Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

PavelZava

"Jedině metál, pánové !" A to pro celou Popelku, nejlepší pohádku v Československu všech dob ! Hudba: Karel Svoboda Vladimír Menšík výbornej, vždycky přemýšlím, jak si mohl pamatovat co má vlastně ve městě koupit ! Já myslel, že to má být ples a ono to vypadá spíš na štvanici. Zmůžeš to ? No ? Hrrravě, prrravda *** Ó pěkný dárek, jak pro veverku. > *** Smím prosit ? Nebylo by to lepší s hudbou ? ()

Dimo

Myslím, že davové tvrzení, že Tři oříšky pro Popelku jsou nejhezčím Vánočním filmem, je pravdivé. ()

Joppo88

Nech to vidím aj miliónkrát - je to klasika, ktorá asi nikdy nestratí svoje čaro. Rozprávka, ktorá už tradične sprvádza rozbaľovanie darčekov je sama o sebe krásnym darom L. Šafránkovej a V. Vorlíčka. ()

Hooya

Nejpohádkovější a nejkrásnější pohádka ze všech našich pohádek. Sleduji-li s "Čerty nejsou žerty", stírám slzy od neustálého smíchu, v případě Popelky slzím dojetím. Neustále znova, stále ve stejných momentech, ba však za ta léta snad i intenzivněji. Síla oříšků je zkrátka nepřekonatelná a tvářička Popelky neodolatelná. ()

chrispe

Původně jsem chtěla dát čtyři, protože jsem si pomyslela, že starou dobrou Popelku (1969) si vždycky pustím radši. Ale byla bych nespravedlivá. Tato Popelka není o třech plesem, třech krásných šatech, dokonce se ta holka ani "nepopelila" v chlívku. Přesto je ale natočena tak dobře a se skvělými herci, že ční nad mnohými pohádkami jako královna. Takže za pět. // 25.12.2013 A!! Pavel Trávníček je jeden z nejhezčích princů, co znám! Ne-li ten nejhezčí :-) ()

tranquill

"Pojď dolů! .. Povídám ti, pojď nahoru!" Zde není co řešit, moje absolutně nejoblíbenější pohádka a nevěřím, že ji nějaká jiná překoná :-) Krásná mlaďoučká Libuška se sympatickým Pavlem Trávníčkem a spousta dalších skvělých herců v čele s Vladimírem Menšíkem za vedení Václava Vorlíčka dokáží pohladit na duši každý rok. A doprovodná hudba také nemá chybu. "Jenomže ty sis bral maminku a mně vnucuješ samý cizí holky!" ()

Drom

Vždycky mi tahle tuctová pohádka s nesympatickou omladinou v hlavních rolích (pitomá Šafránková a strašnej Trávníček) lezla krkem. Nejen že to je story jak z románu pro malý holčičky, to by se dalo přežít, když je to pro děti, ale to nebetyčný vychvalování sotva průměrné pohádky a pravidelné uvádění na Vánoce (a pokud možno i častěji) mi všechno ještě více znechutilo. Mrazík je alespoň vtipnej, tohle ani náhodou. No a naivní přihlouplosti nasadila korunu Česká televize svou roztahanou reklamou na svojí vlastní bodrost v hlavním zpravodajství. X minut plácat o tom, jak se remastering povedl, pasovat se do role největších borců a dělat z téhle ptákoviny kult, kvůli tomu sem si ten zpravodajskej průjem nepustil. Krom toho, že samochvála a vlezlost ČT už víc než páchne. Za ta léta neúnavného propagování téhle slátaniny snižuju hodnocení o jednu hvězdičku, stejně to bylo na hraně. Naivní romantika říznutá trapnou roztomilostí, hanba. ()

frbulka

Nedávno jsem měla možnost vidět Popelku v nové "přibarvené" podobě a musím říct, že i když pro mě není tato pohádka to úplné TOP na našem pohádkovém žebříčku, je vždycky milé ji vidět. Libušce Šafránkové to sluší a Pavel Trávníček je příjemně trhlý. Taky bych si někdy ty tři oříšky přála - a to by tam nemusely být šaty na bál... ()

Pekisan

Mam pocit, ze je to skor pre vydaja chtive zenske nez pre muzske publikum. Ked je to v telke tak si zahmkam pesnicku, ale sediet pri tom nevydrzim. Je to mile, ale nepatri to medzi moje oblubene vianocne filmy ()

NiaWolf

Mnoho lidí si bez tohohle filmu nedokáže představit Vánoce, mně však tak nepřekonatelná nikdy nepřišla. Je sice hezká, ale zároveň se celkem vleče. ()

FeroFabus

Co dodat k této pohádce všech pohádek. Snad jen pár drobností: 1.Film se měl původně natáčet v létě, ale DEFA(filmové studio NDR) která film financovala, rozhodla natočit film už v zimě, protože v létě už možná nebudou peníze.Díky tomu získal film neopakovatelnou vánoční atmosféru. 2. Na zámku Moritzburg (leží nedaleko Drážďan jen kousek od hranic) se každoročně koná festival na počest tohoto filmu. Václav Vorlíček a Pavel Trávníček se tohoto festivalu zůčastnili již několikrát, ale Libuška Šafránková pozvání ani jednou nepřijala.3. Film je také velmi populární v Norsku, kde existuje jeho fanklub a když jednou Norská televize na Vánoce film nevysílala, vzbudilo to velkou nevoli a sepisování petic po celém Norsku. 4. Rolf Hoppe, představitel krále, je u nás známý z "východoněmeckých" indiánek z Gojko Mitičem, kde ztvárňoval role padouchů. 5. Dana Hlaváčová (v době natáčení těhotná) si stejnou roli nevlastní sestry zahrála už v televizní Popelce z roku 1969. 6. Pavla Trávníčka daboval Petr Svojtka jelikož Trávníček mluvil se silným brněnským dialektem. ()

Ozzy2

Je nefér vyzdvihovat jen Šafránkovou.Skvělou práci odvedli všichni dabéři i úplně všichni herci ve vedlejších rolích a obrovský podíl na úspěchu má výprava, kostýmy a hlavně geniální hudba Karla Svobody.A to ještě byla obrovská klika, že filmaři museli natáčení, které bylo plánované na léto, přeložit do zimních měsíců.Muselo se toho sejít hodně, aby vznikla tato Královna Vánočních pohádek. ()

patroklos

Čím jsem starší, tím víc “Tři oříšky” miluju. Ta pohádka je opravdová, bezprostřední a hlavně strašně krásná! Kolikrát jsem ji viděl? Padesátkrát? A včera jsem kouknul zase... ()

Porp

Vždy si Popolušku pozriem rád a bez problémov. Nikdy som ale celkom nerozumel prečo je to až také obľúbené. Asi to bude tým prirodzeným hereckým prejavom. Či je to princ, kráľ alebo samotná popoluška, všetci sú veľmi autentický vo svojich úlohách, nehovoriac o Vladimírovi Menšíkovi. Ja mám ale radšej rozprávky, kde je aspoň trochu tajomna. ()

Razzor_82

"Přinesls mi můj střevíček?" Pohádka k Vánocům ta nejpohádkovější. Klasika, která přináší už po několik desetiletí pohodu do domovů. Plejáda úžasných herců. Libuška Šafránková ve své ikonické roli Popelky. Chudá dívka, která přes svá trápení ke štěstí přijde. Kouzelně romantické a hudebně brilantní. 10/10 ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování