Epizody(10)

Michael Jordan v tomto dokumentárním seriálu otevřeně vypráví o svém životě a kariéře. Obsahuje dosud nepublikované záběry z jeho poslední sezóny v NBA. (Netflix)

char_t

Nejlepší dokument za hodně dlouhou dobu. Nejen, že má k dispozici kupu autentických záběrů, pokrývajících dekádu a půl, a taky všechny účastníky jako komentátory z pohledu současnosti... Ale hlavně je to celé dokonale vystavěné. Filmaři (přehledně) skáčou časem tam i zpět, aby každá epizoda měla jednotné téma, jeden příběh, ale aby zároveň posouvala "děj" jako celek blíž k cíli. A přitom zvládají jít až na dřeň, dokonale rozebrat jednotlivé aktéry, odkrýt jejich motivaci a všechno to podat přehledně, emotivně, neskutečně poutavě. A tak i když nejsem fanoušek basketballu, a i když samozřejmě předem vím, jak to nakonec dopadne, přes to všechno jsem sjel celý seriál za dva dny. Prostě se nešlo utrhnout. Fakt dobré. ()

TadeTade

Michaela Jordana moc nemusím a tenhle dokument byl hodně na jeho straně, i když se snažil tvářit nezaujatě. Jinak ale kvalitní a dost mě to bavilo. ()

GOREGASM

Vynikající dokumentární série o největší basketbalové legendě ever. Úroveň dokumentu je nejen po formální stránce na brilantní úrovni, ani jeden záběr neuvidíte dvakrát, na jedno téma uvidíte několik úhlů pohledu a prakticky vždy i konfrontace s názorem nejen samotného Jordana. Jediné téma, kterého se celý dokument ani nedotkne, kromě tragické smrti jeho otce, je jeho nejbližší rodina a to osobně respektuji. Mně zajímá Jordan jako osobnost jako leader jako urputnej bejk, který šel za svými sportovními úspěchy hnán nejen talentem od Boha, ale zejména neuvěřitelnou vůli a tvrdým drilem, který vyžadoval po ostatních a zejména po sobě a tady dokument opravdu exceluje, kdy dokáže vykreslit Jordana ve velmi nelítostných barvách jako sportovce, který nedal nikomu nic zadarmo, ale dovolím si říct, že s jeho pojetím fair play se chci ztotožnit. Rovný chlap a neuvěřitelný příběh. 100% ()

hEROic

Hodně dobré pasáže a úctyhodný výkon Jordana a všech Bulls, o tom žádná. Nicméně pro nezasvěceného člověka, kterého basket nezajímá, jsou zde i místa, která jsem musel protrpět a prozívat. Přál bych si mnohem větší důraz na ostatní hráče. Nejvíc mě však mrzely ty rychlé prostřihy ze zápasů, většinou toho tam moc vidět nebylo. Oproti tomu cením, že se odhodlali nastínit i Jordanovu temnou stránku. Jako kompletní série ale velice dobré. Něco přes 80%. ()

Olík

Víte, proč se jako o největším hráči všech dob nikdy nebude mluvit o LeBronu Jamesovi? Je to přece historicky vůbec nejlepší střelec! Proč se nebude mluvit o Kareem Abdul-Jabbarovi, o Kobe Bryantovi, o Larry Birdovi, Doktoru J, „Magic“ Johnsonovi, Oscaru Robertsonovi, Karl Maloneovi nebo Wiltu Chamberlainovi? Víte, proč tomu tak je? Nevíte? Tak tady máte jasnou odpověď!!!! ()

Dm1tr1j

Takto poskladať dokument zo záberov aj 20 rokov starých a stále to mať v HDčku je už len po technickej stránke excelentné. Ďalej zábery športových kameramanov, ktorých zábery vyzerajú lepšie ako mnohé športové filmy. Podávanie príbehu bolo vlnovité, čo môže trochu rušiť, hlavne ak človek tieto veci o tíme a MJovi nevedel. Technická stránka dokumentu je prakticky dokonalá, nieto čo vytknúť, režisérska rovnako. Pridaná hodnota samotného MJa k celému dojmu je ešte tak 2x väčšia ako už tak úžasná hodnota tých záberov. Komentáre, pocity, zápasenie, súťaživosť, problémy, všetko podané na pozadí ľudskosti, ktorá často nie je riadená rozumom. Je to tak strhujúce, že som aj zabudol, že to nie je kovaný športový film so scénami, ktoré navrhovali choreografi a sú vlastne falošné. Toto bolo čisté, pravdivé a reálne. Často ľutujem, že som sa nenarodil skôr a v USA. Nech si vraví kto chce čo chce ale tam sa diali veci a ja by som mal šancu vidieť toho človeka hrať naživo. ()

gazogazo

Dlouuuhý a polovina soundtracku jsou takový ty almost free smyčcový tracky co se používají v reality show. Na druhou stranu to nadchne člověka pro tenhle divnej Sport. ()

katmandzoo

Strhujúci príbeh o jednom z najlepších, ak nie najlepšom basketbalistovi, ktorý kedy pôsobil v NBA. Počas desiatich epizód približuje samotný Michael Jordan, ďalší členovia najlepšieho mužstva v histórii NBA, trenéri, protihráčí, majitelia, vedenie, novinári a všetci zainteresovaní, historických šesť titulov, ktoré dokázal Jordan so Chicagom Bulls získať behom ôsmich sezón. Okrem skvelých archívnych záberov približujúcich jednotlivé zápasy, sa dozvedáme aj množstvo zaujímavých informácií z pozadia klubu, o ktorého budúcnosti malo vedenie v mnohých prípadoch odlišné predstavy, ako samotní hráči. Jordan, Pippen, Kukoč, či Rodman sú hráči, ktorí sa nezmazateľnou stopou a veľkými písmenami zapísali k prelomeniu jedného rekordu za druhým. The Last Dance pekne vykresľuje osudy všetkých týchto basketbalových velikánov a ostatných dôležitých aktérov a na základe ich autentických výpovedí diváka vťahuje do ich mentálneho sveta. Hodnotenie v podobe 97%, ktoré má tento seriál na CSFD, je podľa môjho názoru trošku prepálené, ale určite je to vec, ktorú by si nemali praví športoví fanušíkovia nechať ujsť. 5/5 ()

Mara97

Fotbal má Ronalda, hokej Jágra, formule 1 Hamiltona a basket Jordana. Výborný dokumentární seriál se skvělými záběry jedné velké kariéry, oceňuji celkové zpracování, rozhovory s dalšími aktéry (jen ten Obama tam být nemusel) i časové propojení minulosti a oné sezony 97/98. Ve sportovních dokumentech je Netflix již hodně zběhlý a oproti ostatním producentům i nejsilnější, je to prostě jejich nejlepší stránka. Proto doufám, že jsou v plánu i další takové dokumenty. ()

Torgal

Špičkovo vyskladaný a vygradovaný chválospev na Michaela Jordana, hoci oficiálnou náplňou malo byť zmapovanie poslednej sezóny dream teamu Chicaga Bulls. MJ je jasne v centre všetkého, takže aj hviezdy typu Pippen a Rodman sa museli uskromniť len s veľmi obmedzeným priestorom, nehovoriac o zvyšku tímu. Spracovanie je naozaj výborné, hovoriacich hláv je oproti dobovým záberom málo a zrežírované je to tak, že človek je vždy v napätí, ako sa to vyvinie ďalej. Jediný problém je v tom, že o basketbal som sa nikdy nezaujímal, hoci som samozrejme éru slávy Chicaga Bulls svojho času vnímal. A preto ma tento dokument nikdy úplne nestrhol a častokrát som len krútil hlavou nad Amíkmi schopnými označiť víťazov ich ligy za majstrov sveta. 8/10 ()

Miky22

Dlouho jsem přemýšlel, jaký snímek pustit k mému 1000 hodnocení na ČSFD. Zvolil jsem The Last Dance a doslova nlituju. Opravdu neskutečný příběh, který i když nerozumíte sportu (což můj případ teda není), vás musí uchvátit. Pěkně zpracované. Na nic si nehraje. Taky spousta inspirace ke shlédnutí, v jakých formách a jakým způsobem se dá s talentem nakládat. Doporučuji. 5*. ()

guri

Jordana a spol. drese Bulls si pamatam z druhej polovice 90. rokov. Dokonca som niektore play-off zapasy videl. Vzdy sa mi pacila jeho hra a dominancia Bulls v tom case. Dokument mi priniesol mnozstvo informacii, o ktorych som netusil ale aj zabery, ktore som si pamatal z 90. rokov. I napriek obcas prilisnemu skakaniu medzi rokmi sa jedna o krasny pohlad za oponu toho basketbaloveho divadla. Parada! ()

Likan7

Nikdy by mě nenapadlo, že uvidím něco takového. Každá jednotlivá epizoda je perfektně vybroušený diamant, který dává dohromady blyštivý a neopakovatelný náhrdelník, nejkrásnější jak jen může být. Nikdy jsem nebyl moc velký fanoušek basketbalu, ale víc jsem vnímal tu generaci kolem Lakers a Bryanta na vrcholu, ale těchto 10 epizod mi naprosto obrátilo pohled a přesvědčilo mě kdo je nejlepší sportovec historie. Je neuvěřitelný kolik let dokázal MJ držet tenhle materiál pod zámkem, a až teď to vypustit. Netflix udělal neuvěřitelný kus práce a já moc doufám, že bude ve sportovních dokumentech pokračovat, protože The Last Dance nemá obdoby. Od rozhovorů, po střih a dramaturgii jde o dokonalou práci, která mě na 9 hodin připoustala k sedačce a ani jsem nedutal. Tohle je velká paráda. Michaele, Scottie, Dennisi, Steve, Phile, byla to parádní jízda. Díky za tohle! ()

Aleix

Všichni si utahujeme z klišé ve sportovních filmech ,kdy v poslední vteřině hrdina skóruje a outsider porazí favorita. A tady nám to na starých záběrech ukazují v plné kráse. To je život a sport ,proto je to tak krásné , než v hraném filmu. Ty bezprostřední emoce jak negativní nebo radosti ,nemůžou vzniknout v žádném scénáři. Pohádka o chudých klucích ,kteří se stali fenomény své doby ,další klišé několikrát sfilmované. A znovu to od začátku žerem minutu po minutě ,když víme že je to skutečnost. ()

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

30.09.2022

Píše se rok 1998, tým Chicago Bulls se podruhé v historii snaží získat třetí zlatou medaili v řadě, když se rázem jeden z důležitých členů týmu a zároveň excentrický divoch Dennis Rodman rozhodne, že… (více)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů