Reklama

Reklama

Jekyll a Hyde

(seriál)
  • Velká Británie Jekyll & Hyde
Trailer 5

Epizody(10)

Robert Jekyll, vnuk neblaze proslulého doktora Jekylla, se ve třicátých letech minulého století vrátí z Cejlonu do Londýna, pryč od adoptivních rodičů. Brzy zjistí, proč a proti čemu jej tak chránili... své temné alter ego totiž nedokáže ovládat a temnota se jej zmocní. Jekyll tak pátrá po historií své rodiny a původy své kletby, zatímco bojuje proti stále silnějšímu Hydeovi v něm. (Filmbox)

(více)

Videa (13)

Trailer 5

Recenze (6)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pilot mě docela bavil, ale pak začal seriál ztrácet dech. Nevadily by mi ani tak prvky tajných společenství, které stojí na straně zákona či na straně zločinu, ačkoliv normálně tyhle konspirační partičky nemusím, nijak mě neurážela ani přehlídka povedených či méně povedených kratur, ale co mě štvalo byla parodičnost, do které seriál v mých očích čím dál tím více sklouzával. Vidět je to zejména na záporácích, ale počáteční kouzlo ztratil i hlavní hrdina a to jsem byl z Batemana coby Jekylla zprvu nadšený. Po čtvrtém dílu Jekylla i Hydem odpískávám. Škoda. 35% ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Napadá mě vlastně jediné slovo, které útrapy nového britského Hulka v PILOTU výstižně shrnuje: amatérismus. Ač se tu na obrazovce promenádují poměrně známá herecká jména (za všechny zúčastněné jmenujme nepřehlédnutelného Richarda E. Granta), divák se stejně nemůže zbavit dojmu z dívání se na lacinou frašku. Herci v čele Tomem Batemanem se vyžívají v melodramatickém přehrávání a z hororového dramatu je rázem odlehčená komedie. ()

Reklama

ChristineD 

všechny recenze uživatele

Nápad bol dobrý, ale nepodaril sa. Herecké obsadenie je slušné. Aj Tom Bateman (Jekyll/Hyde) je šikovný herec a svoju úlohu stvárňuje dôveryhodne, napriek tomu, že Hyde sa líši od Jekylla len strapatejšími vlasmi, podliatymi očami a niekoľkými žilkami na tvári, dokáže budiť dojem dvoch odlišných ľudí. Ale scenár je príšerný a s pribúdajúcimi dielmi sa zhoršuje. Všetky postavy sú ako svoje karikatúry. Hlášky nie sú vtipné, ale trápne. Príbeh Jekyll a Hyde mám veľmi rada a videla som už skoro všetky adaptácie, táto pôsobí ako zlá paródia. Všetko naopak. Jekyll sa nemá snažiť potlačiť zlo v sebe, ale naopak zmieriť sa so svojím druhým ja a prijať sa takým, akým je (aj vtedy, ak je chlapíkom, ktorého životnou náplňou sú bitky v krčme). Hyde nie je odporný a odpudzujúci ako by zlo malo byť, ale príťažlivejší ako Jekyll. Na druhej strane, nie je ani zďaleka tak inteligentný ako bol pôvodný Hyde. A ak vydržíte sledovať tak dlho, zistíte, že tu vôbec nejde o pokus, majú to v rodine. A keď sa objaví slečna Hyde... Objektívne za **, subjektívne odpad ! ()

numan 

všechny recenze uživatele

No spíš Jekyll a trochu drzejší Jekyll. :-) Jedná se o spin-off legendárního příběhu po 2 generacích. Pověsti o Tomu Batemanovi jako nástupci Benedicta Cumberbatche sice možná trochu přehánějí, ale jako Jekyll-Hyde junior je výtečný. A přes svoje nesporné estetické kvality dokonce i hraje! Pokud se tedy smíříte s tím, jak je tahle seriálová postava napsaná. Z celé série dýchá typický ostrovní nadhled a matička Anglie špiónů typu Kingsmenů a trochu i Doctora Who (ostatně jeden z autorů Colin Teague se podílel i na seriálech Pán času a Torchwood). Zábavná pohádka pro dospělé, hnidopichům vstup zakázán. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Víc si seriál opravdu nezaslouží, vzhledem k průměrnému scénáři, docela průměrné hudbě a ještě průměrnějšímu příběhu. Ona ta story zpočátku vypadá zajímavě a i se zajímavě rozjíždí, ale postupem času upadá do průměrnosti a nezáživnosti. Tenebre je poražena a čeká se na oživení kapitána, během toho se děje jen málo zajímavého. Jekyll pátrá a po střípcích něco nalézá.. Trvá dlouho než se něčeho dopátrá a dostane složku se svou rodinou. Závěr je pak přesně takový, jako celý seriál. Pomalý konec vystřídá konec definitivní. Podle mě trochu nedomyšlené, rozvíjené postupně z čirého nápadu, který ale ve své celistvosti selhal. ()

Galerie (213)

Reklama

Reklama