Jekyll a Hyde

• Velká Británie Jekyll & Hyde

Epizody(10)

Robert Jekyll, vnuk neblaze proslulého doktora Jekylla, se ve třicátých letech minulého století vrátí z Cejlonu do Londýna, pryč od adoptivních rodičů. Brzy zjistí, proč a proti čemu jej tak chránili... své temné alter ego totiž nedokáže ovládat a temnota se jej zmocní. Jekyll tak pátrá po historií své rodiny a původy své kletby, zatímco bojuje proti stále silnějšímu Hydeovi v něm. (Filmbox)

Recenze uživatele ChristineD k tomuto seriálu (1)

Jekyll a Hyde (2015)

Nápad bol dobrý, ale nepodaril sa. Herecké obsadenie je slušné. Aj Tom Bateman (Jekyll/Hyde) je šikovný herec a svoju úlohu stvárňuje dôveryhodne, napriek tomu, že Hyde sa líši od Jekylla len strapatejšími vlasmi, podliatymi očami a niekoľkými žilkami na tvári, dokáže budiť dojem dvoch odlišných ľudí. Ale scenár je príšerný a s pribúdajúcimi dielmi sa zhoršuje. Všetky postavy sú ako svoje karikatúry. Hlášky nie sú vtipné, ale trápne. Príbeh Jekyll a Hyde mám veľmi rada a videla som už skoro všetky adaptácie, táto pôsobí ako zlá paródia. Všetko naopak. Jekyll sa nemá snažiť potlačiť zlo v sebe, ale naopak zmieriť sa so svojím druhým ja a prijať sa takým, akým je (aj vtedy, ak je chlapíkom, ktorého životnou náplňou sú bitky v krčme). Hyde nie je odporný a odpudzujúci ako by zlo malo byť, ale príťažlivejší ako Jekyll. Na druhej strane, nie je ani zďaleka tak inteligentný ako bol pôvodný Hyde. A ak vydržíte sledovať tak dlho, zistíte, že tu vôbec nejde o pokus, majú to v rodine. A keď sa objaví slečna Hyde... Objektívne za **, subjektívne odpad ! ()