „ad absurdum“ s širokým a zajímavým hereckým obsazením. Slaterovo podání cílevědomého, „elvisofanatického“ Clarence bylo v celku přijemného ražení. Ovšem výkon Oldmana, Walkena i Hoppera byl téměř bezchybný. Scénu s filozofickou slovní přestřelkou mezi sicilským „Donem“ a přesluhujícím strážcem zákona jsem si opravdu vychutnával. Mínus patří nevhodnému hudebnímu podkresu, kde se křečovitě snažilo dosáhnout kontrastu za každou cenu. ()

Izz

Těžko soudit,jestli je Pravdivá romance spíše filmem Tonyho Scotta nebo Quentina Tarantna.Jisté je každopádně to,že spojením těchto silných tvůrčích osobností přineslo neskonale stylový,skvěle obsazený,vtipný i napínavý film,který můžu vidět kdykoliv a vždycky na mě skvěle zafunguje.Pecka. ()

PavelH

Nedávno jsem zaslech, že Tarantino už nechce natáčet, že už ho nebavěj dogotální technologie, že už bude jen psát a produkovat. Kdyby to vypadalo takhle, tak by to bylo jen smutný, a ne tragédie. Tonymu se povedlo něco, co Oliver nejspíš podělal. Tohle je taková sladší tarantinovka, stějně roztomilá jako hlavní hrdinka, i když se tam mluví sprostě a krev teče proudem. Tohle je přesně to, na co se chci podívat, když si nechci uvařit mozek a přesto vidět dobrej film. ()

Mitchl

Skvělej film.Akční jízda od začátku do konce.Scénář od Quentina tradičně supr,k tomu to hvězdny obsazeni.To nemohlo dopadnout špatně.Vyniká hlavně sympatická ustředni dvojice..Alabamě a Clarencovi sem fandil od začátku a sem moc rád za to jak to vše dopadlo. ()

Knor

Jasná ukázka dokonalé kombinace vynikající režie a scénáře, Tony Scott drží film ve svém našlapaném akčním tempu a Tarantino svým scénářem dokáže poutat nepřetržitě pozornost. Spousta zajímavých postav jako v málokterém filmu, pár nezapomenutelných scén a spouta černého humoru v perfektním zamilované gangsterce, no prostě paráda. ()

Hanzo47

Po dlouhé době skvělý film, který mě dokázal držet v Tarantinovské blaženosti. Už na začátku jsem vycítil ten styl a kouzlo které do toho Quentin vnesl a i když se místy ztrácelo díky hezkému hudebnímu doprovodu a precizním hercům mi to ani trochu nevadilo. ()

Shredder

Tarantina je zo scenaru citit, ale predsa tu chybaju tie nuansy, ktore robia jeho filmy takymi vynimocnymi. Scott sa trafil do toho spravneho tonu len v jednej scenke (Sicilians), a ta je vrcholom filmu. Pri Hopperovej edukacii Walkena o genoch jeho predkov som sa nielen smial na plne hrdlo, ale tiez percipoval tu ojedinelu rozkos, ktora sa z casu na cas dostavi pri takychto silnych filmovych momentoch. Okrem toho a viditelneho podpisu od Tarantina je vsak True Romance len klasicka, aj ked sympaticka kriminalka s uz tradicne dobrou hudbou od Zimmera. ()

john.h

I kdyby tenhle film měl jenom scénu s Hopperem a Walkenem a zbytek byla sračka, bylo by to pořád díky té scéně skvělý. Zbytek ale sračka není a jedna parádní a zapamatovatelná scéna střídá druhou (zcela jistě díky Tarantinovu scénáři). Chtělo by to víc takových filmů i dnes. ()

Voyer

Co se tarantinovek bez Tarantina týče, mnohem víc se mi líbí (pře)stylizovanost Natural Born Killers než Scottovy True Romance. Některé scény vyloženě zabíjí trapácká hudba, kdy to vypadá, že Cimr složil generickou hudbu do výtahu a náhodou ji šoupl Scottovi do jeho filmu. Přestože dialogy jsou tarantinovské, scény navozují méně napětí-uvolnění, na které jsme tolik zvyklí od Tarantina. Pěkná, ale zapomenutelná podívaná. Cameo SLJ byl jeden z vrcholů filmu, typické tarantino hlody v provedení jeho (dnes již) dvorního herce. ()

G04T

Ten Tarantino je tam prostě znát. Výborný krvavý orgie říznutý s brutálnim černym humorem, jak to od Quentina všichni známe. ()

Duke90

Svěží "tarantinovská scottovka" jejíž ústřední hudební motiv Hanse Zimmera "You're So Cool" prakticky nemohu dostat z hlavy jak moc je chytlavý! Nebudu polemizovat nad tím, jak by film dopadl pouze v rukách samotného Tarantina, protože nejsem vševědoucí, abych hodnotil něco, co stejně nikdy nevzniklo. Tahle jízda výstředního zamilovaného páru je společně s Zapadákov (1973) a Zběsilost v srdci (1990) vážně super a může za to především vyvážené rozvrstvení mnoha postav, z nichž žádný herecký představitel/ka nezůstane nepovšimnut. Při excelentním rozhovoru Christophera Walkena a Dennise Hoppera na chvilku zapomenete, že za kamerou stojí Tony Scott, kdežto střet s ďáblem Gary Oldmanem Vám Scotta zase velice rychle připomene. James Gandolfini v mini roličce už tehdy předvedl záblesk pozdějšího Tony Soprana. No a k hlavní dvojici bych asi stručně řekl, že mi prostě sedla. "True Romance" je určitě film, ke kterému je potřeba se po pár letech s radostí vracet. ()

wege

Poznáš, kdo to napsal, ještě byl ve formě. Nebyl ještě ten namyšlený kokot, který se z něj později stal. Objektivně jsem to měl ohodnocené za 5 a vůbec jsem si ale nepamatoval. Na 5 to nebylo, nemělo to prostě koule jako ostatní tak trochu podobné filmy té doby. Dopadlo to ale dobře, odjeli spolu za sluncem. Občas se to někomu podaří, nám kterým se to nepovedlo, nezbývá než závidět. Mále ale prostor dostat další šanci, možná. Podruhé. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 33). ()

Zdenda

Brutální, násilné, zajímavé a velmi zábavné. Oproti minule Zvedám svoje hodnocení o jednu hvězdičku... ()

nula87

Vynikající propracovaný scénář, se spoustou "tarantinovských" vtípků, odkazů a náhod dává dohromady vynikající kousek. A možná kdyby si to natočil sám... ()

herrbierer

Pro mě hodně dobrá čtyřka (s náběhem na pětku). Taky jsem si nejdřív říkal, že by film dopadl mnohem lépe, kdyby ho natočil sám Tarantino, ale nakonec jsem změnil názor. Tedy ona je to bez pochyby pravda, že by film dopadl ještě lépe, ale i takhle má svoji nezaměnitelnou poetiku. Spojení Tarantinova scénáře se Scottovou režií se zpočátku jeví trošku divně (zejména díky Scottovu typickému dynamckému stylu, který se zde sice snažil krotit, ale stejně je to znát), ale když se mi to uleželo v hlavě, zjistil jsem, že je to naprosto lahůdková záležitost. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera