Alternatywy 4

(TV seriál)
Komedie
Polsko, 1983, 8 h 51 min (Minutáž: 59 min)

Mieczyslaw Voit, Emil Karewicz, Janusz Gajos, Wiesław Gołas, Roman Wilhelmi, Halina Kowalska, Wojciech Pokora, Stanisława Celińska, (více)

Epizody(9)

Jirásek

Devítidílný polský normalizační seriál o životě v jednom typickém socialistickém paneláku byl výborný v tom, že si zde byli Poláci schopni udělat srandu sami ze sebe. (Alternatywa – česky možnost, tudíž ulice „Možnosti 4“). Několik rodin, průřez tehdejší společnosti, získá byt v onom paneláku a to je samozřejmě námět na spoustu situací. Kupříkladu rodina Kotkova s rodinou lékaře Kolka jsou nacpány do jednoho bytu, protože jeden byt prostě chybí, aby v osmém díle byl objeven, celý zazděný. Do toho charismatický správce Balcerek a další… No, pracuji na opětovném sehnání tohoto dílka. http://www.alternatywy4.net/ (2.6.12) Vaska: děkuji, vzpomínky jsou již trochu vousaté. :) ()

vaska

Skvělý polský seriál 80.let....jen snad doplním Jiráska-Balcerek nebyl správce,byl to nájemník opilec,správce byl Aniol-Anděl:-)a hrál ho vynikající Roman Wilhelmi,mimo jiné představitel velitele tanku Olgierda z prvních dílů Čtyři z tanku a pes...v tomto seriálu hraje komunistického papaláše/a to skvěle-bavil jsem se/ i Janusz Gajos,známý jako Janek Kos rovněž ze Čtyř z tanku:-) ()