poster

Brouk v hlavě (TV film)

Komedie

Česko, 2002, 98 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (60)

 • golfista
  ****

  Slušná insenace s vynikajícím Viktorem Preissem. Kdo ale zná starou inscenaci (černobílou) s Vlastimilem Brodským ve dvojroli Champsboisy/Bouton, nemůže hodnotit víc. Také jen Josef Bláha dokázal nezapomenutelně zvolat "Butóne - ty dobytku !!!"(25.3.2003)

 • Radyo
  ****

  Příjemná a nenucená humorná hříčka, v níž exceluje zejména Viktor Preiss v titulní dvojroli.(28.7.2004)

 • Renton
  *****

  Bohužel neznám zde zmiňovanou černobílou inscenaci, tudíž hodnotím tuhle verzi maximálně. Viktor Preiss je ve své dvojroli výtečný a stejně je to s ostatními herci. Parádní zábava a špička mezi televizními inscenacemi ..(27.7.2005)

 • Oskar
  *****

  Ještě o něco lepší než záznam téže komedie z Vinohradského divadla z r. 1970 (s Brodským a Jiráskovou). Zdeněk Zelenka příběh rozložil a zase sestavil - ale jinak. A to udělal velice dobře, takhle je to mnohem zábavnější a je dobře, že například využil nápad, že se Champsboisy a Bouton setkají, což by v divadle samozřejmě nebylo možné.(27.4.2003)

 • Segrestor
  *****

  Jedna z mála televizních inscenací, které člověka suverénně pobaví a ještě na závěr řekne, že stejně čeští herci jsou nejlepší. A v dnešní době, kdy žijí z žoldů tvůrců moderních telenovel typu Ulice a Ordinace, je opravdu už vzácnost vidět je v tak povedených rolích. Takovou je třeba role bankéře Champsboisy a opilého sluhy Boutona v podání naprosto výtečného Viktora Preisse. Vlastně bych nejraději vyjmenoval všechny. Například Jan Hrušínský mě spolehlivě dostával do kolen svou zjemnělou dikcí nadrženého Francouze. A další.(30.7.2012)

 • gudaulin
  *****

  Tuhle legendární divadelní frašku jsem nikdy neměl možnost vidět přímo v divadle a neznám ani televizní záznamy předchozích adaptací. Nemám tedy s čím srovnávat - na druhou stranu mi představení přijde skvělé a to, jak se jednotliví herci vyrovnali se svými party je jednoduše bez chybičky. Preiss je ve své náročné dvojroli plné převleků a proměn přímo rozkošný. Celkový dojem 90 %.(31.12.2007)

 • Jeanne
  *****

  Výborná inscenace se skvělými dialogy. K tomu dobří herci, dokonalý Viktor Preiss a režie. Ale to nejlepší je klasické téma Brouka v hlavě. Bez námětu by se mohli třeba pokrájet, ale tohle by z toho nedostali! BTW - Takové televizní inscenace jsou důkazem, že divadlo je zastaralá a zbytečná záležitost :-))(13.10.2003)

 • sepp
  ***

  V.Preiss je vyjimecny herec. Bez debat.(7.9.2003)

 • Aky
  *****

  Ta hra je sama o sobě tak dokonalá, že její inscenace většinou dopadají dobře. Když se dá dohromady parta herců s komediálním talentem a s vůlí dělat si srandu, je výsledek téměř zaručený. Malinko mi zde vadil M. Dejdar, který je za všech okolností vždycky spíše bavičem než hercem, ale i tak ja to za 5*.(30.7.2012)

 • Mariin
  ****

  Jiskřivá fraška o manželské nevěře a záletnictví, odehrávající se v hotýlku "U něžné kočičky". Ani já neznám všechna předchozí zpracování, ale tohle mělo tempo a spád! Dlouho jsem se tak nezasmál, zvláště scénky s Dejdarem jsou k potrhání. Jako celek to není dokonalé, jsou tu slabší místa, ale některé pasáže jsou opravdu špičkové! Příjemně secesně malebné (zvláště dámy v kloboucích) a konverzačně velmi zábavné. A pěkné je také - což asi dnes málokdo ocení - že "Zlata Adamovská" (skvělá v roli zralé ženy, atraktivní manželky), je svému manželovi věrná a za celou dobu si ten klobouk z hlavy nesundá. Tučné čtyři hvězdičky! Tomu, kdo má rád tento žánr, lze doporučit též "Slaměný klobouk".(11.2.2011)

 • Marthos
  ****

  Nekorunovaný král francouzských bláznivých veseloher (nazývaných někdy nepříliš přesným termínem fraška) Georges Feydeau nesporně náleží k osobnostem, jejichž umělecký význam přesahuje hranici dobové popularity a v podstatě jej lze vnímat jako důstojného Molièrova nástupce. Z nepřeberného množství her, aktovek a operet přežila do dnešních dnů vlastně jen konverzační komedie Brouk v hlavě, založená na dvojnickém motivu bezvýznamného hotelového sluhy Boutona a ředitele pojišťovny Viktora Emanuela Champsboisyho, jejichž totožná přítomnost zahájí divokou eskapádu omylů, záměn, nedorozumění a převleků. Doslova renesanci hra zažila na sklonku šedesátých let v jevištním nastudování Divadla na Vinohradech s nezapomenutelným Vlastimilem Brodským v titulní dvojroli, kterou později přebral jiný velikán domácí Thálie Viktor Preiss. Televizní adaptace režiséra Zdeňka Zelenky ovšem Feydeauovy ústřední zápletky využívá do nejmenších detailů a nejenže divákovi umožní oboustranou konfrontaci Boutona a Champsboisyho, ale beze zbytku vyplňuje zejména geniální trik s posuvnou postelí v hodinovém hotelu. Samozřejmě silnou devizou Zelenkovy inscenace zůstávají herecké výkony, jimž vévodí zcela jednoznačně excelentní Preissova dvojnická kreace, odlišená nejen vnějškovou vizáží, ale i intelektem a vnitřním uvažováním. Ačkoli jsem dosud neměl možnost obdivovat nepochybně špičkový výkon Josefa Bláhy v roli neurotického hoteliéra Ferraillona, domnívám se, že ani Václav Postránecký nezůstal své postavě nic dlužen. V rámci možností, daných prostorem před kamerou, stoupají k vrcholům i ostatní (Adamovská, Hrušínský, Němec, Svobodová, Dejdar, Fišer, Potměšil), byť mladí protagonisté jsou ve svých projevech značně nevěrohodní. Poděkování náleží Zdeňku Zelenkovi především za to, že tento reprezentativní kus repertoárů domácích i světových divadel dokázal zachytit na filmový pás v době, která stále ještě disponovala kvalitním představitelem titulní dvojrole, neboť dnes se zdá být nevyhnutelným konstatováním fakt, že na dalšího Boutona a Champsboisyho si jeviště (a případně film) počkají nejednu generaci. A možná, že právě v tom tkví úspěch a kouzlo Feydeauova díla.(1.8.2010)

 • Blofeld
  ****

  V porovnání se záznamem z Vinohradského divadla z roku 1970 o něco slabší, nicméně stále velice slušné zpracování této frašky. Tato verze má díky formátu TV filmu možnost lépe rozehrát scény typu otočná postel, čehož zdárně využívá.(17.11.2008)

 • ivishka
  odpad!

  Děsná k**vovina..Přehnané herecké výkony,šišlavé dialogy,příšerný a nepříjemný hlas a vzhled herce jménem Jan Hrušínský....DĚS na který se nedá dívat.(29.7.2012)

 • consuela1
  ****

  "Máte něco k proclení?" Pokud ano, rychle k Něžné kočičce, kde si na žádného celníka ani nevzpomenete!!! :-)))(16.6.2016)

 • Lokutus
  **

  Přeplácaná a hystericky uvřeštěná slátanina plná pitvořících se karikatur ještě umocněná povětšinou spíš ochotnickou úrovní herectví a natočená snad na vyblitou VHSku.... nad vysokým hodnocením celkem zůstává rozum stát!(18.2.2017)

 • buldock
  *****

  Excelentní Viktor Preiss ve své dvojroli v komedii či frašce která nenechá diváka ani na chvíli vydechnout , má neuvěřitelný spád , inscenace je plná převleků , omylů , záměn a tím i ukázkou mistrovského herectví. Rozhodně stojí za shlédnutí tato perla mezi komediemi s vynikajícím obsazením hlavních rolí a skvělou atmosférou. Film: 90%(17.8.2007)

 • fragre
  ****

  Neznám předchozí zpracování, ale byl bych nevděčný, kdybych začal na tomto dílku nějak intelektuálsky exhibovat. Opravdu jsem se pobavil, takže nehodlám řešit úroveň výkonů jednotlivých herců. Vtipné a francouzsky secesně pikantní.(8.2.2011)

 • rt12
  ****

  Je to velmi slušná divadelní hra, ale na Brněnské (1998) představení to tentokráte nemá.(29.5.2014)

 • Sinn
  *****

  Všemi vzpomínanou černobílou inscenaci neznám, takže tahle, v čele s dokonalým Viktorem Preissem, mě okouzlila a báječně pobavila!(29.3.2011)

 • otík
  ****

  Hodně ukřičená televizní inscenace známé divadelní hry, která staví herectví Viktora Preisse, jenž svou krásnou roli ztvárňuje jak na jevišti Divadla na Vinohradech, tak také tady v televizi. Bohužel především Postráneckého hoteliér Ferraillon je šíleně ukřičený a otravný. Ale hodnotím malinko lépe než Brouka páně Brodského z roku 1969, protože především kvalita obrazu i zvuku je diametrálně odlišná. Ale stále platí totéž jako jsem psal u divadelního záznamu z roku 1969 - na jevišti geniální představení, v televizi to ztrácí svoje kouzlo.(2.9.2015)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace