Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Čtyřicetiletý záchranář z malého města právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou (Leona Skleničková), jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu. Vyšetřovatel Dvořák (Vladimír Javorský), který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Ukazuje se, že pachatel, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský) je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové (Kristýna Frejová). Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému? (Falcon)

Solverino

Tak nějak divný děj... dobří herci i herecké výkony, ale ten děj, ten děj! Jako kdyby někdo prostříhal film a pozpřeházel části. Rádoby nelogické chování některých protagonistů. Škoda. ()

kubilov

Mírně nadprůměrný filmový naturalismus v jisté režii Petera Bebjaka s akční kamerou Martina Žiarana. Nejlepší je úvodní sekvence a poté bezdialogové kamerové jízdy bezútěšnou krajinou. Leona Skleničková může být dost talent. ()

ostravak30

Každý z nás má občas pocit, že spravedlnost je slepá. Bohužel, lidské zákony nedokážou najít konsenzus spravedlnosti ve stínu krutých vražd a či zločinů lidských hyen (chudák zvíře). Někdy zkrátka máme pocit, že je potřeba vzít spravedlnost do vlastních rukou. Jenže Jan Kavka zpočátku trpí výčitkami, hledá únik z neštěstí a není sám. Jeho myšlenkové pochody lze jen těžko číst a ještě méně chápat. Toužil se snad dostat opravdu do vězení nebo to byla náhoda? Chtěl konfrontovat pachatele, měl na něj něco připraveno, nebo tragický konec byl náhoda? Anebo přesně tohle chtěl? Aby se už Robert Stránský nedostal ven? Těžko říct. Některé situace si může divák jen domýšlet, protože postavy spolu nemluví. A tak je snímek trochu degradován nejen koncem, ale leckdy i průběhem, kdy si divák prostě může zoufat, ale víc se nedozví. Jako byste se v britské detektivce nedozvěděli jméno pachatele a na konci by bylo naznačeno, že to byl někdo z rodiny, která má alespoň pět členů. ()

Tominni

Zajímavý film Bebjaka a pocitu viny a potřebě odplaty. Dobře natočeno, celou dobu se pohybuje postavami na okraji společnosti, ale možná na mě působil až moc komorně a bez výraznějšího tahu na branku, cože je škoda. I tak je to ale takový lepší průměr. ()

hrumsrt

Slovenský režisér Peter Bebjak je v posledních letech jedním z nejplodnějších filmových tvůrců, kteří s pravidelností a patřičnou kvalitou přispívají do repertoárů českých televizí. I přestože jeho doménou jsou především seriály, kde se ani nebojí vyjít z tradic českých kriminálek a přijít s něčím originálním (viz. třeba loňský seriál Chlap), tak našlo by se v jeho tvorbě i pár filmových pokusů, které sice ani zdaleka nesklízí takový ohlas, ale zcela určitě na každém z nich vidíte, jak se štítí jakékoli tradice.. Loňská Stínohra sice nesahá aktuálně nastaveným Bebajkovým kvalitám ani na paty, ovšem oproti lecčemu jde o svěží pokus.. Stínohra se dost snaží působit chladným dojmem připomínající třeba severskou tvorbu a třeba ve svém úvodu, který má k thrilleru nejblíže jsem byl v očekávání, jak se podaří navázat. Střet takové čisté spravedlnosti s drsným policejním světem, kde každý grázl může mít svoji cenu.. Ovšem pak přijde moralizování, kde pár postav, u nichž u všech nechápu motivace se rozhodnou, že v téhle zemi zákon není ultimátní a vezmou spravedlnost do vlastních rukou.. A s drsnýma hláškama našroubovanými třeba na metaforu života s boxem se rozjíždí jakýsi pokus o revenge story. Místama to začne působit lehce vtipně, ale co hůř zhruba od poloviny se to v sobě začne plácat a celý příběh několikrát úplně vypadne z tempa.. Obsazení sice dobře mísí osvědčené s neokoukanými, ale někdy mám pocit, že ti co by asi měli táhnout, tak svoji úlohu přeženou.. Nejhorší je, že se ten úvod opravdu povedl, ale tím to celé má ještě větší pachuť.. Nechápu, proč se někdo pokusí o temnější kousek, ale přitom ho představí tak hnusnou filmařskou šedí. Postrádá to někoho zručnějšího, kdo by uměl jak celý příběh rozhýbat tak ale taky někoho, kdo by to pak uměl dobře natočit.. Někdo bude příjemně potěšený, jak jinak Stínohra od zbytku působí, ale osobně jsem se trápil. Velké ambice se v takovýhle podmínkách dost surově rozplynuly. A to v součtu bolí ještě víc. 25% ()

BadassX odpad!

“CEJTÍŠ JÍ?! CEJTÍŠ JÍ?”  “KDE JE TEN PES?! KDE JE TEN PES?!” (Opakování matka moudrosti aneb dvakrát opakované vyzní existenciální naléhavostí mnohem více 😉) a v neposlední řadě velice neotřelé filozofické myšlenky  - “celý život je boxerský ring” a podobně, jsou nedílnou součástí scénáristicko režijního skvostu: Rimsy napsal: Peter Bebjak jde na okraj společnosti, když sleduje snahu chybujícího záchranáře odčinit vinu a dosáhnout pocitu spravedlnosti. Výrazné herecké výkony (🤣🤣) všudypřítomné fyzično a vyhrocený ponor do sociální mizérie zaujmou, (😅) absence přehledně rozpracované myšlenky či dostatečného prostoru pro postavy však výsledek sráží k lehkému nadprůměru. —- co dodat. Možná viděl jiný film. Vždyť je to až trapné, zač náš Česko slovenský film (zvláště pak režije a herecké výkony) stojí v posledních desetiletích. A hereckých perel je tu nepočítaně… ()

nula87

Dobře vymyšlená záplatka, místy trochu pochybné motivace postav, a dost by tomu pomohla větší tempo. Je to takové unylé. 55% ()

subic

Ondrík, Čermák, Javorský, Jankovský, to jsou důvody, proč jsem to chtěl vidět. Ondríkovi se v českých filmech zatím tak nějak nedaří. A ani z ostatních rejža Bebjak nevytáhl něco víc. A právě rejža Bebjak byl tady ten nejslabší článek, přitom exceloval v kriminálkách Devadesátky a Případy 1. oddělení. Ten nápad udělat to jako severskou krimi prostě nevyšel. V kině bych asi dost trpěl. ()

Alden_Larson

Celkem dobré krimi drama. Zápletka je dobrá, i když mi některé její části přišly trochu matoucí. Nejvíc se mi líbí dialogy, které jsou ještě lepší díky skvělým hereckým výkonům. Prezentace je taky moc dobrá, ale bylo tam pár záběrů, které si mi nelíbily. Hudba je taky fajn. 8/10 ()

Eire

Zatiaľ to najhoršie čo som od Bebjaka videl... Všetko predvídateľné a už niekoľko krát nafilmované... Ženský scenár pre chlapský film nefunguje...🤔...💙💛... 50% ()

blondboss

Mierne sklamanie od Bebjaka, ktorého právom považujem za jedného z najlepších režisérov slovenskej súčasnosti. Od tohto snímku som očakával ťaživú atmosféru, ktorá bola realitou, a aj právom skvelé herecké výkony na čele s Ondríkom. Ale celkovo mi tento film prišiel dejovo a scenáristicky nedotiahnutý a bez nejakého väčšieho náboja a náporu na emócie. Také chladno-vypočítavé dramatické prevedenie. A navyše moja obľúbená Dominika dostala primálo priestoru. 60 % ()

Prubner

Hodně odtažité drama, které zbytečně tříští pozornost na několik postav, zatímco by se měl soustředit jen na tu hlavní. Žádná z postav vám k srdci nepřiroste, protože o žádné toho moc nevíme. Režisér svým syrovým pojetím špatný a dramaturgicky zcela nevyrovnaný scénář s občas nejasnými motivacemi postav zachránit nemůže. ()

jungewolf

Velice dobré, civilně natočené krimi-drama P.Bebjaka. Herecký koncert M.Ondríka, H.Čermáka, velmi talentované(a velmi krásné)L.Skleničkové a J.Jankovského, kterým velmi zdatně sekundují V.Javorský, K.Frejová, D.Morávková-Zeleníková, N.Gáčová, L.Hampl, M.Pospíchal a J.Roskot : 4 - 4,5 * a 75 %. V malé, velmi vtipné bezeslovné roličce bezdomovce Kalouska se mihnul pan Miroslav Kumhala, dlouholetý herec brněnského HaDivadla. **Odborným spolupracovníkem na scénáři byl bývalý policista Josef Mareš, scénárista Případů 1.oddělení. **Natáčelo se mj. v Kladně, v Ústí n/Labem(v areálu fy Setuza), v lomu Kosov blízko Berouna, ve Vazební věznici v Hradci Králové a v Baru Bukowski´s. Další - VIZ : Zajímavosti . Jedinou větou to přesně vystihl Martin Mažári z TotalFilm.cz - VIZ : Externí recenze. **Tv-premiéra : ČT 1, neděle 7.5.2023, 20.10/nadále dostupné na webu ČT/ . ()

Mamutol

Když utíkám před autem, které mě pronásleduje, tak přeci uteču do míst, kam se auto nedostane a pokud mám u sebe i mobil, tak si v klidu zavolám třeba na 112. A takových blbostí tam bylo několik. Odporná kamera a zvuk to už jenom dále posílají ke dnu. ()

Dawe2

Velmi přijemné překvapení. Byť se s postavami těžko ztotožňovat, film je kvalitní, výborně natočený a zahraný. Skvělý Vladimír Javorský, ve své roli se mi velmi líbil. Další tři hlavní postavy, Ondrík, Čermák, Skleničková vynikající. 90%. ()

rigby

Už i našinec točí drsný chlapácký film podle amerických vzorů. Sice jsem to dokoukal až do konce a fakt jsem se snažil, ale o čem to bylo, jsem si musel dodatečně přečíst. A myslím si, že jsem četl obsah zcela jiného filmu, než který jsem právě dokoukal. Alespoň za mě to smysl nedávalo. Jednu hvězdičku za to, že třeba někoho jiného to zjevně oslovilo. ()

Kushina

Aneb naprosto depresivní film o tom, jak se vám dokáže neskutečně dojebat život. Stačilo málo, abyste vy a vaši známí nepotkali špatné lidi. Bohužel, špatní lidi jsou a spravedlnost je někdy krátká, někdy nestačí.. S obrovskou bolestí na srdci jsou lidi občas nucení stát se zločinci, aby dosáhli spravedlnosti. 60% ()