Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

Composter

Tohle je prostě má vánoční atmosféra. Stačí mi slyšet první tóny úvodní skladby a já jsem naměko. Jó a ta Šafránková, tu nám seslalo samo nebe! ()

Pecival

Kdesi jsem četl šílené ódy na Libuši, tak když to zrovna dávali v TV (sám bych si to asi nepustil) tak jsem na to koukl - a byl jsem mile překvapen. Poměrně hezká, kouzelná, pohodová atmosféra, díky krátké délce nenatahované scény a decentní, nevtíravý humor. A ta Libuše - ta byla fakt šik. ()

jatamansi

Jdu kousnout do kyselého jablka a popudit si národ, fanoušky, ctitele, skoro všechny. Protže já tuhle pohádku srdečně nesnáším. Mám to i v profilu, že nemám ráda Šafránkovou. Začalo to už v Babičce a přes Popelku plynule přešlo k dalším rolím. Stejně tak nemám ráda Trávníčka a ještě dabovaného, to je fakt síla. A do třetice se mi ježí všechny chlupy, když začne božský Kája pět Kdepak ty ptáčku, to se mi otvírá nůž v kapse, že bych jej podřízla. Ne Gotta, toho ptáčka. Takže žádný citát, žádné hodnocení hudby, žádné poetické věty. Nic, co si myslím že obvykle charakterizuje mé komentáře sem nedám. A pokud je na ČSFD ještě alespoň jeden člověk stejného mínění a ozve se mi, budu ráda. Ta jedna * je za komediantku Růžičkovou. ()

MiaMoonlight

Bohužel naprosto ohraná klasika, která se mi už ale dávno omrzela a zprotivila. Nic to ale neubírá na nesporné kvalitě a kráse této pohádky. ()

giovanni3

Naprostá Vánoční klasika bez které si hodně lidí neumí představit Vánoce. Z této pohádky se mi nejvíce líbí Růžičková a její tanec a ,,akce zrní,,. Scénář není špatný a hudba? Káju respektuji, ale není to ono.. 4z5 ()

MichelSmith

Nádhera tento film pozerám síce iba raz v roku a to na vianoce,ale už 17 rokov a pokaždé sa neskutočne bavím! Krásný príbeh,zimné prostredie a celkovo pekné lokality ,proste kvalita!Nemá zmysel to nejak viac rozpisovat,lebo tento skvost pozná asi každý z nás.. U mňa je čo sa týka kvality v prvej 5 vianočných filmov a to počítam samozrejme aj tý americké,čo sa týka pocitovo je to prvá trojka :) ()

Danula13

Spolu s pohádkou "S čerty nejsou žerty" jedna z mých nejoblíbenějších českých pohádek vůbec. Nepřekonatelná a nenapodobitelná pohádková atmosféra. ()

ranp

Jedna z nejlepších a nejpříjemnějších československých pohádek. Role výborně sedla jak Libuši Šafránkové, tak Pavlu Trávníčkovi, no a Kája Gott zpíval už tehdy nezapomenutelně. Závěrem komentáře bych ještě rád vyzdvihnul menší, ale výbornou roli Jana Libíčka. ()

OughJay

Říct, že Popelka neni nejlepší česká pohádka, je v týhle vlasti dost o hubu :D Podivám se na ní dycky rád, Trávníček je asi nejsympatičtější princ a s Libuškou jim to tady fakt sluší. No a když do toho začne zpívat božskej Kája, tak to už je ňákej level. Jenže v roce 1984 natočil pan Hynek Bočan pohádku, která prostě nemá konkurenci snad ani ve světě... S čerty nejsou žerty... ()

Sdoom

Nikdy jsem nebyl nějaký velký fanoušek téhle pohádky a určitě nikdy nebudu. Nicméně v tomto případě dokážu pochopit to všeobecné nadšení. Krásná příroda, krásné kulisy, krásná Libuška, krásný princ...všechno je to takové krásné, načančané, ale podle mě tomu něco zásadního chybí. Buď vtip a nadhled a nebo naopak trošku přitlačit a přitemnit. Takhle mi to přijde takové plytké a povrchní. Jo a vysílat to sice vyčištěné, ale v ořezu 4:3 je zločin, milá ČT. (HD TVrip) ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování