Po sedmadvacetiletém zimním spánku se probudí čarodějnice Bludimíra a rozhodne se uloupit králi kouzelný měšec, z něhož se sype tolik zlata, kolik panovník potřebuje. Zálusk na něj má i princ Velemír z Dolního království. Přijíždí požádat krále o ruku jeho dcery, princezny Blanky. S pomocí Ohnivce, který zabrání Meluzíně, aby prozradila králi chystanou loupež, se Bludimíře podaří měšec uloupit dřív, než ho získá Velemír. Po návratu však zjistí, že k němu potřebuje ještě králův kouzelný prsten. Promění se v krasavici a jede zpátky na zámek, odkud právě odjíždí Velemír, který o princeznu ztratil zájem, když zjistil, že měšec zmizel. Král slíbí ruku princezny tomu, kdo ho najde. Začnou po něm pátrat nejen zlodějíčci Chytrouš a Bystrouš, v šatech, které ukradli Velemírovi, ale také princ Petr z Horního království, který se naopak převlékne za kominíka. Při pronásledování Ohnivce se dostane do komnat princezny. Mladý kominík se jí zalíbí. Přestože osvobodí Meluzínu a dozví se od ní, kde hledat měšec, zdaleka nemá vyhráno. Nejprve se ocitne ve vězení a pak ho Bludimíra promění v kus ledu. Naštěstí je tu všemocná láska, která dokáže zlomit každé kouzlo. (TV Nova)

Mia...

Jedna z mych oblibenych pohadek z detstvi .. mam ji rada dodnes :-) Myslim, ze je povedena, velmi dobre zahrana a hlavne zajimava .... libi se mi, ze dej je vicemene originalni ... je i vtipna a to lehkym zpusobem, takze je to velmi prijemne .. hudba Petra Hapky je naprosto uchvatna a pohadku jeste vice vyzdvihuje .. Mahulena se sve role ujala dokonale. Tina je proste asi nejrasnejsi princezna ceskych pohadek spolecne se Safrankovou, ikdyz je nemka ... Jo, rekla bych, ze tohle se vazne povedlo, mohla bych totiz jmenovat vsechny, jelikoz oba princove jsou perfektni, prskos je srandovni, Huhla nema chybu, doktor je taky spravnej .. proste paradicka, takze smele do toho :-))) "Kral prece nemuze vypadat jako hlupak, ktery spadl z houpacky." ()

predators

Jedna z českých pohádek, na kterou nedám dopustit. Vhodně zvolení herci, špetka humoru a kouzelný příběh nejen o lásce "kominíka" a princezny. Navíc doplněn ucházejícími triky, především Ohnivec je geniální :-) Bez trapností a plný zábavy, to je kouzlo tohoto měšce. Zajímavosti: Kouzelné houby, které odhalí zloděje, lze koupit každou středu a sobotu na tržnici v Brandýse nad Labem :-) 75% ()

WANDRWALL

Tahle pohádka se u mě nestala nikdy zajímavou. Cinkat kouzelným měšcem se snadné, ale dávat ty peníze kam je třeba, tak na to už je třeba fištróna. A to mi v této pochádce, zaměřené na kouzelný měšec chybí. Navíc v ní hrají herci, co pro mě nejsou herci, a to mi taky vadí. ()

triatlet

Scénáristka Jarka Kovaříková spolupracovala rok před Kouzelným měšcem i na dalším Vorlíčkově počinu. Pohádka jako vystřižená z Říše pohádek (nejen tou kouzelnou sklěněnou koulí). Spolupráce Václava Vorlíčka a Miloše Macourka navozuje pohádkovost. Bludimíra (skvělá Mahulena Bočanová namluvená Simonou Stašovou) představuje správné zlo, Huhla odpovídajícího sluhu - bambulu. Jednoduchá zápletka podána opravdu kouzelně. Maximálně využit kominík (Stanislav Zindulka) proměněný v hrábě: "Praštil jsem každého, kdo si to zasloužil," říká králi. A princ v podání Saši Rašilova? "Skromný badatel a šlechtic každým coulem." Exteriéry: Telč, Náměšť nad Oslavou, Okoř, Průhonice, Kokořín. ()

Šandík

Viděl jsem dnes poprvé a po úvodním pocitu že to je jakási nevýrazná a nezajímavá ptákovina pohádka nakonec celkem potěšila. Milé jsou všechny ty hříčky typu houpačky s brzdou, vcelku podařené vtipy, uvolněná nadsázka. Celkový dojem: 70% ()

Stanislaus

Kouzelný měšec sází vedle pohádkových prvků na humorně laděnou dějovou linii a vcelku se mu to daří - o zábavu se zde postarali zejména prostořeká Bludimíra, potrhlý Huhla a popletený král. Z technického hlediska jde spíše o zastaralý film, nicméně i tak dokáže oslovit i dnešního diváka, a to i díky nepřeslechnutelnému hudebnímu doprovodu od Petra Hapky. Po této pohádce člověk přehodnotí, jak mohou být takové "obyčejné" hrábě nebezpečné. ()

anais

Šel jsem tehdy do kina na Skálu, ale nějak jsem to popletl - v sále se setmělo a začal se odvíjet příběh téhle pohádky. Jelikož jsem si od návštěvy kina sliboval něco trochu odlišného, byl jsem docela zklamaný... na druhou stranu ale musím dodat, že se jedná o jednu z těch lepších porevolučních pohádek. Není ani Trošku přeplácaná... znáte to. ()

Bowser

Když jsem byl malý, tahle pohádka patřila k mojí nejoblíbenější (nepočítám animáky). Na tuto pohádku se klidně eště několikrát podívám znova a rád zavzpomínám :) ()

Agatha

Musím se přiznat, že Kouzelný měšec byla jedinou pohádkou letošních Vánoc, kterou jsem si užil. Dřív se mi nikdy moc nelíbila, zdála se mi moc temná. Ale dětství je v nenávratnu a s ní i kouzlo pohádek. "Temnota" se mi teď naopak libí. Ve finále to dělá jen nepohádková hudba Petra Hapky. Oproti současným pohádkám, tato ještě nepostrádá svou osobitost, opravdovost a hlavně vtip. Je to natřískané herci ze staré školy, v čele s Milošem Kopeckým, Stelinkou, panem Lakomým, mihne se Gabriela Wilhelmová, Zindulka, Nárožný a ani mladší a kupodivu i němečtí herci nejsou špatní. Mám své výhrady, konec je takový nijaký, ale celkově ještě hodně fajn pohádka, která nenudí. ()

sidzej

Na Vorlíčka v prvej polovici až nezvyčajne temná rozprávka (za čo zrejme môžu Nemci), ktorá sa našťastie presunom do hradu dramaticky zlepší. Dobrý príbeh, hudba, obsadenie. Z českých porevolučných rozprávok sa Čarovný mešec radí k tým lepším. ()

Kryton

Dětsky a naivně hloupé, ale je to jedna z novodobých pohádek, která ješte měla kus ducha starých pohádek. Sledovat nemocného Kopeckého, ale krapet pohádku pro mě směřuje spíše do sféry epitafu (osobní pocit po každém vidění). Každopádně nemá to ani kus z Trošky! ()

depony

Tahle pohádka mi přišla vtipná, parodující ... a sorry, ale hláška: "udělám si z tebe druhýho Huhlu" je pro mě slavná a stále aktuální. Němci kazí hromadu věcí, nejen pohádky, ale i filmy, dramata či seriály.... oni to prostě neumí:) Takže tady hodnotím české herce, českou invenci ... ()

Krissty

Jako malá jsem tu pohádku milovala, ale už to nějak opadlo. I tak ji mám ale hodně ráda a postava Mahuleny Bočanové, Rudolfa Hrušínského ml. nebo Miroslava Táborského jsou pro mě nezapomenutelné. Především tedy Táborský je pro mě velmi příjemným pokoukáníčkem :) Oceňuji, že je pohádka originální a docela vtipná :)) ()

Rosana

Milá pohádka plná legrace, která není vyřvaná a bez brutálních nebo jinak násilných scén, se jen tak nenajde. Tato se našla! ()

Historik

Jak se obecně ví, koprodukce s německou stranou byla pro režiséra Vorlíčka na jednu stranu dobrá (více peněz, lepší výprava apod.), na druhou stranu špatná (zejména dosazování německých herců, v nejhorším případě pak hereček). V Kouzelném měšci si podle mne není nač stěžovat. Král byl solidní a princezna nad očekávání pohledná a sympatická. Pohádka jako taková je milá, velmi vtipná, zkrátka povedená. Má hlavu a patu, dobré herecké obsazení, krásnou hudbu. Pokud je někdo po jejím shlédnutí schopen napsat, že to stojí za jednu hvězdičku, či že to je dokonce odpad, dává tím najevo pouze svou zaujatost. Toto je rozhodně jedna z nejlepších českých pohádek porevoluční doby, a to zejména ze zpětného pohledu, když už skutečně je s čím srovnávat. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka