Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

Gogo333

Klasická pohádka, která se mi za ty roky i docela okoukala a teď jsem byl rád, že jsem ji několik let neviděl. Letos jsem tomu ale neutekl. Celkově to ale je slušná pohádka, která pobaví. Nejvíc se mi líbí sovička. Všiml jsem si několik chyb (liška...). Písničky jsou fajn a celkově to ujde. 70% ()

Mafiapau

Závěr (úplný konec) sice smrdí, ale rozhodně tento film prokázal že je definicí dobrého českého filmu žánru pohádka. ()

Adramelech

Pohádka Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (v rakouské němčině Aschenputtel) je známa minimálně v celé Evropě v různých národních verzích. Verze, kterou ukazuje tento film, je trochu hybridní, ale nejsem zas až takový nacionalista, abych trval na ryze české verzi Popelky, pokud Popelku nehraje lesbická Eskymačka a prince černoch. V roce 1973 však byl svět ještě normální a nic takového nehrozilo. Natočené a zahrané je to pěkně, jenom ti holubi ve filmu nic nepřebírali, nýbrž jenom zobali. Holub se takto náročnou roli prostě nenaučí, protože má ptačí mozek. Hrách od popelu sice odlišit dokáže, ale do ošatky ho nedopraví. Z filmu dost vane enderácký vkus, oni našeho Karla Gotta vysloveně zbožňovali, a ptáček nakonec našel vhodné hnízdo, kde se určitě cítil jak v sedmém nebi. ()

Lionheart

Krásné zpracování, ale musím se přiznat, že poslední dobou už jsem tímto příběhem až moc přeplněn a překoukán. Kdyby to dávali řidčeji, hodnotil bych výš. ()

Bety88

Když jsem byla malá mělo to svoje kouzlo, ale když už to vidím po dvacáté tak se mi začíná zvedat kufr. Dalo by se říct, že to tak cítím skoro u všech pohádek vyjma S čerty nejsou žerty. Pokud kolem vás nepobíhá žádné dítě, Vánoce mírně ztrácí svoje kouzlo. Přešla jsem asi do stavu těžkého cynismu a když vidím v televizním programu samou pohádku nebo české populární vánoční filmy, tak si akorát povzdechnu, zase prd v televizi. ()

TheDude

Je to asi má vlastní omezenost, ale pohádky mě nikdy až na pár vyjímek(tři veteráni) neoslovily.Uznávám, že tahle má své kouzlo a chápu tak vysoká hodnocení, ale jde to mimo mě. ()

kobe6

Film, který jsem si v dětství pouštěl denně. Můj kladný citový vztah vypovídá za vše. Taky jsem chtěl svojeho Juráška:-P ()

Prochy38

Snad už klasika, kterou bych řadil na vrchol české pohádkové filmové tvorby. Skvělí herci, skvělé nadabováno, nádherná příroda, výborná hudba. Na Štědrý den by v tv chybět neměla! Co bych k tomu ale hrozně rád dodal! Směrem k těm, kteří se tu snaží zviditelnit tím, že dají jednu* nebo dokonce odpad! Jak můžete hodnotit tak slabě film jen proto, že ho dávájí každé Vánoce, tudíž (ač nechápu, co je na tom, přepnout prostě jinam) se na to "musíte" dívat každý rok? Pane Bože! Ten film je pohádka, to snad většině z Vás došlo. Pohádka, pohádka a raději pro jisté typy ještě jednou pohádka! To znamená co? Že je to, Ježíši, pro DĚTI!!!!!! Takže podle Vás by to měli dát v tv jednou, když jste byli dětmi vy? A teď už pro ostatní děti ne??? Vzpamatujte se! Je to nádherná česká pohádka a dítě, které po prvním zhlédnutí řekne, že je to kravina to nemá v hlavě v pořádku a je to práce Vás rodičů! 95% ()

Darik

Tahle pohádka nesmí na štědrej večer v mém programu nikdy chybět - bez Libušky by to nebyly ty pravé Vánoce :D ()

Hanes88

Kdyby se mě zeptal, která pohádka je celkově nejlepší, byla by tato určitě mezi největšími kandidáty. Této pohádce vlastně nechybí vůbec nic a já ji beru jako samozřejmou součást Vánoc.... ()

orkadimenza

Přiznám se, že nejsem moc pohádkový, a proto vždycky o Vánocích v hlavním vysílacím čase dávám přednost něčemu jinému. Když ale dojde na podělané reklamy na Nově nebo Primě, tak přepínám na Popelku a ta atmosféra a vánoční nádech mi dávají za pravdu, že i po více než 40 letech má tato pohádka své kouzlo. Samozřejmě nechybí několik úsměvných momentů (Jak sova osedlá koně, Jak holubi rozumí lidské řeči...), ale to prostě k těm pohádkám patří. Nemyslím si, že je Popelka nejlepší filmová adaptace díla Němcové, ale rozhodně ta nejkouzelnější. P.S. Nechtěl bych to vidět dabovaný (německy). ()

Rozjimatel

[3,5*]     "To sis pochutnal, Tajtrlíku, co?"     Rozprávková klasika z radu tých najklasickejších, ktorej určite kvalita nechýba, na druhej strane som ale ten jej priam kultový status nikdy príliš nechápal. V prvom rade mi trošičku vadí jej celkový vzhľad, ktorý miestami pripomína televíznu inscenáciu. Niektoré tie "triky" pôsobia až komicky (nielen dnes), spomeniem napr. holuby "triediace" zrno, zastrelenú líšku, či tú krúžiacu "sovu" na špagáte. Moja druhá hlavná výhrada potom smeruje k hereckému obsadeniu. Pôvabná Libuše Šafránková je úplne skvelá (asi ako jediná z celého ansámblu), v podstate nesie celý film na svojich útlych bedrách. Ešte taký Vladimír Menšík (tu akýsi menej výrazný) a Míla Myslíková si svoje odohrajú, toporný Pavel Trávníček mi tu až tak nevadí (tak nejako do tej role zapadne), kde ale, preboha, vyhrabali tých hercov zo zahraničia? Myslím tým predovšetkým kráľa (Rolf Hoppe, ešte ako tak znesiteľný), kráľovnú a macochu (mená tých drevených herečiek ani nestoja za spomenutie). Hudbe Karla Svobodu nemôžem uprieť celkom slušnú úroveň, akurát po toľkých rokoch a po toľkých vypočutiach už pôsobí značne obohrane, miestami až otravne. Vrcholnou scénou filmu je určite scéna bálu (princovo "privítanie", tanec, hádanka), proti ktorej nemám ani tie najmenšie výhrady. Stále sa dá celkovo konštatovať, že veľkú časť svojho čara si táto rozprávka dokázala zachovať aj po presne pol storočí.     "Jenže ty sis brál maminku a mně vnucuješ samý cizí holky." ()

Macik

Jedna z mála Vorlíčkovskejch pohádek kde mi nevadí česko-německá koprodukce....Tuhle pohádku prostě miluju!!:-) ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování