Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

haans

"The point is, ladies and gentleman, that greed, for lack of a better word, is good. Greed is right, greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms; greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind." ... Kvalitní film s množstvím skvělých momentů a nezapomenutelným Michaelem Douglasem. ()

ratpile

Jeden z mých nejoblíbenějších snímků, který ukazuje svět peněz v brutálně atraktivním podání. Scénář je sice předvídatelný, je to ale natočeno s takovou grácii, že to lze snadno přejít. Pátá hvězda patři Charliemu Sheenovi a Michaelu Douglasovi. Blue Horseshoe loves Anacott Steel... ()

sefa

Vůbec to nebylo špatný. Charlie Sheen naprosto exceloval, celá jeho postava byla i výborně napsaná. Douglas taky dobrý. Nebýt slabšího úvodu, dám 5*. ()

Bendiys

Zivelny, odpoutany, zbesily pohled do kamenne dzungle Wall Stretu, kde se toci spousta penez a kde se chamtivost a hrabivost dostava do popredi. Skvela jizda... ()

Peter-1307

Trio, ktoré prišlo na to ako spolu zarobiť peniaze. Herecký koncert MIchaela Douglasa a Charlieho Sheena pod taktovkou Olivera Stona v príbehu, kde o peniazoch sa nehovorí, ale sa zarábajú. Napínavý príbeh z Manhattanu - ulice Wall Street, ktorá neslúži ako stena proti votrelcom, ale ako miesto, ktoré chráni jej nájomníkom a majiteľov, aby ostatní nevideli pod pokrievky ako sa dajú uvariť chutné milióny. ()

iz67

Jsem alergický na filmy, kde se padouch probere a okamžitě uvidí pravdivě svůj obraz v zrcadle, kde chytrák dělá průběžně pitomost za pitomostí, atd. Tenhle film by mohl být dáván za příklad všeho, co se může dělat v americkém filmu špatně. Je to plné šablon, černobílých nudností (investiční bankéř - žralok; otec - odborář a správný chlap; krásná dívka milující pouze hrdinův sáček (na peníze)). Poslední 2 scény s otcem (nemocnice, cesta k soudu) je možno shlédnout jen po předávkování Kinedrylem. Pod závěrečnými titulky hrají Talking Heads. Stone je vybral dobře, protože ta písnička stejně jako celý film patří do odpadkového koše. Proto radím, začněte rovnou tím závěrem. ()

kubilov

Wall Street, největší každodenní bojiště, kde se utkávají ti nejčestnější obchodníci, kteří však nemají žádnou šanci proti ostříleným a ne zrovna zákonné praktiky uznávajícím makléřům typu Gordona Gekka. Oliver Stone klasicky režijně takřka bezchybný, Charlie Sheen byl sympaťák, ale perfektní byl hlavně božský Michael Douglas se zaslouženým Oscarem. Zábavné, svižné, místy napínavé. 80. léta na burze, co chtít od takového filmu více. Gekko je legenda a kult. ()

Mire

Ja som tento film veľmi nepochopil. Nechápem tým burzovým pojmom a vlastne väčšinu stopáže som len nechápavo pozeral o čom to vlastne točia. Aj keď po remeselnej a hereckej stránke je to kvalitka, pre mňa to nie je to čo by ma prikovalo do sedačky. ()

Guran

Buď snímek není určen pro lidi jako jsem já, protože oblasti podnikání ještě moc nerozumím, nebo prostě snímek je špatný. Radši bych to viděl na tu druhou možnost. Herecké obsazení je perfektní. Překvapila mě dvojice Sheenů, kteří hráli otce a syna, tedy vlastně ani nemuseli, protože nimi jsou i ve zkutečnosti. Příběh mi trošku unikl a nedokázal jsem pochopit o co tedy jde, stejně jako předání Oscara Douglasovi. Zde podal občejný herecký výkon, ničím mě zde neuchvátil, stejně, jako celý film. ()

helrohir

Takéto typy filmov sa mi hodnotia veľmi ťažko. Ono remeselne sa filmu nedá prakticky nič vytknúť. Réžia je suverénna a Douglas predvádza jeden zo svojich top hereckých výkonov. Dokonca aj mladý Sheen to dokáže bez problémov uhrať, ale celý ten príbeh a hlavne to prostredie finančných žralokov a obchodovania s akciami je pre mňa úplne vzdialený svet, s ktorým sa nedokážem stotožniť, a tým pádom tento film nemôžem ani úplne doceniť. 60%. ()

Blazkowicz

Ještě to nebylo ani v polovině a už jsem to musel vypnout. Jinak bych asi usnul. Na to se nedalo dívat. Nevím kde jsem to objevil, ale radši jsem přitom sledoval Ozzyho u zubaře (Doctor: is that enough gas? Ozzy: no). Totální nuda s velkým N! 1+* ()

ostravak30

Pro mě je samotné obchodování na burze a způsob práce burzovních makléřů absolutně nepochopitelný a neumím si představit v tomto žít třeba týden natož několik let. Právě obrázek hodně telefonujících lidí, neustále na sebe pořvávajících a obrazovka s s jedoucím textem a čísly je asi to, co si většina vybaví v souvislosti s burzou. Proto i když se filmaři snažili vysvětlit to divákovi polopaticky, chápal jsem jen menší část toho, o co vlastně jde. Pravda je, že na tenhle typ práce musí mít určitě člověk koule, malý charakter a odvahu. Pravda je, že Charlie Sheen nebyl ten hlavní, kdo se mi ve filmu líbil, nejvíc mě zaujal právě Michael Douglas. Zajímavé je, že oproti dalšímu slavnému filmu ze stejného prostředí - Vlk z Wall Street, jde strašně vidět, jak se změnila doba. ()

Hlawi

Mladičký Sheen ztvárňující investičního bankéře na Wall Streetu, který je teprv na začátku, ale s velkými cíly. Dostane se k velké rybě (bonitní klient), tu si zahrál Michael Douglas, dle mého názoru ve své životní roli, není náhodou, že za ní má oskara. 90 % filmu je velmi motivační a pak veliký pád. => pokud by člověk neměl morální hledisko, může si vydělat velmi rychle a hodně, ale jak se říká boží mlýny melou, pomalu a jistě:-). Skvělá záležitost z prostředí financí a života na vysoké noze. ()

mablo

Jak já tenhle svět miluju...investice, akcie, komodity...tvrdé obchodnické jednání...přebírání firem...naprosto jasný důkaz, že tento typ lidí nemá na první příčce hodnot peníze, ale informace...bez nich nejde nic...Charlie Sheen ztvárňuje s prominutím maklěřského zelenáče, který Gekka docela nakonci překvápí a to nemile, no, je to prostě fajn film, ale Kmotr je lepší ()

jjimmy

Nič nie je isté. Len smrť a dane. Perfektný film, pokračovanie očakávam minimálne rovnako kvalitné! Výkon Douglasa a Sheena je úžasný! ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook