Epizody(10)

Michael Jordan v tomto dokumentárním seriálu otevřeně vypráví o svém životě a kariéře. Obsahuje dosud nepublikované záběry z jeho poslední sezóny v NBA. (Netflix)

Bogrant

Dokument, ktorý zaručene vtiahne do diania i takých, ktorí v živote nedržali v ruke ani len basketbalku. Emotívny, strhujúci a živelne naaranžovaný od prvého do posledného dielu, sústreďujúci sa primárne na Jordana, ale čiastočne nahliadajúci aj do politiky, vedenia a zákulisia celej Bulls franšízy. A vďaka zapojeniu i jeho spoluhráčov, trénera či protihráčov, z ktorých väčšina dostane svoj vlastný priestor, aj priama a komplexná výpoveď o tom, že hoci MJ možno nebol tým najdokonalejším a najláskavejším človekom pod slnkom, určite bol tým najzarputilejším, najoddanejším a pre mňa osobne aj najlepším basketbalistom, aký kedy brázdil (a doslova lietal) po palubovkách. Tento seriál je toho pádnym dôkazom. ()

Marcecek

Na gymnáziu som basketbal rád nemal, ani ho nejako obzvlášť nesledujem. A videl som veľa dokumentov. To, čo som videl, je jedna precízne spracovaná téma prakticky bez jedinej chyby. Michael Jordan bol veľký clovek, málo je takých, ale mal svoje chyby. Obávam sa, že už lepši dokument neuvidím. Bravoo. 6/5. ()

dammit83

Tohle je nejlepší sportovní dokumentární série, co jsem kdy viděl. A Michael Jordan je nejlepší sportovec a největší sportovní ikona všech dob. Neni konkurence. Tečka. ()

Raziel811

V době, kdy byl Jordan a spol na výslunní mi bylo 10-15 let. Pamatuji si tu dobu, kdy i u nás v postkomunistické době byla Bulls mánie, ale i tak mě to nezajímalo a basket mě nezajímá dodnes. O to je více s podivem, že člověka nezajímající se o sport velmi zaujal tento dokument. Chápu a vím, že Jordan, Pippen i Rodman patřili ve své době k absolutní špičce a možná právě i proto je tento dokument zajímavý, z důvodi, že to není jen oda na jejich "dokonalost". ()

Kivis

Nojo, tak tohle je ukázka, jak má vypadat dokonalý sportovní dokument. Prosím vás, mohl by někdo tomuto týmu svěřit do péče další sportovní osobnosti? Sem tam čtu drobné nářky na skákání po časové ose, ale za mě bylo přehledné a ještě to výsledku přidalo další malé plusové bodíky. Pokud bych já měl mít přece jen nějakou výtku, nezlobil bych se za bonusový lehce off topic díl, který by připomněl Jordanův návrat na palubovky a jeho epilog ve Washingtonu. Ale jo, chápu, že to by asi celý koncept úspěšného amerického snu rozbilo. Naprostá fantazie. Už se těším, až se za 20 let podívám na podobný dokument o Jokićovi - cola, Balkán, pohodářská povaha... No jo, to asi nikdo nenatočí :-( ()

Vaelor

Dechberoucí. Že Michael nebyl dokonalej? Kdo je? Že se občas choval jako zmrd? Kdo ne? Mění to něco na tom, že je to legenda? Ani trochu. Nikdo není dokonalej. Je naprosto jasný, že chtěl chránit svoji značku, která mu vydělává neskutečnej balík, aniž by musel vstát z postele. Přesto si myslím, že dokument dost jasně naznačuje, že to nebyl ten ideální archetyp z reklamy, jak by si někdo třeba myslel. No a co? Nechápu, proč někteří lidi se mají potřebu patlat v kdejaké špíně a vytahovat ji na světlo, když na tom, ve výsledku, vůbec nezáleží. Tým Bulls je legendární, o MJ se nemá cenu bavit. A tento dokument - tak ten je fenomenální a já za něj děkuju!!! ()

Heisenberg1

Nemyslím, že toto sa dá vyjadriť slovami. Všetko to bolo treba zažiť, mal som to šťastie , no vtedy som to tak nevnímal. Našťastie je tu tento neskutočný dokument a nie len fanúšikovia basketu budú pískať blahom. Ďakujem Michael, ďakujem Netflixu, že nám predstavil túto špičkovú záležitosť. Dávam tomu 10 hviezd ()

Birokrat

Nejlepší dokument jaký jsem kdy viděl!!! Úplně mě to od prvního dílu uchvátilo a skouknuto vše najednou. Jednoznačně za pět hvězd, protože už opravdu nevím za co jiného by se to mělo dát. ()

poorek21

Totalni mazec a neslutecna jizda od zacatku do konce. Zmenilo mi to pohled na par veci v zivote. Musim videt znovu....za me 100% ()

Milonak

Jako bývalý hráč, fanoušek basketbalu a Bulls z 90. let nemohu jinak něž 5*. Výborně natočené a to ať už z hlediska časové posloupnosti, nebo díky záběrům, které jsem zatím nikdy neviděl a to díky možnosti štábu v podstatě neomezeně natáčet kdekoliv. Líbí se mně časové prostřihy z jednotlivých sezon, kdy jsou porovnávány podobné situace. Další velké plusy dokumentu: 1) výpovědi jednotlivých hráčů, trenérů a všech ostatních lidí kolem Bulls 2) nakouknutí pod pokličku nejlepšího týmu na všech možných místech a v podstatě v jakékoliv době a situaci 3) částečné poznání skutečných povah a charakterů hlavních protagonistů a to ať už díky jejich výpovědím jich samých, nebo ostatních kolem nich 4) zjištění, že v závěrečné sezoně nebylu v týmu vůbec všechno v pořádku a důvody, proč mančaft, který mohl klidně získat další titul skončil, respektive byl v podstatě rozpuštěn. Zajímalo by mě, jak moc ovlivnila konečnou formu dokumentu skutečnost, že poslední slovo měl při jeho schvalování MJ. Pevně věřím, že ne tak, aby věci byly podávány neobjektivně a v jeho prospěch. Po dlouhé době záležitost, kdy jsem se nemohl dočkat, až se každé pondělí na Netflixu uvolní další 2 díly ke shlédnutí. ()

aneken

Naprostá dokonalost a za mě to nejlepší, co bylo kdy o sportu natočeno. Hltal jsem to od první do poslední minuty, vracely se mi probdělé noci v devadesátkách, kdy jsem potají vstával a sledoval zápasy s MJem. Tvůrcům se podařilo vykreslit No. 23 ne jen jako kladného hrdinu, ale i jako bullyho, který šlapal po všech kolem. Jedním slovem fenomenální. ()

barny120

Basketbal je pre mňa dosť vzdialený šport a niesom fanušík tohto športu. Tento dokument ma však vtiahol do deja a spoznal som radu skvelých hráčov Bulls. Michael Jordan je obrovská inšpiratívna osobnosť. Dokument ukazuje jeho pády a slávu, jeho víťaznú mentalitu a aj súkromný život. Je veľmi zaujímavý. Mne osobne tam trochu vadili občasné hluché pasáže, myslím že by kľudne mohlo byť 8 častí namiesto 10. No konečný pocit z dokumentu je veľmi pozitívny, je to poklad dokumentárnej tvorby. ()

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

30.09.2022

Píše se rok 1998, tým Chicago Bulls se podruhé v historii snaží získat třetí zlatou medaili v řadě, když se rázem jeden z důležitých členů týmu a zároveň excentrický divoch Dennis Rodman rozhodne, že… (více)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů