Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

Sdoom

Nikdy jsem nebyl nějaký velký fanoušek téhle pohádky a určitě nikdy nebudu. Nicméně v tomto případě dokážu pochopit to všeobecné nadšení. Krásná příroda, krásné kulisy, krásná Libuška, krásný princ...všechno je to takové krásné, načančané, ale podle mě tomu něco zásadního chybí. Buď vtip a nadhled a nebo naopak trošku přitlačit a přitemnit. Takhle mi to přijde takové plytké a povrchní. Jo a vysílat to sice vyčištěné, ale v ořezu 4:3 je zločin, milá ČT. (HD TVrip) ()

herr_carter

Jediné, co mi vlastně na téhle krásné pohádce kdy vadilo, bylo obsazení německých herců do rolí krále a královny, ale jelikož se tam vyskytují minimálně, je to opravdu jenom minimální vada na kráse. Šafránková tu ke svému líbeznému obličejíku ještě přidává dospělé herectví na nejvyšší úrovni a například Menšík je tu kouzelný (kde není)................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Koda

Klenot československých a německých vánočních pohádek. Nic k tomu nelze jiného napsat. Písničky, národní zpěvák známé tváře, provedení a příběh tomu prostě dává tu Vánoční náladu. ()

Maynard.

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš??? Dokonalé, sice to není moje uplná topofka, ale je to skvělá a krásná pohádka, která má v sobě dokonalou Svobodovu hudbu. No a ten ples? To je vrchol kinematografie :o) ()

Jiří K.

Dokonalá koexistence hereckých partů a všech pohádkových motivů podtrhují toto dílo jako jedno z nejlepších, co nám kdy česká (a německá) produkce dala. Jirku Růžičku v roli kuchtíka poznal asi každý. Moje nejoblíbenější postava: princezna Droběna v podání Heleny Růžičkové. ()

klúčik

Film, ktorý sa stal legendou. Spomínamsi kedy som videl po prvý krát reklamu na tento film. Zo základnou školou sme boli na filmovom predstavení na filme CESTA DO PRAVĚKU a pred filmom uvádzali, že na vienoce budú dávať v kine tento film. Išiel som a už vtedy sa mi film zapáčil. Moja druhá dcéra Andrejka keď mala tak štyri - päť rokov tak sa stále skoro každý deň dívala na kaze te na toto dielo. Dialógy vedela skoro naspamäť. ppovedal som si , že fakt už stačilo, ale aj tento rok na vianoce sme sa schuti pozreli. Už si vianočné sviatky bez tohto filmu neviem predstaviť........100%. ()

velkyvezir

Tato pohádka má své vánoční kouzlo, ale ne takové, aby je kvůli tomu rok co rok na Vánoce některá z českých televizí vysílala. Film obsahuje některá hluchá místa, u kterých jsem se nudil. Každopádně v 70. letech šlo o jednu z těch lepších pohádek, byť v ní mileneckou dvojici tvoří herci, kteří se k sobě nehodí. Záporem filmu je i nedostatečný prostor pro Menšíka... ()

Lenarek

Njelepší česká (československá) pohádka, kterou jsem viděla. Každé Vánoce se na ni v TV můžu dívat a nikdy mě neomrzí. Čeští herci odvedli vynikající výkon :-). A zimní atmosféra... Nádhera... Škoda, že si takový sníh nepamatuju. Rok od roku míň a míň .A v téhle pohádce se do něj bořili po kolena. Krásné zpracování pohádky :-) ()

Ivusha

Nejkrásnější pohádka, jakou jsem kdy viděla. Nedovedu si bez ní představit Vánoce. (dřív ji dávávali 29., na mé narozeniny:-)) ()

Drak9

Pohadka ze vsech nejpohadkovatejsi. Roztomila Safrankova se na Popelku skvele hodi a nadabovanej Travnicek na prince taky. Tato pohadka se moc povedla a zvlaste o Vanocich ma v sobe nepopsatelne kouzlo, ktere z ni dela to, co je. ()

brooklyn73

Jeden z klenotu mezi nasimi pohadkovymi pribehy.Kdo si nezamiluje Libusi Safrankovou v tomto filmu tak uz si ji nazamiluje nikdy. Vyber nemeckych hercu na post krale (Otto Simanek) a kralovny (Kveta Fialova) byl dobrou volbou, vsechno mi to tam sedi a zapada do sebe tak jak ma. Drobena v podani Heleny Ruzickove stejne jako celedin Vincek Vladimir Mensik to je koncert. Za nimi nezustal svym vykonem preceptor Jan Libicek. Pouze slovo "pitomci" mohlo byti nahrazeno jinym vyrazem,docela mne tato mluva od Popelky prekvapila. A to jsem si ja osel myslil jak dobre tuto pohadku znam. ()

Wally

Nádherná pohádka, která se řadí do zlatého fondu české pohádkové kinematografie :-) Škoda je, že ji dávají v televizi tak často a že tam prince hraje P. Trávníček :-) Vše naštěstí vynahrazuje L. Šafránková jako Popelka. Prostě moc krásný. ()

see_sawandrew

Z čiročiré subjektivity a hluboké averze vůči vánočnímu sedativu jménem Tři oříšky pro Popelku hodnotím tento film jako jeden z nejslabších snímků Václava Vorlíčka. Scénář dobrý, i když to Popelka s natvrdlým a slepým princem zrovna nevyhrála (ale co byste čekali od pohádky). Jurášek, Rozárka i Tajtrlík (s anglickými titulky debilně přeložen jako Silly Billy) jsou moc fajn, herci předvádějí vysoký nadpřůměr, prostředí je krásné běloučké, ale co naplat, když reklamní hlas huláká upoutávku, kterou slyším už popadesáté. Vím moc dobře, že to není vina tohoto filmu, a že to není fér, hodnotit jen podle vydřidušského programu českých televizí, jenže za ty roky se z Tří oříšků stal doslova televizní vánoční kýč. Ten film zase tak úžasný není. A že si na Štědrý den mám pustit televizi? Až naprší a uschne, pitomci! 50% ()

Billie777

Jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec. Krásný a zároveň veselý film. Díky natáčení v zimě je tato pohádka ještě daleko kouzelnější. ()

Ragdoll

I pro mě se tahle pohádka stala symbolem Vánoc, bez ní si stěží dokáži nějaké představit. Žádná jiná si ani nezkoušela hrát na konkurenci, protože věděla, že z takové nakládačky by měla trvalé následky. Kolikrát se na ní podívám i mimo svátky, když mám chuť na něco, co mě rozveselí a potěší. Opravdu se mi chce brečet, jakmile se podívám na ty dnešní hnusy... 100%. ()

-Dawe-

Jedna z nejlepších Českých pohádek. Pohádka je nádherně zpracovaná a rád se na ní jednou do roka podívam :-). ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování