Úspěšný architekt Steven (Matthew Broderick) požádal svoji přítelkyni o ruku. Reakce byla nečekaná - emancipovaná Robin ho vyhodila z bytu. Při zařizování nového příbytku se pak Steven seznámil s poněkud excentrickým montérem Chipem (Jim Carrey), který mu načerno zapojil několik programů kabelové televize. Steven zaplatil Chipovi padesát dolarů a bláhově se domníval, že už ho nikdy neuvidí. Jak strašlivý omyl! Osamělý Chip začal považovat sympatického zákazníka za svého nejlepšího přítele a nevybíravě se mu naboural do života. Radil mu, jak si poradit se vzpurnou Robin, ztrapnil ho před nejbližšími kamarády a do bytu mu nainstaloval extrémně drahou (a kradenou) televizní aparaturu. Steven je slušný člověk a dlouho se nemůže odhodlat k tomu, aby Chipovi na rovinu řekl, jak se věci mají. Teprve po divokém večírku, na který Chip pozval bizarní skupinu svých zákazníků a také předem zaplacenou prostitutku, která Stevenovi mistrně sehrála etudu "láska na první pohled", se architekt pořádně naštve. Vmete do tváře obtížného podivína holou pravdu, vyhodí ho ze dveří považuje tímto jejich podivný vztah za ukončený. Ale zhrzený Chip se rázem stává Stevenovým úhlavním nepřítelem. Nepřítelem s neuvěřitelně vyvinutým smyslem pro pomstu. Nepřítelem, který dokáže změnit život své oběti v peklo... (oficiální text distributora)

kingik

Carrey zatoužil po jiném typu rolí, než z jakých ho do té doby diváci znali. Odklon od klasické komiky herce s "gumovým" obličejem mu diváci odmítli tolerovat a film narazil na divácký nezájem. Spojení sil s Matthew Broderickem se dá považovat za velmi odvážné, to samé se dá prohlásit i o tom faktu, že film byl svěřen do rukou nepříliš renomovaného režiséra Bena Stillera, který však prokázal, že obavy nebyly na místě. Největší potíž totiž nastává s žánrovým zařazením filmu. Příběh citově strádajícího kabelového technika, který hledá "jen" kamaráda, který by ho měl upřímně rád, v sobě kombinuje prvky černé komedie, hororu, thrilleru, klasické komedie i parodie. Carrey je tak dobrý, že v pohodě přejede všechny herce, ale zběsilé až ledabylé střídání žánrů s šuměnkovým finále, filmu ublížilo. 60% ()

Anderton

Cable guy trochu utrpel propagáciou štúdia, ktoré stále hovorilo o tom, že Carrey dostal za film 20 miliónov dolárov. No potom nech sa nečudujú, že publikum bolo viac menej sklamané, za takýto honorár pre herca predsa muselo čakať zábavu desaťročia. Cable guy nie je zlý film, ani zlá komédia, občas fajn pobaví, občas je dosť wtf, ale taký ten pocit uspokojenia z výbornej, oddychovej zábavy sa po jeho skončení proste nedostaví. ()

stilgar1

Je to film o člověku posedlém filmem. Hodně lidem se to nelíbí, ale já to beru jako průměr Jima Carreyho a rozhodně mě to zaujalo více, než filmy typu Ace Ventura či Blbý a blbější 6/10 ()

predators

Tak si říkám, o čem ten film vlastně byl? Směsice žánrů od komedie po hororové náznaky a plejáda skvělých herců. Teda, někteří to v té době ještě netušili, že budou skvělí. Takže z tohoto kabeláka jsem mírně rozčarovaný, občas jsem si připadal jako v rychlíku a na Jimovo šišlání a huhlání jsem si vážně nezvykl. Najde se pár světlých okamžiků, ale je jich opravdu poskromnu... 50% ()

Zodd

Vždycky jsem miloval Jima Carreyho a částečně ho považoval za vzor, ale tohle je přešlap jako prase. Chápu tu satiru z hlavy Bena Stillera, ovšem nejlepší na celém filmu je jeho cameo, na kterém vidím dost promarněný potenciál. Ne že by Carreyho komedie byly zasazeny do autentického světa, nene. Je to na něm opět postavené (Broderick, ačkoli má větší screentime, je tu jen fólií a jeho dějová linie vatou), ale tady nefunkční, používá stejný vtip pořád dokola a monotónně to kompenzovat lehkými rýpnutími do Hollywoodských děl je tady opravdu málo. Díky Homere, cením! ()

WANDRWALL

Ztracený člověk se nudí a bojuje se samotou,proto vymýšlí různé ptákoviny. Je nenasycený základními potřebami člověka, žízní po nich, ale neví jak se jimi nasytit, v společnosti, která je složená z jedinců, co nepotřebují tolik citu, tolik zábavy, tolik porozumění. A přece mě jeho počínání rozviklává a není mi sympatický, přestože těmhle postavám rozumím. Jenomže pomáhá se jim těžko. A život není film, film si ale na poznatky o životě hrát může. ()

Arsenal83

Pozícia šialeného komika v štýle Klamára, klamár alebo Blbý a blbší, to je jeho osvedčená parketa. Ale poloha šialeného kriminálnika, to už nesadlo. Aj preto film prd zarobil, akurát tak na výlohy pre Carreyho. Takže neprišli slzy smiechu, ale skôr slzy z tej tlačenej teatrálnosti a tragikomického dojmu. V konkurencii svojich filmov je Carreyho The Cable Guy až zabudnuteľný. Ale 20 melka, čo za to dostal, pre neho asi zabudnuteľné nebudú. ()

klerik

Herci hrali fakt s radosťou. Možno trochu na škodu je fakt, že je to komédia - stačilo len trochu ubrať a slintám... ()

SeBig

Skvělá podívaná, Jim Carrey opět nezklamal je to perfetkní, obsazení je vyjímečné Wilson, Black, Stiller, Broderic! Stiller umí točit suprové komedie něco jako je tohle! Jima Carreyho zbožnuju a tenhle jeho film je fakt jeden stěch hodně povedenych i kdyz on zadne nepovedené filmy nemá je to proste Jim Carrey ()

Chrustyn

Jedna z nejslabších Carreyho kreací. Podivná a hlavně nevtipná komedie, která chtěla být něčím jiným, než pouhou bláznivinou a to je její největší problém. ()

Dr.film

Nejslabší film Jima Carreye. Režisér Ben Stiller byl skoro bez nápadu a film není ničím oživen. Nebýt Jima a jeho spolehlivé improvizace, tak nevím kam by to dospělo... ()

sharky

Kdyby to přetočil nějaký renomovaný režisér napínavých filmů, tak by to mohl být výborný horor, takhle je to jenom důkaz, že Bohdan Tůma je tak skvělý dabér, že i v české televizi musí občas zapomenout, že ho mají na černé listině. ()

Pítrs85

Děsně nedoceněnej film, natočenej v době, kdy Jim válcoval kina crazy komediema, jako byly Maska, Ace Ventura nebo Blbý a blbější. A přestože se mi tyhle šílenosti líbí i dneska, ten zub času už je na nich přeci jen znát (anebo jsem prostě jen jednoduše zestárl a stal se ze mě suchar, spálit a zakopat, who knows). Naopak tohohle týpka od kabelovky jsem si pustil po iks letech a líbilo se mi to ještě víc, než když jsem to tenkrát viděl jako docela malej sopel. Ten film má prostě všechno- sociální přesah, poselství, nadčasovost ("V budoucnu budeme nakupovat z domova, televize, telefon a počítač budou propojený, budeme pařit s kámošem z Vietnamu"- svatá prostato! :-o), Bena Stillera v dvojroli a hlavně Jima Carreyho v jedné ze svých nejmíň typických rolí. Matt Broderick mu je pak dobrým protipólem, takovej ušlápnutej ňuňánek, i když kdyby se nalepil takovej sociopat na mě, tak z toho satelitu skáču dřív než on. Navíc Jack Black v jedné ze svých mála rolí, kde hraje normálního týpka. A to se počítá. (Jubi-lejní 1000. komentář, cowabunga, bitchees!). ()

eraserhead666

Až mě překvapilo, jak z toho cítím více Farelly brothers než Stillera. Ale jo, poměrně dlouhou dobu je to zábavné, Carrey je fajn (včetně českého dabingu), Broderick ujde a Mann je rozkošná. Jen ten konec mi přišel trochu hodně tlačený na pilu. ()

kajda.l

Tuto vyšinutou Carreyho pózu mám celkem rád a že se jedná o jeden z Carreyho nejslabších filmů, no a co?? Já se poměrně bavil a jedna rada do života..vyhýbejte se osamělým, vyšinutým týpkům=-D. ()

MeanWhile

No, ikdyž se spoustě lidí tento film s komediantem Jimem Carreym nelíbí, mě ani nějak nevadil. Sice po Ace Venturovi, nebo Masce zde nemůže být řeč, protože todle je trošičku něco jiného. Tady Jim Carrey předved výkon napůl komediální a napůl docela normální. Což z toho celkového pohledu na film udělá docela zkaženou náladu když si před očima převedeme všechny různé ostatní filmy, ve kterých Carrey byl. Jinak film fajn, dobrá komedie pro mě samotného. ()

ScarPoul

Jim Carrey je človek mnoha tvári, mnoha hereckých polôh a za celé svoje pôsobenie pri filme si vyslúžil povesť jedného z najlepších komikov a hercov. Cable Guy pod taktovkou rovnako strešteného Bena Stillera, ktorý sa môže pochváliť takými filmami ako Tropic Thunder a Zoolander, je bohužiaľ úplnou stratou času. Celý koncept je postavený na banálnej zápletke, ktorá neponúka nič nové, a čo je horšie, ani nič zábavné. Po celý čas mi tam chýbala nejaká silnejšia motivácia, alebo emócia u hlavných predstaviteľov, nie len sledoval ako pobehujú a kecajú do vetra. A na to aby som to nebral vážne, mal film až príliš veľkú snahu byť vážnejším v miestach, kde by mal baviť. Jednoducho tu fungovalo málo vecí. Čo sa tíka, filmovej reči tam nie je veľmi čo vytknúť. Kamera je nápaditá, rovnako aj strih a vďaka tomu je film dynamický a pozerateľný. Bohužiaľ to škrípe či už v dialógoch, alebo hereckých výkonoch, ktoré sú skôr otravné. Koniec ma celkom pobavil, ale nie natoľko, aby som si tento film pamätal aj o týždeň. Veľké sklamanie bez kúska vtipu. ()