Bat55

Nebyť toho konca na baseballovom ihrisku, mohlo to byť aj na plný počet. Podľa môjho názoru jedna z najvtipnejších Sandlerových komédií, ktorá stavia hlavne na skvelom hereckom obsadení. Výkon Jacka Nicholsona je opäť úžasný (a hlavne jeho mimika) a postava psychiatra Buddyho Rydella je asi jeho najbláznivejšou. Tak trošku zvrhlejší film, než som čakal. Ale zábava je to veľmi dobrá. /80%/ ()

ABLABLABLA

Sandler a Nicholson jsou prostě PÁNI herci a když se spojí dohromady v jedné komedii, to je teprve něco. Tohle byla prostě komedie jak má být. NIjak zbytečně komplikovaná, ale zároveň ne stupidní, se skvělými herci a Jsem tak hezká, jsem tak šťastná...." ()

kaylin

Jsou tady skvělé momenty a skvělé postavy, které byly naprosto dokonale zahrány. Jack Nicholson, Woody Harrelson, Luis Guzmán a samozřejmě John Torturro jsou jen krátkým výčtem zajímavých hereckých výkonů. Jenže příběh celkově moc nefunguje a v konečném vyznění je to takové podivné a těžko uvěřitelné. Kvůli těm postavám na to ale stojí zato kouknout. ()

jajinka

Tak tenhle film mě zklamal na celé čáře... Od A. Sandlera jsem čekala mnohem lepší výkon, než jaký podal... Tak se z tohoto filmu stal jen další rádoby vtipný americký kousek... ()

Rakosnicek77

Krásný pohled na léčbu šokem :-) Taková infiltrace terapie až ke kořenům osobního života, by jednoho přivedla spíš do blázince! :-) Skvělá komedie, skvělé obsazení, dokonalá zábava! ()

Zhago

Po projekci teto komedie jsem se pristihl, jak si zpivam "I feel pretty, so pretty". Znaly divak vi urcite proc. A kdo Kurs sebeovladani nevidel, tak at si na nej a skveleho Nicholsona zajde! ()

Desperado

Je to typický Sandler vo svojej kryštalicky čistej podobe. Príbeh sandlerovský, herci sandlerovskí, moralita sandlerovská, humor sandlerovský a koniec takisto akoby vypadol z oka predchádzajúcim sandlerovkám. A čerešničkou na torte je samozrejme Jack Nicholson a jeho herecký koncert - to on ťahá celý film a robí z neho skvelú zábavu, pretože Sandlerova postava je absolútne nezaujímavá a takpovediac len prihráva na smeč Nicholsonovi. Napriek tomu že sandlerove filmy nemusím, pri tomto som sa veľmi slušne bavil , a to hlavne vďaka Nicholsonovi. Jeho kreácie v jednotlivých situáciách sú jednoducho nezabudnuteľné. Čiže zhrnuté - sandlerova komédia za 3 + nicholson ako špeciál bod = 4 na exota adama veľmi slušné hodnotenie. ()

MATADOR

Opět velmi zdařilá komedie s Adamem Sandlerem. Po celý film jsem měl nějaké nedostatky v příběhu, ale ty se nakonec rozpletly s koncem. Zajímavě stvořená dvojice Sandler/Nicholson. *** ()

PogoJoe

Komedii, která nepobaví, nemůžu hodnotit příliš kladně. Rozdíl v talentu a herectví pánů Sandlera a Nicholsona byl, je a bude neuvěřitelně propastný a snad jediným pocitem, který jsem si z tohoto snímku odnesl, byla podivná chuť zamorodovat toho šílenýho psychouše (naštěstí ztvárněného s charismatckou chutí), který mi lezl na nervy více než hlavnímu hrdinovi - Mr. Nicholson: smekám. A pak také neschopného scénáristu a režiséra, kteří si se zvoleným materiálem neporadili. ()

Sigurd

Dvě věci se Kurzu sebeovládání upřít nedají. Nápad a slušné herecké obsazení- Tímto však bohužel výčet kladů končí. A. Sandler, hrající protentokrát úsporně s neměnným výrazem věčného otloukánka, marně drží krok s mistrem psychoušských rolí J. Nicholsonem. Ten, ač ukazující jen svůj komediální standard, představuje pro diváka opravdový vrchol snímku. Co nás tedy čeká? Nikterak převratný děj, dostane se i na křečovité, rádoby humorné scény nemající s pojmem bláznivá komedie absolutně nic společného. Věřte nebo ne, ve druhé části filmu se dokonce objeví něco nebezpečně připomínajícího gradaci. Samozřejmě jen z dálky. A „překvapivý“ závěr uvede věci „na pravou míru“. Happy end na N.Y. stadiónu aneb možná přijde i Woody Harrelson. Nějaké to poplácání po zádech, zamáčknout slzu a rozvalit se spokojeně v křesle. A proč taky ne. Právě jsem úspěšně absolvoval Kurz sebeovládání. Stálo to dost velkou námahu, nevypnout film už v půlce. 50% ()

JohnMiller

Samotná zápletka s incidentom v lietadle ma celkom zaujala. Náhodou sa hlavná postava (Adam Sandler) dostane do konfliktu s personálom v lietadle a nakoniec to skončí tak, že má od súdu nakázané chodiť na kurzy sebaovládanie. Po tom ako nastúpi na pódium Jack Nicholson ma dej začal postupne nudiť. Jeho hlášky boli síce slušné ale celkovo ma to už neudržalo v napätí a ani som sa nesmial. ()

kajas

Je zřejmé, že herecké výkony Adama Sandlera jsou čím dál lepší, přesto se podle mě v "Kursu sebeovládání" vrací do devadesátých let minulého století. Hrozně mě mrzí tohle napsat, protože Adam patří k mým oblíbeným hercům, ale tohle byla prostě hrůza. A nejen kvůli němu. Jack Nicholson jako magor psychiatr mi vůbec nesedl. ()

Aleee89

Tenhle film půjčila kámoška a že se na něj u ní podíváme... Vůbec jsem nevěděla, co to je, nemohla jsem ho nikam zařadit, protože jsem o něm nic neslyšela. Ale docela mile mě překvapil. Nicholson hraje dobře a Sandler není nejhorší, ale nemiluju ho. Děj byl zajímavý, takový vývoj jsem teda nečekala... ()

Fanucci

Až na pár momentů mimořádně nevtipné a nudné. Po filmech typu Vodonoš, Opilí láskou atd... Sandlera nemám v lásce a ani jsem od něj v Kursu sebeovládání nic nečekal. Zato do Nicholsona jsem vkládal velké naděje. Bohužel zbytečně... ()

Had6

Průměrný film s nadprůměrným obsazením. Rozhodně si nebudu jeho jednotlivé pasáže přeříkávat před spaním. ()

honajz2

Sandlera moc nemusím, ale tady mi překvapivě sedl. A vůbec - celkově se mi ten film docela líbil. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se do něho dostal, ale pak už jsem se příjemně bavil. Dokonce i ten humor je zde celkem inteligentní, až na pár trapných výjimek, takže proč ne. Klidně bych si to i pustil znova, byť jsou tam hluchá místa, ale i tak je to příjemný film a jako komedie funguje dobře. 4* ()

Chen

Celou dobu jsem měl z filmu dobrý pocit, ale bohužel konec mě zrovna nenadchnul. Pointa sice zajímavá, ale myslím, že zpětně kazí dojem z většiny humorných scén. ()