Bývalý policista Jack Walsh pracuje nyní jako lovec odměn, má šanci získat 100 000 dolarů. Musí ale dopravit do pátku do půlnoci k losangeleskému soudu mafiánského účetního Jonathana Mardukase, který svému šéfovi Jimu Serranovi ukradl patnáct milionů dolarů, věnoval je na dobročinné účely a nyní se skrývá neznámo kde. To, co zpočátku vypadalo jako jednoduchá práce, se začne komplikovat. Nejprve se objeví agent, který jménem FBI Jacka varuje, aby nestrkal nos do vládních záležitostí, potom dva Serranovi zabijáci, zanedlouho také Jackův konkurent Marvin Dorfler, který míní Jackovi přebrat kšeft. Jackovi se podaří vypátrat Mardukase a chce s ním odletět do L. A., on ale tvrdí, že má z létání fobii, a donutí Jacka jet vlakem. Zvládnout dobrosrdečného, upovídaného a hlavně všemi mastmi mazaného účetního, který vůbec nevypadá jako někdo, koho hledá FBI i mafie, bude někdy nad lidské síly. (TV Nova)

MATADOR

Největší plus je ve skvělých hercích a vtipných situacích, kterých je až až. Některé ovšem ve finálním střihu být nemusely, jelikož jsou trošku zbytečné a stopáž tak mohla být přijatelnější. Ovšem pořád se něco děje a to se mi líbí. Je to geniální, ale laciné zároveň. Líbilo se mi to, ale výše jít nemohu. ()

Derek

po mega uspechu "policajta z beverly hills" sa martin brest opat rozhodol pre mix akcnej-komedie a opat bol z toho hit (i ked nie tak financne ako kriticky). duo de niro a grodin maju spolu slusnu chemiu a akcne sceny maju spravne tempo (hlavne vrtulnikova akcia je vynikajuca), ale na povrch sa dostava nesvar vacsiny brestovych filmov a to prehnana dlzka (vrchol je jeho trojhodinovy "zoznamte sa jack black") co polnocnemu behu dost skodi, ale stale ide o slusnu buddy-cop komediu... ()

Colonist

Tento druh filmů, ve kterém je nesourodá dvojka nucena cestovat nejrůznějšími dopravními prostředky napříč USA a trable se jim při tom lepí na paty, mám rád. No a Midnight Run patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl zatím možnost v tomto žánru road movie vidět. Není to sice filmový zážitek, ze kterého byste si sedli na zadek, ale je to příjemná a nenáročná komedie, ve které Robert De Niro a "ten táta z Beethovena" odvedli dobrou práci. ()

kinderman

Akční komedie M.Bresta Midnight Run se mi líbí víc než jeho populárnější Policajt v Beverly Hills. Na rozdíl od E.Murphyho, který předvádí sám sebe, podává R. De Niro věrohodný portrét cynického lovce lidí, kterému se v důsledku poctivosti (to když ještě sloužil u policie) rozpadla rodina. Tam, kde Murphy své partnery na place válcuje a odbourává, sekunduje De Nirovi výborný Ch.Grodin v roli mafiánského účetního či Y.Kotto jako agent FBI. Přesně napsané a pointované dialogy namísto bezbřehé improvizace, překvapivý děj plný zvratů, napínavé akční scény…snad jen ono „Uvidíme se v příštím životě“ si mohli tvůrci odpustit. ()

Laurent

Koukatelný snímek s několika humornými scénami, ale také s množstvím nesmyslů, které bohužel tvoří samotný děj. Nějvětší blbost byla zablokování kreditní karty přes telefon, aniž by dotyčný věděl víc než jméno majitele. ()

Martin741

Martin Brest /Beverly Hills Cop/ natocil vybornu komediu Pulnocni beh s kopou vybornych hlasok. Zaujme najme Robert De Niro /Taxikar, Kmotr 2/ a zjavil sa tu aj isty Yaphet Kotto /bondovka Live and Let Die a blackspoitation Tirak Turner/. Aj ked som film videl strasne davno, stale si ho rad pozriem, kedykolvek sa znovu objavi : 89 % ()

Figu

Dlouho jsem pokukoval po tomhle bijáku z mojí kategorie "kultovní rest" a náhle se mi objevil před ksichtem na tv stejšn. No nevyužij toho! De Niro snad nikdy v jeho kariéře neměl hluchý místo svojí osobní kvality herectví, ovšem výběr účinkování v nekvalitním filmu dozajista ano. Naštěstí tady se žádná nekvalita nekoná, naopak i Robovi skvěle sekunduje do páru Grodin, kterej svým vtipem a přiblblým kukučem dává souhře s parťákem ty pravý grády. Na akční komedii, promotanou fízlama, mafií, drsoňem, účetním a samým chlapem, to je fakt super! 75% ()

MrPierc

Pro mne neznámá komedie a o to víc jsem byl mile překvapen. Charles Grodin je chudáček, který se postupem času mění na úplně něco jiného. Hlášky solidní a De Niro je takový napůl ostrý/ napůl vtipný. Jeho Watch out !!! Bum :-) Černý vyšetřovatel, který bílému lovci hlav bere stále cigára i ostatní je skvělým doplňkem. ()

C0r0ner

Brest mě mile překvapil u Vůně ženy, a tak jsem se rozhodl pro jeho další kousek. A musím říct, že byl mnohem lepší, než jsem čekal. Zajímavý příběh, skvělé ústřední duo, halda fórů - osmdesátky v plné palbě, přesně takové, jaké je mám rád. Bavil jsem se po celou dobu a na Půlnoční běh mi zůstaly vyloženě pozitivní vzpomínky. 95% ()

danecek24

46. Zlatý Glóbus za rok 1988 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Robert De Niro ()

zette

O tomhle filmu jsem nikdy neslysel a je to takova zabavna kriminalni komedie te doby, kdy se podobnych filmu tocilo spousta. De Niro ve forme, zajimave postavy, misty vtipne. ()

Juto

Ktokoľvek, kto obsadil De Nira a Grodina, musel mať šiesty zmysel pre chémiu, ktorú majú; spolupracujú tak hladko a so zjavným zmyslom pre zábavu, že aj ich mlčanie je zaujímavé. 7/10 ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin