Epizody(10)

Michael Jordan v tomto dokumentárním seriálu otevřeně vypráví o svém životě a kariéře. Obsahuje dosud nepublikované záběry z jeho poslední sezóny v NBA. (Netflix)

hrumsrt

Naprostá fantazie! Pro mě je MJ nejlepší sportovec, jakého jsem kdy viděl. Absolutně miluji sportovce, kteří jsou geniální na hřišti a navíc umí mluvit na veřejnosti, či do médií, a to je i Michael! Přidám-li k tomu tu jeho procítěnost, tak prostě extáze. Excelentně pojatý dokument, který se zaměřil přesně na to, co jsem chtěl vidět. Musím vypíchnout 2 věci - 1) Geniálně vyvážený prostor všem osobnostem týmu, ať už hráčům, či vedení. Bál jsem se, že to bude celé jen o MJ. Spoustu prostoru dostalo tolik světových jmen - Pippen (za mě neskutečně nedoceněný), jehož rozhovory byly kouzelné, Rodman - který se prostě krásně obhajuje, mám rád takovýhle typ hráče - výstřední, který pro tým udělá první poslední, kouzelná Carmen, či dokonce Obama. Pro mne nejlepší dokumentární seriál za posledních 5 let... PS: Nejsem fanouškem NBA, či basketbalu. Ale ty velké osobnosti jsem znal... 2) To jak Vás prostě strhne celá ta jízda, to jak pořád vyhrávají (?), jak bojují až do konce! Perfektní atmosféra, těžko se odtrhává. 100% ()

blondboss

The Last Dance je bezpochyby jedným z najzaujímavejších športových dokumentov súčasnosti, a to aj kvôli tomu, že je venovaný prakticky jednej z najväčších legiend športu ako takého, akou Michael Jordan jednoznačne bol. Seriál je plný spomienok väčšiny hráčov "Dream Teamu" a je zároveň preplnený skvelými momentami priamo z kľúčových zápasov Chicaga Bulls, ktoré ovplyvnili celú generáciu športovcov a fanúšikov. Bolo úžasné sledovať zápasovú taktiku a psychológiu v praxi. Čakal som o čosi väčší pohľad do súkromia Jordana a ostatných protagonistov, a aj keď sme sa čo to dozvedeli, nebolo toho veľa. Na druhej strane kvitujem, že tvorcovia sa snažili vykresliť Jordana a jeho spoluhráčov takých, akí v skutočnosti boli, a to aj so svojimi negatívami. A aj preto tento dokument vrelo odporúčam, a to aj nefanúšikom basketbalu. Za mňa slabších päť hviezd. 85 % ()

Blazis34

Skvělý dokument o nejlepším basketbalistovi všech dob. Zíral jsem, jaké záběry se podařilo do seriálu dát, co vše bylo natočeno a jak bylo vše prezentováno. Určitě jeden z nejlepších sportovních seriálů ever si zaslouží pět hvězd - 90%. ()

IZFNP

O baskete mnoho neviem, čož mi v počiatkoch tohto seriálu bránilo si ho poriadne užiť. Neznalosť postáv, ligy a jej fungovania, spolu s nie príliš friendly prístupom tvorcov spôsobili, že som väčšinu seriálu bola zmätená zo skákajúcej časovej osi. Ale! To všetko je vedľajšie, pretože keď toto divák prekoná, dostane technicky a produkčne naprosto vymakaný dokument o osobnosti športu takých rozmerov, akých sa v histórii zrodilo len zopár. The Last Dance je skvele vystavaný kúsok, ktorý naprosto dokonale predstaví Jordana ako športovca, kultúrny fenomén, kolegu a do veľkej miery i ako človeka, a pritom ide do jeho súkromného života len minimálne. Divák chápe, aký Jordan bol, že nebol dokonalý, ale i tak ostáva v úžase. Že je Jordan skvelý atlét, to snáď vie aj niekto, kto basketbal nesleduje. Tento dokument však umožní divákovi pochopiť prečo. Je úplne jedno, či vás zaujíma basketbal, pretože tento dokument presahuje hranice športu. Jordan bol inteligentný človek a mašina, to, ako dokázal ovládať sám seba mentálne, to je to niečo, čo z neho urobilo výnimočného športovca. To, čo dokázal, si vymakal do poslednej kvapky potu a je jasné, že tento človek bol stvorený pre to byť najlepší. A to dokázal vydolovať aj z ľudí okolo seba - priestor dostávajú i jeho najvýznamnejší spoluhráči a protihráči, z ktorých ani jeden, napriek osobným postojom, nedokáže poprieť Jordanovu nadradenosť. Dozvedaváme sa veľa o teame v 90tych rokoch, a dostávame i záporáka, ktorého si tvorcovia našli v postave Jerryho Krausa, ale ani jemu seriál neupiera schopnosti šikovného manažéra. V neposlednej rade je seriál vystavaný okolo Jordanovho vzťahu k otcovi, ktorý bol preňho najväčším motivátorom. Tvorcovia sa neboja ukázať kotroverzné témy a konfrontovať nimi svoje postavy. Zostrihy zápasov sú neskutočné a seriál dokáže byť dramatický, napínavý i emocionálne silný. Netflix znovu ukázal, že čo sa týka dokumentov, silná téma v kombinácii s bezchybným spracovaním dokážu predať čokoľvek komukoľvek. Tlieskam. ()

Dejf4

Strhující vykreslení hráčského života. Netflix nám naservíroval kompletní mozaiku celého příběhu a je to absolutní špička žánru. Styl vyprávění a celková struktura je perfektní. Řemeslně absolutně bezchybné! Střihová práce je dokonalá, emocemi nabité a krásně to střídá dojetí, s pohoršením a zároveň nadšením. Absolutní povinnost pro všechny a ne jen sportovního fanouška to pohltí. Úžasná práce. 10/10 ()

mkee

Jeden z najlepších seriálov vôbec, u mňa stojaci na piedestále spolu s Chernobylom či Narcos. A to hovorím ako (pôvodný) nefanúšik NBA. ()

Habanera

Nejlepší dokument ze sportovního světa jaký jsem kdy viděla. Jde o komplexní, emotivní obraz teamu Chicago Bulls od počátku až k poslednímu představení. Prostor je zde věnován každému, kdo kdy měl dočinění s týmem, zejména však Michaelu Jordanovi, odkrývající světlé i stinné stránky tohoto, bez pochyby fenomenálního hráče. ()

Mtytjouda

"Start from hope. We went from a shitty team to the all-time best dynasties. All you need was a one little match to start that whole fire." A přesně touhle zápalkou Michael Jordan odstartoval globální rozšíření sportu jak ho známe dnes. Kult osobnosti a příkladný Americký občan, na druhé straně tyranský spoluhráč, co pro vítězství udělá cokoliv. Názor si udělejte sami, za mě 95%. Jo a říká vám něco, do 80. let praticky neznámá značka, NIKE ? ()

hony23

Zřejmě nejlepší sportovní dokument, který byl kdy natočen. Dokument o nejlepším basketbalistovi všech dob a dle mnohých i o nejlepším sportovci všech dob. Michael Jordan se stal celosvětovou celebritou přesahující sportovní svět a my zde máme možnost připomenout si nejen jeho famózní hru, ale i možnost nahlédnout do zákulisí týmu a do jeho osobního života. Samozřejmě je zde věnován dostatečný prostor i jeho hvězdným spoluhráčům, jako byli Scottie Pippen, Denis Rodman, Toni Kukoč nebo Steve Kerr. Chicago Bulls sestavili v 90.letech zřejmě nejlepší tým historie NBA a 2x se jim podařilo získat 3 tituly v řadě. Osobně jsem nikdy nebyl velkým fanouškem basketbalu, ale v roce 1992 mě na olympiádě v Barceloně uhranula hra Dream Teamu právě v čele s Jordanem a od té doby jsem začal NBA více sledovat. A je také pravda, že po konci kariéry MJ můj zájem o NBA hodně opadnul. Na tento dokument jsem se tak neskutečně těšil, pouze mě trochu děsila jeho délka, 10 padesátiminutových dílů mi přišlo moc. Ale nebylo to tak, protože po shlédnutí toho posledního bych si dal klidně nášup, neboť Jordana jsem si zamiloval ještě víc. Tu jeho ctižádost, neskutečnou soutěživost a snahu každého, kdo se mu postavil, zadupat do země. Michaele Jordane, pro mně jsi Bohem! ()

Rodriguess

Toto je naozaj silne a majstrovske dielo. Ani sekunda nenudila. Vyborne natocne a realitsicke vypovedanie pribehu obrovskeho sportovca. ()

panki9922

V prvom rade, klobúk dole M. J. Treba Netflixu uznať, že v tomto dokumente odviedli výbornú prácu. Dobrý strih dobových záberov a výpovedí kľúčových osobností NBA vtedajšej doby, plný emócií a rôznych pohľadov na konflikty ktoré vtedy panovali či už medzi hráčmi, alebo vedením a pod. Zápas NBA som si v živote nepozrel, ale v tomto dokumente som ho žral ako malý chlapec. Obzvlášť by som vyzdvihol epizódu, kde človek blízky Jordanovi hovorí, že by nikdy nechcel byť tak slávny ako M. J. pretože mal možnosť vidieť ako psychicky náročné to je. Hráč takého rangu, o ktorom hovorí celý svet a každý zápas sa očakáva 100% výkon bez zaváhania, prakticky nikdy "nevyhráva", buď "splní" očakávania, alebo zlyhá. To je enormný tlak a vyžaduje si silnú osobnosť, ktorou Jordan bezpochyby bol. Takže tento dokument aj nezasvetenej verejnosti krásne ukáže, čo všetko musí profesionálny športovec znášať a akou mentalitou musí disponovať. PS: screw you Jerome Krause! 9/10 ()

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

30.09.2022

Píše se rok 1998, tým Chicago Bulls se podruhé v historii snaží získat třetí zlatou medaili v řadě, když se rázem jeden z důležitých členů týmu a zároveň excentrický divoch Dennis Rodman rozhodne, že… (více)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů