Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

Psycho.R

Vrchol Vorlíčkovi tvorby a zároveň jedna z nejoblíbenějších pohádech tuzemské tvorby. Bez jakýchkoli výčitků 4* ()

josieaddms

Co na to říct? Ona je to dost pěkná pohádka. Kdybych to hodnotila za děti, dala bych plných pět. Ale já to nemusela moc ani jako malá holčička, a moc si na to nepotrpím ani teď. Tři Oříšky jsou vánoční klasikou v Česku skoro tak, jako kapr. Ale já mám výhrady jak ke kaprovi, tak i k téhle pohádce. Například hudební přítomnost Karla Gotta mi přijde více než nechutná. Šafránková jako Popelka mi ani tak moc nevadí, něčím mi připomíná mojí mámu (Pssss! To ji neříkejte) a ostatní obsazení taky není úplně zlé. Vorlíček ještě kdysi natáčel dost dobré filmy, a jak říkám, děti to milují. Jinak příběh je to klasický, a je to plný takových těch efektů komunistického Československa, ale tak atmosféru to má, a je to myslím i celkem zábavné. Takže jak je komu po chuti. ()

Armin82

Na otázku,jaká pohádka je největší klasikou v dějinách československa, asi všichni známe odpověď. Paradoxně ani herci z Německa, pohádce kvalitu neubíraj. Pavel Trávníček a Libuše Šafránková nemají chybu a nejlepší je asi Helenka Růžičků a ten její výsměch :) určitě ikona československé kinematografie, ale máme lepší pohádky--->80% ()

Chrlič

Milion procent za mě, přátelé. S touhle pohádkou jsem vyrostl a rozhodně s ní i umřu. Naprosto kouzelná, skvěle zahraná, vtipná a krásná. Tak se dá vlastně popsal i její hlavní postava v podobě Libušky! ;) ()

kratina

Babička, děda, teta i rodiče u televize nadšeně povykují: „Povídám ti, pojď dolů!“ – „Povidám ti, pojď nahoru!“ a do toho se vloží děti: „Tak proč za ní na ten strom nevyleze?“ Řeknu vám, jak tohle vysvětlit zvídavým prckům, to je opravdu oříšek! :-) ()

Mik_e

Krásnej a výpravnej kousek, všechna čest, Německá demokratická republika se asi pěkně plácla přes kapsu. Dokonce si troufám říct, že ve velikosti produkce to ničím nezaostává za západem. Ale z nějakýho důvodu tohle pro mě nikdy nebyla pohádková jednička ani dvojka, a to už od dětství. Nevím, zda za to mohla ta podivná moda co ve filmu byla, nebo, že mi vždy bylo líto Libíčka, opravdu nevím. ostatně, Mechanický pomeranč v podobě Božského Káji pro mě byl taky oříšek, čtvrtej. Nicméně, toto je jeden z těch filmů, kde místní vysoké hodnocení rozhodně beru. Je to naše nejznámější pohádka v zahraničí a patrně plným právem. ()

Shakaar

Přiznejme si, na popelku se dívá z pravidla proto kvůli Ptáčku od Káji a Libušce, popřípadně zimní atmosféře, která prostě ve filmu funguje (viz Anděl páně). Ostatní obsazení nic moc, z části se krade trochu z Mrazíka (zlá macecha a její ošklivá dcera), z části to má možná základy od Němcové. Film ale pobaví i po letech a narozdíl od moderních pohádek stále je u ní ohlas. Pane Troško, mrkněte na tohle, protože vaše blutice jsou oproti tomu úplné sračky. 4*. ()

j.linhi

Což o to, pohádka je to jistě pěkná, ale tak trošičku nuda a neskutečně profláknutá a mě osobně už navždy zprotivená. Tim neustálím opakováním každý vánoce je z toho prostě odrhovačka, horší už je snad jen Mrazík! ()

Rudyamon

K této pohádce nelze dodat nic než - paráda. Je to prostě klasika, a to klasika toho ražení, kdy popisovat děj a hodnotit scény, obsazení, nebo já nevím co, prostě nemá smysl. 5 hvězdiček - 100%. A o tom je klasika... :-) ()

markotter

Po letech jsem Tři oříšky znovu shlédnul a musím říct, že je to jedna z našich nejlepších pohádek. Z nepochopitelných důvodů byl Trávníček někým předabován (aspoň se mi to zdálo) a úroveň pohádky vzrostla minimálně o 10 % :-) ()

Inozuka

"Svatba zkrotila už i větší bouřliváky!" aneb film o tom jak chudá dívka ke štěstí skrz botu přišla a mladý hejsek strčil hlavu do chomoutu a zasedl k rodinnému krbu. Absolutní pohádková topka a důkaz, že i profláklý Popelčin příběh se dá natočit s invencí a vtipem. ()

Zikus

Super kostýmy, obsazení a i některé záběry jsou fakt pěkné, ale hon na lišku a na dravce a to že to tam je prezentovaný jako něco hrozně fajn mi dost zkazilo celkový dojem. ()

rublik05

Za mě je tohle vrchol české pohádkové tvorby. Dokáže si snad někdo představit Vánoce bez této pohádky? Neexistuje větší vánoční klasika než Tři oříšky pro Popelku s výbornou mladou Libuškou Šafránkovou. Pohádka má krásnou hudbu z dílny Karla Svobody a samozřejmě nejznámější titulní píseň Tři oříšky, kterou nazpívala Iveta Bartošová. Václavu Vorlíčkovi se povedlo natočit nejkrásnější a nejznámější zpracování Popelky tak, jak nikomu před ním ani po něm. Jedna z těch klasik, kterou zná snad každý a každý se na Popelku rád každý rok podívá znovu. Nádherná pohádka s okouzlující a nezapomenutelnou atmosférou. 10/10. ()

E lan

Věčná to pohádka, nejkrásnější princezna, správný ucho princ a nádherná hudba. Jej to se neochodí👍 ()

BigBang

Vyvrcholení československé kultury a myšlenky vůbec. Libuška, sníh, bělouši, božský Karel zpívá melodie Karla Svobody. Víc už jsme nedali a nedáme. Počítám, že tou dobou jinak československá realita byla spíše bahnitá. Avšak to vše mizí v temnotě času a zůstává nám Popelka. Je nějaký světové populárnější hraný český film? ()

Nix

Jasně no, další kultovka pohádek. Ale v dnešní době už to přepínám, přece jen to vidíte každé vánoce a kdo ne tak ať si koupí televizi, byť jen černobílou, to stačí. ()

src

Nejlepsi ceska pohadka a zaroven jeden z nejlepsich ceskych filmu. Co na ni povazuji za nejlepsi (tedy krome Safrankove a Mensika) je jeji odlisnost od zbytku ceske pohadkove produkce - vyborne exteriery a vice realisticnosti. ()

crjules

Nejkrasnejsi pohadka pro me vubec! Vzdy, i kdyz ji vidim snad po ste, jsem nejak nameko. Kdyz poprve vejde Libuska :)do zamku a do salu, zaverecna scena na konich s pisni Karla Gotta a kdykoli promluvi Mensik ....to jsou sceny kdy uz potrebuji i ja, milovnik drsneho zanru kapesnik!! :) ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování