Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

ivishka

Leze mi na nervy herečka hrající popeluchu - Libuše Šafránková. Pryč jsou ty doby kdy byl Pavel Trávníček pohledným princem a neustále si opakovat mizernou kaskadérskou scénu z rybníčku, kdy jde znatelně poznat, že se nejedná o herečku ale kaskadéra je nudné...Když mi bylo tak 6 - 10 let tak se mi to i celkem líbilo. Bohužel nyní po letech se mi z hlavní melodie nazpívané naší "zasloužilou umělkyní" Ivetou Bartošovou dělá kopřivka. Pobavila mě scénka v krátkometrážním filmu Diagnóza Werich, která naprosto vystihuje moje rozpoložení s touto "pohádkou". ()

sta

Já prostě nechápu, jak tohle může být nejvtipnější film 70. let (viz jedna přihlouplá anketa). Příběh je natolik provařenej, že bych hledal něco navíc, ale ono to tam nějak není. ()

blackrain

Nejlepší česká pohádka, i když točená ve spolupráci s Němci. Proč se mi tak líbí? Je to tím kouzlem zasněžené krajiny, které dodává pohádce zvlaštní atmosféru. Nepamatuju si, že by nějaká jiná česká pohádka měla takhle neopakovatelnou atmosféru. Na člověka dýchne pohoda a klid. Bez Tří oříšků pro Popelku se nedokážu představit žádné Vánoce. Křehká Libuška Šafránková, to je přesně Popelka jak má být. ()

ABLABLABLA

Jak to říct jednoduše...prostě česká pohádka všech dob, naprostá klasika. Mám ji ráda, ale nepatří mezi ty úplně nejoblíbenější. Nezapomenutelná mladá Libuška Šafránková a ještě pohledný Pavel Trávníček. Krásně písničky, nádherné zpracování, krásný příběh..prostě nej. ()

kaylin

I pro mě je tohle pohádka, na kterou se o vánocích vždycky rád podívám, ale je to i film, na který se rádi kouknete jindy. Je to krásně naivní, ale na rozdíl třeba od "Princezny se zlatou hvězdou" zde mají alespoň obě postavy čas se poznat a skutečně se do sebe zamilovat. Charaktery jsou dobře napsané a zahrané, to, že je zde nějaké předabovávání, to je holt dáno nejen tím, že část osazenstva tvoří němečtí herci, ale i tím, že někteří herci měli příliš výrazný přízvuk. Když se na tuhle pohádku díváte, můžete zase na chvilku uvěřit, že všechno je krásné. ()

gogos

Česká pohádková legenda. Sice bych našel i pár oblíbenějších, ale Tři oříšky pro Popelku je patrně ta úplně největší klasika! ()

jajinka

Asi má úplně nejoblíbenější pohádka.. i po tolika letech je stále na co koukat, oproti dnes točeným pohádkám. ()

suicide

Holt co naplat. Asi nejlepší a všeobecně nejoblíběnější česká (respektive československá) pohádka, co vznikla. Nemůžu jinak než dát nejvyšší hodnocení, nicméně přiznávám, že již dále nejsem schopen se na ni v nejbližší znovu podívat, časem se totiž zají snad všechno, ale doufám, že za čas se k ní zase vrátím. ()

rt12

Prostě nádherná záležitost, troufám si říct, že na Popelku se budou dívat i dětí našich dětí a pořád je bude uchvacovat. ()

Rakosnicek77

Rozhodl jsem se už dávno, že do psaní komentářů se nebudu pouštět, protože je to oblast, ve které určitě nevynikám, tak ji přenechám jiným. U této jedinné pohádky, ale udělám vyjímku, jelikož ji vnímám, jako národní poklad i když se jedná o koprodukční dílo. Budu vždy tvrdit, že Libuše Šafránková i Vladimír Menšík, jsou naši nejlepší kandidáti na pohádkové role a to jak se zhostili těch svých právě v Třech oříšcích, je dokonalost sama. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování