Neodolatelná síla a ukrývaná nebezpečí lidské sexuality nejsou nikde tak evidentní jako za blýskavou fasádou Las Vegas. Erotický film Showgirls představuje "světovou metropoli hazardu, hříchu a vášně" prostřednictvím temných zákoutí jeho známých nočních klubů a vzrušujících vystoupení na tanečních molech. Je to svět vášní, moci a individuálních rozhodnutí, v němž má všechno - a všichni -svou cenu. (oficiální text distributora)

Necrotongue

Můj oblíbený režisér Paul Verhoeven a herecké obsazení-2hvězdičky.Zbylé hvězdičky hledejte tam,kam poslal scénárista příběh. ()

ancientone

SHOWGIRLS si z ojedinelosti ostatných Verhoevenových filmov berú len jednu vlastnosť - extravagantnosť a s ňpu spojenú nezabudnuteľnosť. Excelujú v bradavkovo-neónových ornamentoch hedonistickej kamery, ale na štúdiu sexuality (typickú Verhoevenovu črtu) sú moc povrchné a na kritiku hollywoodskeho systému zasa až moc nahodilé. Naozaj vzrušujúco nasnímaný dievčenský román s drzosťou, ktorá na rozdiel od ostatných autorových snímok netriafa terče, ale len neuchopiteľne prúdi naprieč nablískaným povrchom fikčného sveta. ()

Lacike

Podobne ako u Hviezdnej pechoty môzeme aj u Showgirls donekonecna rozmyslat nad tym, ci to Verhoeven myslel vazne alebo si z nas robi prdel. Podla mna to je nakoniec jedno. Dôlezite je, ci vas film bavi. Mna pred rokmi film bavil festovne vdaka neskutocne vzrusujucim erotickym scenam a ani samotny pribeh mi nevadil. Eroticke sceny su stale erektivne. Elizabeth Berkley a Gina Gershon v tej dobe vyzerali bohovsky. Ale dnes mi uz vadi neskutocne otravna hlavna postava, ktora sa zakazdym hned urazi a pôsobi namyslene. Takze som jej ani nemal chut fandit. Skôr som mal tendenciu jej dialogove sceny pretacat na tie v ktorych zatvori hubu a naplno vystavi vsetko ostatne. Film pôsobi strasne zvlastnym dojmom. Jak keby nejaky najpodradnejsi brakovy pribeh natocil neskutocne nadany reziser. Takze vysledkom je zabavny bizar, ktory vo velkom zachranuju eroticke sceny. 6/10. ()

Marek1991

Kriminalita, sex, hazard a iné neresti ako intrigy a iné tomu dali zvláštnu pachuť. Veľa zvláštneho frajerstva, občas nudy, občas mysteriózne, morálne skazené, no neviem neviem, toto nebolo podľa môjho gusta, aj keď snaha sa tam uprieť nedala. ()

Padme_Anakin

Výborná taneční vystoupení + krásné ženy + úžasná atmosféra = tři hvězdy. P.S. Prosím, moc prosím, příště aspoň jednoho pěknýho mužskýho. ()

corpsy

Je mi dosť ľúto, že sa film páči iba málokomu. Áno, je to prvoplánované ukazovanie nahých tiel a čistokrvná provokácia, nieje to však film ani zle napísaný ani zle zrežírovaný. Proste ten rok nebol po ruke iný film, ktorý by si to všetko zlízol ( aj keď mňa by nejaké napadli ). ()

ledzepfan

No jo.. je to rozkošně pitomoučké a je znát, že místy film dělali spíš pošahaní choreografové než Verhoven jako takový.. Ale nakonec do toho dokázal prvky svého rukopisu vpašovat a tak to ve výsledku není zdaleka takový průser jak se o tom filmu traduje (jakože jeden z nejhorších všech dob, ani náhodou).. ()

mis-ko

Až príliš naivná hlavná hrdinka, až príliš dekadentné prostredie, až príliš pekné prsia (čo samozrejme nevadí), až príliš sa tento film sanží bojovať na viacerých frontoch naraz. Ale pozerať sa to dá. ()

fannah

Dobrá režie, kvalitní produkce, scénář o ničem... Bohužel je to začátek konce producenta Maria Kassara a celé Carolco Pictures, kteří nám přinesli perfektní snímky jako Cliffhanger, Terminátor 2, Rambo či Základní Instinkt. ()

kikuka

..úúúplne skvostné dialógy..//..hoci, sú minimálne dva filmy, ktoré pri flirtovaní citujem radšej ;-).. ()

Rosana

Myslím, že je to film spíš pro kluky, než pro holky. Soulože byly fajn, ale jaksi tomu filmu něco chybělo...asi myšlenka... ()

Vxxx

Jáááj. Já ten film mám prostě ráda. Je tam strašně moc špatných věcí, ale zas to má v sobě něco, co mě nutí si to jednou za čas pustit znovu. (A né, není to kvůli tomu množství erotiky! :D ) Pro mě za 3* :) ()

mysiak

Hrozné, ale aj hrozne sexy...nikdo by asi nepovedal že Elizabeth Berkley je kosť:)...ináč film stojí za... ale dobre sa aspoň na to pozerá.. ()

Sidonka

Můj oblíbený uživatel Mortak nechápe rozdíl v hodnocení mezi Showgirls a Černou knihou. Já navíc nechápu i ten rozdíl v hodnocení mezi Showgirls a dalším tanečním filmem Varieté, jasným kýčovitým béčkem, kde šlo jen o to ukázat obnažená tančící těla a myšlenku a děj ztratili tvůrci někde u cesty, pokud jí tedy vůbec měli někde založenou. Nechápu ani světově úspěšný Flashdance, dnes již kultovní film z osmdesátek, též z tanečního prostředí, který se zde dlouho držel v červených číslech. Asi pro to, že sám září jako nekvalitní červená knihovna, až z té vtíravé barvičky oči přechází. Naopak erotické drama Showgirls, na něhož jsem málem zapomněla a Mortak mi ho svým hodnocením právě připomenul, se mi před lety líbil a nabízel i něco víc než jen disco světla a varietní vystoupení s třpytkami a dlouhými nohami na vysokých podpadcích. Samozřejmě je dobrý v rámci žánru, ale dávat mu hromadně 2 hvězdy si přeci jenom nezaslouží. Už od začátku měl špatné kritiky a byl umělecky ztrhán, snad pro to, že tehdy se ještě od režiséra Verhoevena čekalo mnohem víc. Byl natočený pouhé tři roky po Základním instinktu, který způsobil hotové davové šílenství. Možná režisér a producenti podcenili peníze na reklamu, na novináře a oslavné ódy na film, které mohly při správném finančním řízení vycházet v samozřejmě jinak zcela nepodplatitelných a seriózních periodikách. Buď jak buď, jestli se mi podaří ještě film dohledat, pustím si ho znovu a budu si o něm nadále myslet své. V rámci žánru, jak jsem již zdůraznila. ()

blackrain

Při vyslovení názvu se mi ježej vlasy hrůzou na hlavě. Tohle je nejhorší Verhoeven jakého znám. Elizabeth Berkley byla příliš prkená, nemastná a neslaná. Vlastně dávám jednu hvězdičku jen proto, že tam hraje Gina Gershon. Jinak by letěl rovnou mezi odpadky. ()

kaylin

Paul Verhoeven je moc dobrý režisér na to, aby zprasil v podstatě jakýkoli film, ale říkám si, jestli příčinou, proč si vybral zrovna tenhle, nebyla jen vize nahoty. Skoro to tak vypadá, protože scénář je neskutečná banalita, která ničím nepřekvapí. Jen těmi sexy erotickými scénami. Na ženy se tu kouká dobře, na příběh tolik ne. ()

Kaluž odpad!

Některé filmy Paula Verhoevena nejsou tím, čím se zdají být. Břitká blitka s papírovými postavami namísto herců. ()

YURAyura

To je showBIZNIZgirs ;] Super sonda do zakulisi velkeho umeni, ktera se nemusi kazdemu libit - opravdu je hnusna - ale velka Gina je MAXimalni - jako dycky - to je zkratka BABA!!! ()

Derek

aj majster tesár sa niekedy utne. bohužiaľ to platí i pre jedného z mojich obľúbených tvorcov paula verhoevena. showgirls sú dosť veľká blbosť s tupým príbehom. verhoeven sa snaží čo môže a v niektorých scénach (znásilnenie a bitka) sa mu darí vybudovať nejaké to napätie, ale zvyšok je dosť nezaujímavý film ktorý poteší snáď len úchylov, voyevoristov a najortodoxnejších fanúšikov tvorby tohto večného provokatéra. ()

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení

29.08.2012

„Židovské Statečné srdce“ se nekoná

„Židovské Statečné srdce“ se nekoná

13.04.2012

Alespoň prozatím. Je ale pravděpodobné, že studio Warner Bros. nakonec projekt The Maccabees zruší úplně. Důvod? Antisemitismus a hulvátství Mela Gibsona. Alespoň to tvrdí scenárista Joe Eszterhas.… (více)

Souboj blondýnek v Burlesce

Souboj blondýnek v Burlesce

11.10.2009

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008