poster

Dějiny nadávání (TV seriál)

 • USA

  History of Swear Words

Dokumentární

USA, 2021, 2 h 4 min (Minutáž: 20–21 min)

Scénář:

Bellamie Blackstone

Komentáře uživatelů k TV seriálu (38)

 • Malarkey
  ***

  Nemůžete v tom hledat něco významného, to snad ani z dokumentu, který se snaží přijít na to, kdy a z čeho přišla v angličtině slova jako jsou fuck, shit, bitch a další, nejde. Na druhou stranu je tu ale průvodce šesti epizodami Nicolas Cage a tím jsem vlastně odpověděl za vše. Jako kdyby jste někomu dali bakalářskou práci na nějaké téma někomu charismatickému a ten to prodal. Jednohubka, zajímavá tak akorát, zábavná taky tak akorát.(7.1.2021)

 • tron
  ****

  Nicolas Cage nebol taký fantastický od deväťdesiateho siedmeho v Tvári toho druhého. Škoda, že je ho tu dosť málo. Ale zas ani rôzni hosťujúci hostia nie sú od veci a spravidla majú k téme čo povedať. Niektorí sú jemne trápni, niektorí viac, daktorí sú super, niektorí len prázdne trepú dve na tri, iní ponúkajú kvalitné historické vysvetlenie tej-ktorej nadávky. Potešili ma rozumné, triezve, cca 20-minútové stopáže jednotlivých dielov. Hoci väčšine epizód dávam „len“ 3*, ako celok to funguje a je to zábavné a vynaliezavé. Takže s prižmúreným okom pridávam aj štvrtú hviezdu. Fuck!(28.1.2021)

 • 3DD!3
  ****

  Nick Cage o historii provětrávajicí čůráky, děvky, sračky i staré dobré proklatě. Profesionální výklady lingvistů se míchají s komiky, sprostými černochy a minimálně jedním homosexuálem. Každé slovo je jinak zajímavé/zábavné takže se slabší díly střídají se skvělými.(8.1.2021)

 • Spiker01
  ****

  Běžný člověk asi úplně nepotřebuje vědět, odkud historicky pochází slovo f*ck. Nicméně to uvádí Nicolas Cage, celkem se tu vyřádil hned v prvním díle a celá problematika je uváděna zábavnou formou a v rámci 20 minut, takže vlastně jako 2h film. Jedním dechem ale musím dodat, že kdyby mě k tomu nepřivedl právě můj velký oblíbenec Nick Cage, s klidem bych vynechal, i kdybych věděl, že je to takhle dobré, ale zkrátka to člověku moc navíc nedá...70%(5.1.2021)

 • lesumir
  ****

  Je to vtipny, vy curaci.(6.2.2021)

 • dr.horrible
  **

  Cage si to užil, tak ako každú blbosť. Poteší prítomnosť známych ksichtov; Jefferiesa, Silvermanovej, Offermana. Nepomerne viac preistoru ale dostávajú ostatní trapáci, informačnú hodnotu to má minimálnu a youtuberské pokusy o humor a ilustrácie sú úplne zle. Dva a pol.(9.1.2021)

 • rikitiki
  ****

  Ale jo: vtipný a trochu se člověk i něco dozví. Jen těch různých stand-up komiků, co okomentovávají každé sprosté slovo, je zbytečně moc. Nicolas Cage má po dlouhé době konečně úplně normální účes. SHRNUTÍ: Nadávky jsou tak úlevné! Ale jen v rodné řeči.(18.1.2021)

 • Marze
  **

  Shlédl jsem první díl a moc mě to nebavilo. Hodně filmového času je zde věnováno slovu fuck. Na zahraničních akcích jsme se často bavili významem tohoto slova a jednou dokonce hráli chorvatskou hru, kdy dvojice dostali na papírku napsanou situaci a museli říct patřičný tón slova fuck. Mě osoba hrající přítelkyni řekla Miláčku, jsem potřetí těhotná a já řekl Fuck. V seriálu lidé říkají, jak na ně sprostá slova působí , nebo jak jsou používána v dějinách. Pomáhají si ulevit a vyprázdnit se od vzteku. Hodně je v Americe zavádí černoška komunita, případně je zbavuje hanlivosti.(1.2.2021)

 • PanCitron
  *

  Ne, že by to už od pohledu aspirovalo na dokumentární počin roku, ale že to bude v jádru tak nezajímavé, jsem fakt nečekal. Vsuvky odborníků byly sice fajn, ale bylo jich málo. Cage vcelku zábavně přehrával a poměrně dobře fungoval jako takový ten vtipálek mezi informacemi. Bohužel si ale někdo usmyslel, že k zábavě je potřeba i přidat plejádu komiků, u nichž jsem byl občas dost překvapený, jak se dokáží humorem vlastně uživit. Slyšel jsem od nich ledaco, jen ne dobrý vtip. Chápu, že to museli nějak nahustit, aby se dostali na těch dvacet minut stopáže, ale tohle snad jen víc poukázalo na celkovou plytkost předvedeného obsahu.(31.1.2021)

 • luka4615
  **

  Nicolas Cage v obleku sedí v krásné pracovně a vypráví nám o historii některých sprostých slov. Znělo to jako recept na oddechovou podívanou, u níž se nebudete moci přestat smát, avšak výsledný produkt za touto představou značně zaostává. Je to dáno zejména rádoby vtipnými či fundovanými vsuvkami různých bavičů a "celebrit", které působí extrémně rušivým dojmem a vlastně tam jsou úplně k ničemu. Škoda, potenciál na ojedinělý zábavný formát zde vážně byl. Tak snad příště! (Netflix)(6.1.2021)

 • okkac
  **

  Nick Cage si to dává solidně a jeho přednes si člověk užívá. Bohužel většina dalších hostů mne svým projevem už iritovali.(3.2.2021)

 • PavelVanekArt
  **

  Strašná kokotina. Informačně dobrý, člověk se i něco dozví, ale ten doprovodnej rádoby vtipnej casting, grafika a humor to sráží hodně dolů. Cage tomu taky moc nepomáhá, když je tam všehovšudy tři minuty. Netflix prostě neumí dělat svoje dokumentární seriály z vlastní produkce. První díl za 2* a.k.a 20% a na další mrdám. Takhle se nadává.(6.1.2021)

 • Idego
  ****

  Cage, resp. jeho role linku je místama až trapná a kdyby tam místo něho bylo víc lingvistů, bylo by to lepší. Mimo těch pár hluchých momentů s "nickem" je to vtipná a zároveň příjemně informativní binge-watch jednohubka na večer. Od všeho je tu trošku. Etymologie, sémiotické nuance i kulturní kontext a k tomu pěkná bluesová písnička z třicátých let. Fuck yeah!(22.1.2021)

 • M.i.k.e
  ***

  zábavná jednohubka,místy vtipná,Cage je fajn,ale že by mi to nějak extra rozšířilo obzory se říct nedá...60%(7.1.2021)

 • Qitek
  **

  Tak to je neuvěřitelně zbytečná a nezábavná věc.(8.1.2021)

 • Trevor
  *

  Taký ten Netflix garbage. Vyhasinajúca hviezda Nicolas Cage (jednoznečne najlepší ťah tvorcov v tomto úbohom dokumente) sa správa ako dick, dopĺňa ho minimum faktov, liberálno-fetišistická feministická bitch, čínsky homosexuálny pussy, ten správny fuck tomu pridá ďalšie bojovníčka za práva lízania pussies a celé sa to vtipne snažia dopĺňať dvaja niggaz dicks...tento komentár je pravdepodobne rasistický a napísal ho rozhnevaný biely kresťan, pravda je však taká že ho napísal človek ktorý počas celej pandémie robí na hnilé kokoty garbageu spoločnosti čo hnije doma na svojich skurvených kokotoch a zdieľa liberálne pičoviny na fasabuk...aký dokument, taký komentár...(31.1.2021)

 • Lachtaan
  ****

  Jelikož nadávám bohužel dost často, ale rád v anglických výrazech, tak jsem se na tuhle netradiční dokumentární sérku vyloženě těšil. Úplně největší radost jsem měl z angažmá Nicka Cage, jehož tvorbu v posledních letech vyloženě proklínám, tady je ale nejen sympaťák a příjemně se poslouchá, ale hlavně vypadá líp než i ve většině postarších, ještě kvalitních filmech. [viděno na Netflixu](31.1.2021)

 • sskrblik
  **

  Maximum jsou v tomto případě skutečně jen dvě hvězdy u mě. Jedná za to, že se skutečně něco málo o nadávkách dozvíme a druhá za Nicolase Cage, kterého bych si ideálně pro takové téma představoval po větší čas pořadu. Zbytek je pro mě nezáživná vata a výpovědi herců či lingvistů jsou zpravidla hlouposti. Je zajímavé, že Američané mají pár slovíček a mi pro to máme snad desítky výrazů. Jo a co to tam měla nějaká ta ženská o Sovětským svazu, kde žije?(10.1.2021)

 • Arsenal83
  *

  Cage vynikajúci ako moderátor, ale obsahovo asi tak prínosné ako wikipedia. Nič viac sa tu o pôvode daných slov nedozviete, naopak, skôr menej. Stačí len pogooglovať. A tie vtipné vložky vychádzali len Nicholasovi, no tie dementné kravy, čo tam dávali, aké sú cool, lebo vedia krásne nadávať a kričať naraz, čo má byť známkou feminizmu, tak to bol pravý a nefalšovaný shit!(13.1.2021)

 • hroubek
  ****

  Tato krátká dokumentární mini-série nás seznámí s dějiny nadávání a sprostých slov. Má to šest dílů, a každý díl se zaměřuje na jedno konkrétní slovo. Je to vtipné, zábavné a i poučné. Dozvíme se historický kontext, a taky jak je dané slovo vnímané dnes. V dokumentu se objeví dost známých hostů a i profesoři lingvistiky. Dokumentem nás provází samotný Nicholas Cage, který si to užívá na maximum.(10.1.2021)

<< předchozí 1 2