Invaze lupičů těl

Invasion of the Body Snatchers

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1956, 80 min

Dost napinavy film o tajemnych udalostech v Santa Mire :-). Dnes trosku usmevne, ale zas tak moc ne, cili koukat se na to da...ale hlavne! naprosto prekrasna Dana Wynter...(jaktoze jsem ji neznal! Clovek se stale uci...)(23.11.2008)

Napínavé od začátku do samého konce. Donu Siegelovi se děj daří udržet stravitelný i pro dnešního diváka - přítomnost velkých zelených lusků ani naivní zamilované dialogy ústřední dvojce nedokáží narušit houstnoucí atmosféru. Je jen škoda, že se k filmu muselo dotočit zlehčující orámování z psychiatrické léčebny.(24.12.2005)

Až na koráby silnic a telefonní spojovatelku není na tomto filmu vůbec nic zastaralého. Počáteční expozice je sice malinko kostrbatá -- trochu naivní zjišťování, co se vlastně děje. Ale na druhou stranu zřejmě jsem paranoik a skeptik já, a hlavní hrdina jen přirozeně věří lidem, které zná, když říkají pravdu, byť velmi zvláštní. Pak se to ale docela slušně rozjede a se spiknutím na vyměnění pozemšťanů za invazní druh se neuhýbá do zjednodušení. Solidní rozpočet je, tisíceré díky, vidět nikoli na nějakých příšerách a "efektech", ale na pečlivé výpravě a nezvykle velkých scénách (pravda, jen několika). A samozřejmě škoda závěrečné půlminuty s nadějí -- bez ní by to bylo ještě působivější. It's alive, it's alive!!!(23.3.2013)

Intenzivní a svým způsobem inteligentní žánrová delikatesa, jejíž hlavní poselství o atomových hrozbách a McCarthyho diktatuře již sice trochu vyšumělo, ovšem nevídaně osobité a atmosférické zpracování triumfuje i dnes. Siegel byl výborný řemeslník a téměř úplnou absenci vizuálních efektů takřka dokonale nahradil jednak chytře promyšleným scénářem o neviditelné invazi, a jednak navázáním vztahu se sympatickými postavami, kteří jsou sami proti drtivé přesile. Úvodní část už léty trochu ztrácí na působivosti, avšak strhující závěr včetně otevřeného vyústění dalece převyšuje většinu scifáren, které sází raději na akci a hromadu efektů. A remake je překvapivě neméně povedený. 80%(12.1.2014)

Pecka !!! Parádní herecké výkony hlavní dvojice, skvělá kamera , která si dokonale hraje se stíny , famozní hudba a hlavně kulervoucí atmosféra jaká se jen tak nevidí. Je to děsivé, je to znepokojující je to prostě super a já ač nejsem žádnej filmovej znalec, tak tady bych dokonce i já dokázal básnit proč je to tak dobrý, ale koho to zajímá? :-D Na moje ódy na radost zvysoka kašlete a radši si to pusťte večer doma a poznáte to na vlastní kůži, teda pokud je to vůbec ještě Vaše kůže. A pokud to jste vůbec ještě Vy...(19.12.2014)

• - Film vznikl na motivy románu Jacka Finneye „The Body Snatchers". (Hans.)

• - 12. června 2001 vyhlásila AFI "100 ROKŮ....100 VZRUŠENÍ". Jedná se o 100 nejlepších amerických filmů. Invaze lupičů těl je na místě č. 47. (Terva)

• - V roce 2008 zveřejnil Americký filmový institut deset nejlepších klasických amerických filmů. Invaze lupičů těl byla na devátém místě v žánru sci - fi. (Terva)