Po sedmadvacetiletém zimním spánku se probudí čarodějnice Bludimíra a rozhodne se uloupit králi kouzelný měšec, z něhož se sype tolik zlata, kolik panovník potřebuje. Zálusk na něj má i princ Velemír z Dolního království. Přijíždí požádat krále o ruku jeho dcery, princezny Blanky. S pomocí Ohnivce, který zabrání Meluzíně, aby prozradila králi chystanou loupež, se Bludimíře podaří měšec uloupit dřív, než ho získá Velemír. Po návratu však zjistí, že k němu potřebuje ještě králův kouzelný prsten. Promění se v krasavici a jede zpátky na zámek, odkud právě odjíždí Velemír, který o princeznu ztratil zájem, když zjistil, že měšec zmizel. Král slíbí ruku princezny tomu, kdo ho najde. Začnou po něm pátrat nejen zlodějíčci Chytrouš a Bystrouš, v šatech, které ukradli Velemírovi, ale také princ Petr z Horního království, který se naopak převlékne za kominíka. Při pronásledování Ohnivce se dostane do komnat princezny. Mladý kominík se jí zalíbí. Přestože osvobodí Meluzínu a dozví se od ní, kde hledat měšec, zdaleka nemá vyhráno. Nejprve se ocitne ve vězení a pak ho Bludimíra promění v kus ledu. Naštěstí je tu všemocná láska, která dokáže zlomit každé kouzlo. (TV Nova)

ostravak30

Kouzelný měšec je jedna z těch pohádek, které mě nikdy příliš nezaujaly. Po letech jsem si dal tuhle pohádku znovu a pátral po důvodu. Přiznám se ale, že ani po shlédnutí nejsem o moc moudřejší. Pohádkový film působí výpravně a samotný děj není zase tak nudný. Dokonce i kostýmově se docela povedla. Takže, kde je problém? Problém bude nejspíš u herců samotných. Zvláště ti němečtí nejsou v Česku tak známí, ale možná to bude i proto, že zkrátka jejich výkony nebyly z nejlepších. Co se týče této profese, jednoznačně dominuje Mahulena Bočanová. Přesto chybí třeba kvalitní hudba, kterou též filmy Václava Vorlíčka oplývaly. Zvláště u pohádky je to znatelné. Těžko hledat další důvody, proč je pohádka relativně zapomenutá. Pro starší generaci pak bude asi zajímavý hlavně fakt, že na Miloši Kopeckém je bohužel vidět, že to měl za pár. ()

cinema_cz

Kouzelný měšec je kompaktní a celistvá pohádka, která velice umně splétá pruty lásky, humoru, dobrodružství i sentimentu, a která je v naší polistopadové pohádkové produkci určitě víc než důstojným přírůstkem. 60 % (Jaroslav Sedláček, Ci 02/1996, str. 32) ()

maoc

Trochu nadhodnocují, ale mně se ta pohádka prostě líbí a i moje děti si ji občas samy vydyndají v neděli po obědě. ()

route60

Kouzelný měšec je docela slušná pohádka na kterou se rád kouknu ale na jeho starší díla to nemá což je škoda. 55% ()

Enelya

Jedna z nejlepších českých pohádek, velmi mě proto mrzí relativně dost nízké hodnocení. Pohádka, které nechybí šmrnc, vtip a která má snad to nejlepší zlo s tím nejhorším sluhou:) 80% a 5*(a myslete si co chcete:-)) ()

Gig

Souhlasím totálně s Oskarem. Ty body jen za Vetchého, Hrušinského ai pana Kopeckého. Pro toho to byla poslední role vůbec. ()

honzic

Hezká pohádka, ve které si ještě Vorlíček nezkazil přímo pověst, ale k jeho veledílům se rozhodně neřadí, herecké výkony nenadchnou a scénář a dialogy také ne. Hodnocení: 60 % ()

harycek

Náhodou je to jedna z těch zdařilých pohádek spolu s Troškovými pohádkami (ač nevím proč je Troška zatracován!?) ,které jsou "koukatelné" i po letech!!! ()

Eire

Hviezdne obsadenie. Najviac zaujali K + K. Kopecky & Krytinar. 58% !? poserte sa dam 4* aj ked rozpravka tak 75%-tna. HOWGH. ()

Alden_Larson

Jako pohádka to je fajn, ale nijak významně mě to neoslovilo. Děj je celkem zajímavý, ale je tam pár věcí, které mi úplně nedávaly smysl, postavy taky nebyly moc rozvinuté. Nejhůř na tom jsou vizuální efekty. Vím, že od skoro třicet let starého filmu bych neměl v tomto ohledu očekávat mnoho, ale musím podotknout, že vypadaly hrozně, obzvlášť oheň na Miroslavu Táborském, aspoň, že ve filmu nebyl tak dlouho. Kromě toho byla ale prezentace fajn, i když trochu nevýrazná. Herecké výkony byly taky dobré, nic jiného o nich ale ani říct nejde. 5/10 ()

cici24

Nemám moc rád německý pohádky, protože mi jako pohádky vůbec nepřipadají..jsou spíš jako nějaký obyčejný film, kde herci jsou v kostýmech a i obrazový zpracování je v pekle...ale tahle pohádka se mi líbila. Byla vtipná a herci se taky povedli... ()

Veeria

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, kterou můžu vidět pořád a neomrzí...Nechybí napětí, láska, boj dobra se zlem. ()

Tsuki003

Je tady 57%... Nevidím jediný důvod, proč bych tomuto dílku měla dát tak nízké hodnocení. Pohádka mi přišla nadmíru originální, pamatuju si ji ještě z dětství a vždycky se mi líbila. Bočanová je vynikající pro roli popletené čarodějnice a Huhla je krásná netradiční změna ve stálých pohádkových kolejích. Možná tvůrci sáhli do různých zdrojů, aby tohle stvořili, ale výsledná "překombinovanost" je vynikající guláš s chlebem. P.S.: Odjakživa mi přišlo naprosto geniální, že někdo chodí celý film s boulí na hlavě :D ()

Desmi

Tohle je jedna z mála českých pohádek s atmosférou. Má příběh, má kouzelnou postavu, má hrad a jednotlivé dialogy jsou víceméně zábavné. Navíc se na příběhu podílí i hudba a je to laděno hezky dramaticky. Žádná monotónní vymejvárna.No a na Huhlu v podání Hrušínského nejde zapomenout.. =) ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka