Po sedmadvacetiletém zimním spánku se probudí čarodějnice Bludimíra a rozhodne se uloupit králi kouzelný měšec, z něhož se sype tolik zlata, kolik panovník potřebuje. Zálusk na něj má i princ Velemír z Dolního království. Přijíždí požádat krále o ruku jeho dcery, princezny Blanky. S pomocí Ohnivce, který zabrání Meluzíně, aby prozradila králi chystanou loupež, se Bludimíře podaří měšec uloupit dřív, než ho získá Velemír. Po návratu však zjistí, že k němu potřebuje ještě králův kouzelný prsten. Promění se v krasavici a jede zpátky na zámek, odkud právě odjíždí Velemír, který o princeznu ztratil zájem, když zjistil, že měšec zmizel. Král slíbí ruku princezny tomu, kdo ho najde. Začnou po něm pátrat nejen zlodějíčci Chytrouš a Bystrouš, v šatech, které ukradli Velemírovi, ale také princ Petr z Horního království, který se naopak převlékne za kominíka. Při pronásledování Ohnivce se dostane do komnat princezny. Mladý kominík se jí zalíbí. Přestože osvobodí Meluzínu a dozví se od ní, kde hledat měšec, zdaleka nemá vyhráno. Nejprve se ocitne ve vězení a pak ho Bludimíra promění v kus ledu. Naštěstí je tu všemocná láska, která dokáže zlomit každé kouzlo. (TV Nova)

Laxik

Pěkná pohádka, které sice často dochází dech, ale na druhou stranu i potěší a pobaví. A takhle roztomilá princezna tu nebyla od S čerty nejsou žerty. ()

Orlau32

Nechápu, jak může někdo přeložit "Zauberbuch" jako Kouzelný měšec, když se jedná o "Kouzelnou knihu". Z toho by jeden dostal mladé. Jinak průměrná pohádka - pěkná. ()

blackrain

Mahulena Bočanová jako čarodějnice Bludimíra byla opravdu skvělá a pan Hrušínský taky. Jen mi neseděli ti němečtí herci. Pohádek není nikdy dost. Člověk si ale mezi nimi musí vybrat ty lepší a tahle k nim určitě patří. ()

ABLABLABLA

Když jsem byla malá, tak jsem ji měla hrozně ráda, přestože byla taková lehce děsivá - zvláště ta hudba. A lidi tam přeměňují v hrábě a nechávají je zatuhnout, je tam Meluzína, děsivý ohnivec a vůbec.. dost nezvyklé, ale o to je to právě fajn. Teď když už jsem starší zjišťuju, že to není zas tak úplně ono.. ale z nostalgie si ty 4* zaslouží. ()

gogos

Kvalitní obsazení, slušný námět a příběh a celkově i zpracování se Vorlíčkovi docela povedlo. Škoda jen předabování několika postav. Vetchý s Krytinářek hláškují, ale tolik vtipu se protlačit nepodařilo. Průměr. ()

rt12

Tato pohádka mě na rozdíl od mé dcery nebere. S odstupem let přidávám hvězdičku. Shodou okolností jsem před několika dny viděla mišmaš Tři bratry. Takže by to bylo úplně sprostý, kdybych jí nepřidala. ()

dom156

Nuda až na půdu. Takto bych tuto pohádku okomentoval. Opravdu se mi nelíbila a kdybych bych malej kluk tak bych zíval nudou. Něco svěžejšího po všech stránkách by to chtělo a ne tento nemastný a neslaný guláš. ()

kajas

"Prskoši, jdeme!" Saša Rašilov je krásný princ s dlouhými vlásky, ale Ondřej Vetchý byl ještě lepší. Souhlasím s ostatními, že ti Němci tam být vůbec nemuseli, ale jinak moc milá a pěkná pohádka. ()

balba

Veselá pohádka s filmovými kouzly a triky.Další zdařilá rodinná podívaná , která se časem zařadila do širšího výběru české pohádkové "klasiky". ()

rakovnik

Byla by to hezká pohádka, nebýt těch Němců. Nalezneme zde humor, krásné české exteriéry i interiéry, celkem vtipný pohádkový příběh...jen ti cizí herci sem prostě nepasují. ()

cariada

Určitě nejlepší Vorlíčkova porevoluční filmová pohádka. Má to spoustu vtipu a dobrých herců, viz Hrušínský, Nárožný apod. Příběh je taky celkem slušný o království co má kouzelný měšec a jednoho dne jim ho někdo ukradne. A tak je třeba ho najít a od toho je tu princ Petr co se v přestrojený za kominíka rozhodne vypátrat zloděje. Německá produkce je tady znát , ale vůbec nevadí.(když se u nás nikdo nenašel kdo by to financoval) ()

Skleena

Tahle pohádka si určitě nezaslouží dostat v rámci percentuálního hodnocení takhle na frak. Z těch novějších je totiž jednou z mála dobrých. ()

C0r0ner odpad!

Předěl roku 1989 ve tvorbě pohádek je opravdu neskutečně velký. Tam, kde před revolucí byly filmy vtipné, nápadité a výborně udělané, jsou ty porevoluční otravné, strašně zpracované a příšerně napsané. Kouzelný měšec je toho přesným příkladem, protože tady nebylo dobré vlastně vůbec nic. Hnusná, otravná nuda. 5% ()

carly

mám rada túto rozprávku. je taká milá a zábavná a dobre obsadená. hlavne saša rašilov ako kominár bol rozkošný ()

zette

Ani se mi nechce verit, ze v tom ma prsty Vorlicek. Jestli mi nekdo ukaze dite do deseti let, ktere rekne, ze se mu pohadka Kouzelny mesec libi ( a nebude nad nim stat otec s palici ), ma u me Studentskou pecet! ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka